1 marca 2021

Zalety rolet zewnętrznych. Kiedy warto wybrać rolety tego typu?

Zasłanianie okien zasłonami materiałowymi, metalowymi żaluzjami lub tanimi roletami wewnętrznymi zakupionymi w markecie jest mało funkcjonalne. Tkaniny zasłonowe szybko się brudzą i wymagają częstego prania, metalowe żaluzje były modne w okresie PRL-u, a rolety wewnętrzne z marketu są wyposażone w łatwo pękające linki i plączące się sznureczki. Jeśli jest się na etapie budowy domu lub zamierza się kupić mieszkanie od dewelopera, warto przemyśleć montaż rolet zewnętrznych. Poznaj zalety takiego rozwiązania.

1. Ochrona przed upałem i niezakłócony wypoczynek w nocy

2. Rolety zewnętrze – skuteczna ochrona przed kradzieżą

3. Solidne rozwiązanie na lata

Na etapie budowy domu lub zakupu mieszkania od dewelopera warto pomyśleć o osłonie okien. Za jej pomocą rozwiąże się wiele problemów w ciągu dnia i nocy, dlatego rolety zewnętrzne stale zyskują na popularności. Dzięki nim zwiększa się funkcjonalność budynku i zapewnia się domownikom znacznie większy komfort. Dowiedz się więcej o zaletach rolet zewnętrznych.

Ochrona przed upałem i niezakłócony wypoczynek w nocy

Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne sklep internetowy oferuje szeroki wybór modeli, które w ciągu dnia ograniczą dopływ silnych promieni słonecznych do pomieszczenia, a w nocy umożliwią spokojne zasypianie dzięki dokładnemu zaciemnieniu wnętrza. Do wyboru ma się rolety zewnętrzne montowane na elewacji, pod tynkiem, a także nowoczesne rozwiązania, które opierają się na mocowaniu ukrytym w specjalnym tunelu w murze. Dzięki temu bez trudu wybierze się dokładnie taki system rolet, jakiego się potrzebuje.

Dodatkowo rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne są wyposażone w wygodne sterowanie elektryczne lub tańsze ręczne. Dwie formy sterowania roletami ułatwiają montaż osłon okiennych w starszych budynkach, w których powinno się unikać ingerowania w konstrukcję.

Rolety zewnętrze – skuteczna ochrona przed kradzieżą

Rolety zewnętrzne elektryczne lub ręczne stanowią skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Zasunięcie rolet zmniejsza ryzyko, że złodziej wybije szybę w oknie i przedostanie się do domu pod nieobecność domowników. Rolety nie można zamknąć ręcznie z zewnątrz przy użyciu różnych narzędzi, co sprawia, że stanowi ona barierę trudną do sforsowania. Dotyczy to zarówno modeli elektrycznych, jak i składanych za pomocą ręcznej korbki.

rolety zewnętrzne

Roleta zewnętrzna chroni przed włamaniem również ze względu na brak możliwości podejrzenia, co znajduje się w pomieszczeniu. Złodzieje wolą mieć pewność, czego szukają, dlatego ich łupem częściej padają domy, w których cenne przedmioty są dobrze widoczne przez okna. Ponadto rolety zewnętrzne na wymiar zmniejszają ryzyko zniszczenia okien przez wandali. Montaż osłony na okna przydaje się zwłaszcza w mieszkaniach, zlokalizowanych na parterze lub pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Są to mieszkania najbardziej narażone na akty wandalizmu w miastach i mniejszych miejscowościach.

Solidne rozwiązanie na lata

Rolety zewnętrzne na wymiar to rozsądna inwestycja na długie lata. Raz założone osłony na okna służą niezawodnie, gdyż są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz niektóre uszkodzenia mechaniczne. Solidny materiał jest zabezpieczony przed korozją, dzięki czemu nie niszczy się pod wpływem kontaktu z deszczem, śniegiem, czy też solą, którą posypuje się drogi i chodniki w czasie mrozów.

Rolety zewnętrzne najwygodniej montuje się na etapie budowy domu lub przed wykończeniem mieszkania od dewelopera, dlatego ich zakup warto przemyśleć jak najszybciej. Im mniej się zwleka, tym lepszy efekt końcowy się uzyska.

Artykuł promowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści