31 maja 2022

Cegła na ścianę – niezastąpiony element modnego wnętrza

Modne płytki ceglane do wnętrz to niezastąpione rozwiązanie do każdego mieszkania. Doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, kuchni czy pokoju dziecka, jak i w punktach usługowych. Ten element aranżacyjny w prosty sposób odmieni każde biuro czy salon fryzjerski. W dzisiejszym artykule omówione zostaną najważniejsze kwestie związane ze stosowaniem cegły w projektach.

Retro cegła w nowoczesnym mieszkaniu

Cegła na ścianę sprawdzi się w każdym domu niezależnie od preferowanego wystroju wnętrza. W tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach będzie stanowić dodatkowy element dodający ciepło i przytulność. W połączeniu z drewnianą podłogą, kamiennym kominkiem oraz beżowymi meblami stworzy eleganckie klasyczne zestawienie.

Rozwiązanie to sprawdza się także w nowoczesnych aranżacjach. Retro cegła może zachować swój naturalny kolor lub zostać pomalowana na biało. Niezależnie od wybranej kolorystyki materiał ten zdaje egzamin jako oryginalna okładzina na ścianie, zabudowa rur kominowych oraz tworzywo budulcowe kuchennej wyspy. Będzie idealnie pasować jako wypełnienie pomiędzy drewnianymi meblami kuchennymi i ciemnoszarym blatem roboczym.

Cegła w sypialni

Popularnym rozwiązaniem projektowym jest podkreślanie jednej ściany, nadając jej rolę akcentu stylistycznego. W tej roli świetnie odnajdują się płytki ceglane, które można umieścić w wybranym miejscu pomieszczenia. Widoczne na ścianie za łóżkiem stworzą harmonijne połączenie z drewnianą podłogą oraz szarymi meblami. Pozostałe ściany można pomalować na biały kolor. Wnętrze warto ozdobić przy tym roślinnością. Połączenie zielonych liści, drewnianej podłogi i cegły na ścianie stworzy ciekawą kompozycję, łączącą naturę z nowoczesnością.

Interesująca alternatywę stanowią białe płytki z cegły na ścianę, w takim przypadku warto oprzeć wystrój na naturalnym jasnym drewnie oraz zielonej roślinności w dużych ozdobnych donicach. W zależności od wybranych dodatków i motywów dekoracyjnych można w ten sposób stworzyć zarówno delikatne romantyczne kompozycje, jak i pokój do wypoczynku w stylu Boho.

Ceglane płytki w lokalu użytkowym

Płytki ceglane do wnętrz odmienią każdą przestrzeń użytkową. W salonach fryzjerskich i kosmetycznych nadadzą lokalowi elegancję i szyk. Będą podkreślać zamiłowanie właścicieli do nowoczesnego stylu. Zadbane budynki nie tylko zachęcą klientów do wybrania konkretnego specjalisty, ale także podkreślą pasję i profesjonalizm pracowników.

Podobną rolę cegła może pełnić w biurze tłumaczeniowym oraz rachunkowym. Przemyślana aranżacja wpłynie pozytywnie na efektywność i zaangażowanie pracowników. Będzie stanowić dodatkowy czynnik motywacyjny do lepszego pełnienia obowiązków służbowych. Sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach skandynawskich i loftowych. W połączeniu z wszechobecnym szkłem i metalem stworzy idealne warunki do pracy.

Biała czy ciemna cegła?

Ceglane wnętrze od lat zachwycają swoją elegancją i surowością. Doskonale adaptuje się przecież do różnych stylizacji. Biała cegła idealnie pasuje do nowoczesnego stylu skandynawskiego. Jasny materiał to wybór dla miłośników cegły, którzy jednocześnie chcą uniknąć ciemnych barw w mieszkaniu. Bielone tworzywo pozwoli na rozjaśnienie przestrzeni oraz jej optyczne powiększenie. Rozwiązanie to sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. W połączeniu z pastelowymi meblami stworzy ciekawą aranżację pokoju dziecięcego lub ożywi małą łazienkę.

Klasyczna cegła to ponadczasowy element wystroju mieszkania. Podczas stosowania tego materiału należy jednak uważać, by nie zdominował on całej kompozycji. W takim przypadku wnętrze może stać się wizualnie ciężkie i przytłaczające. Jej grubsze wersje doskonale izolują przy tym dźwięki oraz pomagają utrzymać ciepło. Jest to zatem praktyczny element wyposażenia o wyjątkowym charakterze dekoracyjnym. Cegła pozwoli stworzyć wyjątkowy projekt w stylu retro. Stanowi także oryginalne tło dla designerskich dodatków i mebli, które często spotykane są w loftowych domach zwolenników nowoczesności.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści