9 maja 2022

Zamiatarki do sprzątania placów budowy – jak mogą pomóc w utrzymaniu czystości na placu budowy?

Sprzątanie placu budowy na bieżąco to jeden z najważniejszych elementów prowadzenia prac budowlanych. Istnieje szereg regulacji prawnych, które określają odpowiedzialność wykonawcy za ewentualne wypadki powstałe w wyniku zaniedbania wynikającego z nieutrzymywania porządku na terenie inwestycji.

Dbanie o określony stan placu budowy jest opisany przez Prawo Budowlane oraz przepisy BHP. Oprócz tego, odpowiednio uporządkowany teren pomaga w ewidencjonowaniu stanu materiałowego oraz sprzętowego. Warto zatem zadbać o utrzymywanie czystości na miejscu pracy. Na szczęście, istnieją producenci, którzy przygotowują sprzęt przeznaczony właśnie pod tego typu zadania, jednym z nich jest austriacka firma Tuchel Maschinenbau GmbH.

Utrzymywanie porządku na placu budowy – czemu służy?

Zgodnie ze wstępem – porządek na placu budowy musi być utrzymywany. Nie jest to coś co zależy tylko od chęci wykonawcy, a konieczność wynikająca z przepisów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to zło konieczne, odgórnie narzucone przez prawo, a realne usprawnienie procesów budowlanych.

Konkretna organizacja oraz zachowanie czystości na terenie inwestycji sprawia, że prace idą znacznie sprawniej, łatwiej uniknąć ewentualnych opóźnień, a co za tym idzie – zwiększa się zysk inwestora. Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa. Place budowy z założenia nie są szczególnie bezpiecznymi miejscami, które generują dużo sytuacji potencjalnie ryzykownych, więc warto zadbać o maksymalne ograniczenie zagrożeń.

Zamiatarka – czym jest?

W swoich założeniach zamiatarki to urządzenia o dość jasno określonym przeznaczeniu. Mamy tu bowiem do czynienia ze sprzętem, które ma funkcjonować jako mechaniczna miotła, która pozwala na oczyszczanie znacznych powierzchni znacznie szybciej niż używając ręcznego odpowiednika. Ich zadaniem jest zbieranie z ziemi wszelkiego rodzaju drobin czy piasku. Dzięki temu, że wyposażone są w dodatkowy pojemnik na zanieczyszczenia, praca staje się o wiele sprawniejsza i lżejsza. Na rynku istnieje wiele rodzajów tego typu maszyn, które dopasowane są pod konkretne rodzaje powierzchni na których będą pracować.

Tuchel Maschinenbau GmBH – garść informacji o marce

Tuchel Maschinenbau GmBH to ceniony austriacki producent różnego rodzaju zamiatarek, pługów, ścielarek oraz pojazdów samojezdnych. Na rynku zamiatarek funkcjonuje już od 1995 roku (wcześniej zajmowano się obróbką blachy) i przez ten czas zyskała duże zaufanie wśród swoich klientów. Dziś zatrudnia ok. 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy rocznie produkują ok. 2500 urządzeń przy użyciu nowoczesnych technologii, gwarantując przy tym bardzo dobrą jakość oraz wysoki poziom niezawodności.

Rodzaje zamiatarek Tuchel Maschinenbau

Tuchel – Sweep Profi Gigant

Tuchel Sweep Profi Gigant to urządzenie przeznaczone do porządkowania dużych połaci terenu. Głównie terenów portowych, lotnisk, obszarów przemysłowych oraz właśnie dużych placów budowy. Szereg rozwiązań takich jak wahadłowe złącze zawieszenia pozwala na prowadzenie prac bez obaw o przeciążenie przez pojazd transportowy do którego zamiatarka będzie podłączona. Szerokości robocze mieszczące się w zakresie od 260 do 350 cm oraz duża szczotka o średnicy 800 mm sprawiają, że czyszczenie jest dokładne i przebiega niezwykle sprawnie.

Urządzenie wyposażono w dwa silniki wewnętrzne oraz zawór kontroli przepływu. Na pokładzie znajduje się także system dźwigni blokujących, ograniczający nierównomierne zużycie walca.

Tuchel – Sweep Ideal 650

Model Tuchel – Sweep Ideal 650 to zamiatarka przeznaczona do pracy na obszarach przemysłowych oraz placach budowy. Wyposażona jest w bardzo proste mocowanie, dzięki czemu montaż do wózka widłowego lub ładowarki samobieżnej przebiega bezproblemowo i nie nastręcza dodatkowych trudności. Solidna konstrukcja oraz zintegrowany, opróżniany hydraulicznie kolektor zanieczyszczeń zapewniają długą i niezawodną pracę. Warianty szerokości roboczej mieszczą się w zakresie od 130 do 210 cm, zaś średnica szczotki wynosi 650 mm.

 Tuchel – Sweep Profi Champ

Ten rodzaj zamiatarki austriackiego producenta przeznaczony jest do różnego rodzaju ekstremalnych zastosowań. Dzięki zastosowaniu wytrzymałej ramy, najwyższej jakości elementów hydraulicznych oraz dużej szczotki o średnicy wynoszącej 750 mm, urządzenie jest w stanie pracować w najcięższych warunkach. Dodatkowo, specjalnie dla tego modelu opracowano poziomowanie 3D, które dzięki większemu adapterowi wahadłowemu zapewnia bezproblemowe poziomowanie powierzchni.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści