5 stycznia 2021

Zimowy remont – wskazówki, ciekawostki, porady

Remontujemy coraz więcej. Zmieniamy wystrój, ustawienie mebli, dodajemy nowe dekoracje. Zmienia się nasz gust, upodobania i preferencje. Chcemy, by nasze mieszkania, domy, wnętrza były już nie tylko funkcjonalne, ale także zwyczajnie ładne. Stawiamy więc nie tylko na wygodę, ale chcemy, by nasze pomieszczenia cieszyły oko. Coraz częściej także decydujemy się na wykonanie remontu samodzielnie. Zmiana koloru ścian, lekki lifting mebli, nowe dekoracje i … wnętrze w kilka chwil staje się stylowe. Do remontu coraz częściej nie zatrudniamy profesjonalnej ekipy, ale zajmujemy się tym samodzielnie, z pomocą rodziny czy przyjaciół. Remont to nie tylko uciążliwe prace i bałagan, ale także coraz częściej sposób na spędzenie wolnego czasu. Czy jednak prace remontowo-budowlane należy wykonywać tylko latem? Może lepiej zdecydować się na remont zimą? Sprawdź plusy i minusy zimowych remontów i zdecyduj sam!

Remont zimą – na co zwrócić uwagę?

Zimowy remont to coraz bardziej powszechne zjawisko. To wtedy mamy więcej czasu na uwolnienie swojej kreatywności i zajęcie się remontem. Choć powszechnie uważa się, że remont najlepiej jest przeprowadzać latem i wiosną, to jednak nie ma żadnych konkretnych przeciwwskazań, które przemawiałyby za tym, że remont zimą jest niemożliwy.

Decydując się na remont zimą warto jedynie zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Należy zadbać o odpowiednią temperaturę we wnętrzu, w którym wykonujemy prace. Wówczas farba czy klej będą miały możliwość wyschnąć w prawidłowy sposób. Warto także zwrócić uwagę na wilgotność powietrza. To również ma duże znaczenie w procesie schnięcia.

Warto mieć świadomość, że jednym z większych problemów, które mogą pojawiać się, gdy wykonujemy prace zimą jest niska temperatura powietrza, która może sprawiać, że wnętrza – ściany są niedogrzane.

Zimowy remont – plusy i minusy

W związku z tym wysychanie farby, gładzi czy gipsu może trwać o wiele dłużej niż latem czy nawet wiosną. Za niska temperatura może również mieć wpływ na czas trwania prac budowlanych oraz na właściwości wykorzystania produktów. Warto więc zadbać o właściwe ogrzewanie pomieszczeń, w których przeprowadzane są prace oraz podkręcić na czas remontu moc kaloryferów, by wszystko mogło wyschnąć we właściwy sposób. Większość producentów na swoich produktach umieszcza informacje co do temperatury wysychania farb i tynków. Najczęściej wartości te oscylują w granicach 5-25 stopni Celsjusza, jednak 5 stopni to absolutne minimum. Warto również podczas remontu regularnie wietrzyć wnętrza. Jest to równie ważne co ich ogrzewanie, nawet wówczas, gdy na zewnątrz panują temperatury minusowe.

Niezależnie od tego, czy wykonujesz prace samodzielnie, czy jednak zatrudnisz ekipę, warto zwrócić uwagę na narzędzia i sprzęty. Ich jakość decyduje niejednokrotnie o jakości remontu. Warto więc wyposażyć się w profesjonalne sprzęty, takie jak: Graphite 58G858 czy Makita UC4041A. Znajdziesz je w sklepie internetowym https://drillo.pl/.

Treść promocyjna.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści