Zalety rolet zewnętrznych. Kiedy warto wybrać rolety tego typu?

rolety zewnętrzne

Zasłanianie okien zasłonami materiałowymi, metalowymi żaluzjami lub tanimi roletami wewnętrznymi zakupionymi w markecie jest mało funkcjonalne. Tkaniny zasłonowe szybko się brudzą i wymagają częstego prania, metalowe żaluzje były modne w okresie PRL-u, a rolety wewnętrzne z marketu są wyposażone w łatwo pękające linki i plączące się sznureczki. Jeśli jest się na etapie budowy domu lub zamierza się kupić mieszkanie od dewelopera, warto przemyśleć montaż rolet zewnętrznych. Poznaj zalety takiego rozwiązania.

1. Ochrona przed upałem i niezakłócony wypoczynek w nocy

2. Rolety zewnętrze – skuteczna ochrona przed kradzieżą

3. Solidne rozwiązanie na lata

Na etapie budowy domu lub zakupu mieszkania od dewelopera warto pomyśleć o osłonie okien. Za jej pomocą rozwiąże się wiele problemów w ciągu dnia i nocy, dlatego rolety zewnętrzne stale zyskują na popularności. Dzięki nim zwiększa się funkcjonalność budynku i zapewnia się domownikom znacznie większy komfort. Dowiedz się więcej o zaletach rolet zewnętrznych.

Ochrona przed upałem i niezakłócony wypoczynek w nocy

Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne sklep internetowy oferuje szeroki wybór modeli, które w ciągu dnia ograniczą dopływ silnych promieni słonecznych do pomieszczenia, a w nocy umożliwią spokojne zasypianie dzięki dokładnemu zaciemnieniu wnętrza. Do wyboru ma się rolety zewnętrzne montowane na elewacji, pod tynkiem, a także nowoczesne rozwiązania, które opierają się na mocowaniu ukrytym w specjalnym tunelu w murze. Dzięki temu bez trudu wybierze się dokładnie taki system rolet, jakiego się potrzebuje.

Dodatkowo rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne są wyposażone w wygodne sterowanie elektryczne lub tańsze ręczne. Dwie formy sterowania roletami ułatwiają montaż osłon okiennych w starszych budynkach, w których powinno się unikać ingerowania w konstrukcję.

Rolety zewnętrze – skuteczna ochrona przed kradzieżą

Rolety zewnętrzne elektryczne lub ręczne stanowią skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Zasunięcie rolet zmniejsza ryzyko, że złodziej wybije szybę w oknie i przedostanie się do domu pod nieobecność domowników. Rolety nie można zamknąć ręcznie z zewnątrz przy użyciu różnych narzędzi, co sprawia, że stanowi ona barierę trudną do sforsowania. Dotyczy to zarówno modeli elektrycznych, jak i składanych za pomocą ręcznej korbki.

rolety zewnętrzne

Roleta zewnętrzna chroni przed włamaniem również ze względu na brak możliwości podejrzenia, co znajduje się w pomieszczeniu. Złodzieje wolą mieć pewność, czego szukają, dlatego ich łupem częściej padają domy, w których cenne przedmioty są dobrze widoczne przez okna. Ponadto rolety zewnętrzne na wymiar zmniejszają ryzyko zniszczenia okien przez wandali. Montaż osłony na okna przydaje się zwłaszcza w mieszkaniach, zlokalizowanych na parterze lub pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Są to mieszkania najbardziej narażone na akty wandalizmu w miastach i mniejszych miejscowościach.

Solidne rozwiązanie na lata

Rolety zewnętrzne na wymiar to rozsądna inwestycja na długie lata. Raz założone osłony na okna służą niezawodnie, gdyż są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz niektóre uszkodzenia mechaniczne. Solidny materiał jest zabezpieczony przed korozją, dzięki czemu nie niszczy się pod wpływem kontaktu z deszczem, śniegiem, czy też solą, którą posypuje się drogi i chodniki w czasie mrozów.

Rolety zewnętrzne najwygodniej montuje się na etapie budowy domu lub przed wykończeniem mieszkania od dewelopera, dlatego ich zakup warto przemyśleć jak najszybciej. Im mniej się zwleka, tym lepszy efekt końcowy się uzyska.

Podobne posty

  • Czym się kierować, wybierając łóżko drewniane do naszego mieszkania?Czym się kierować, wybierając łóżko drewniane do naszego mieszkania? Łóżko jako centralny element każdej sypialni i miejsce odpoczynku powinno być wygodne i estetyczne. Materiałem, który może doskonale spełnić oba te kryteria, jest drewno. Dlaczego? Jest ono surowcem naturalnym, wytrzymałym i pięknym, który […]
  • Kamienie naturalne we wnętrzach – dlaczego warto?Kamienie naturalne we wnętrzach – dlaczego warto? Wnętrza łazienek i kuchni są szczególnie narażone na zniszczenie. Ze względu na panującą w pomieszczeniach wilgoć oraz wysokie temperatury, ich wyposażenie powinno być niezwykle odporne na uszkodzenia. W takich miejscach dobrze sprawdza się […]
  • Malowanie sufitu krok po krokuMalowanie sufitu krok po kroku Malowanie sufitu to prosty sposób na efektowne przeobrażenie nudnego pomieszczenia w przytulną i magnetyzującą przestrzeń. Remont nie zawsze wiąże się z koniecznością zatrudnienia profesjonalnej ekipy. Prace wykończeniowe można bowiem […]
  • W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się rolety?W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się rolety? Rolety to element, który można znaleźć w wielu domach. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ mają one bardzo wiele zalet- chronią przed słońcem, zapewniają prywatność, a także sprawiają, że okno nabiera innego charakteru. W jakich […]
  • Dotacje dla firm, czyli skąd pozyskać pieniądze na rozpoczęcie działalnościDotacje dla firm, czyli skąd pozyskać pieniądze na rozpoczęcie działalności Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, przedsiębiorcy często borykają się z problemem pozyskania środków finansowych. Rozwiązaniem są między innymi dotacje dla firm. Sprawdzamy, gdzie można je pozyskać oraz na jakie środki możemy […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]