30 stycznia 2023

Zakup baterii kuchennej – jakie masz opcje?

Bateria kuchenna to jeden z podstawowych elementów, bez którego trudno wyobrazić sobie jadalnię. Solidna bateria powinna jednak imponować nie tylko estetyką i starannym wykonaniem, ale również funkcjonalnością i prostą obsługą. Aby nie odczuć niedosytu z dokonanego zakupu, warto wiedzieć, jakie baterie są najlepszym wyborem.

Jakie rodzaje kranów możesz kupić?

Baterie kuchenne to bardzo zróżnicowana kategoria, która cechuje się tym, że poszczególne krany znacząco się od siebie różnią. Odmienności mogą dotyczyć nie tylko koloru czy sposobu wykonania korpusu, ale również obecności dodatkowych funkcji. Spory wybór z jednej strony jest korzyścią, albowiem umożliwia dostosowanie rodzaju baterii do preferencji danego konsumenta, jednak patrząc z innej perspektywy, może być również niekorzystny. Olbrzymi asortyment wpływa bowiem na to, że znalezienie dobrego kranu może być nie tylko trudne, ale także bardzo czasochłonne. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by bateria kuchenna wytrzymała próbę czasu i cechowała się fantastyczną jakością, warto postawić na sprawdzone ścienne warianty. Na rynku można znaleźć także inne odmiany, wśród których bardzo popularne są chociażby baterie stojące. Niezłymi recenzjami cieszą się również krany dotykowe oraz baterie z filtrem. Niemniej jednak wydaje się, że to baterie ścienne mają najdłuższą listę przymiotów.

Jakie są mocne strony baterii ściennych i dlaczego warto je kupić?

Bateria kuchenna ścienna ma wiele atutów, dzięki czemu cieszy się popularnością zarówno w niewielkich, jak i sporych kuchniach. Jej podstawowym plusem jest fakt, że nie ma konieczności wycinania na nią otworu w blacie albo zlewie. Co prawda, wymaga ona doprowadzenia instalacji wodnej w ścianie, aczkolwiek jej montaż jest relatywnie prosty. Ponadto wyróżnia się pięknym wyglądem, często wręcz zachwyca ponadprzeciętną estetyką (w przypadku droższych modeli). W efekcie ta najpopularniejsza konstrukcja pasuje do każdego wnętrza niezależnie od stylu. Kapitalnie spisze się nie tylko w klasycznych, ale również w awangardowych jadalniach. Istotnym atutem baterii ściennych jest również ich praktyczność. O ile stojące baterie często są atakowane przez niechciany kamień, o tyle w przypadku ściennych zamienników takie problemy nie występują praktycznie nigdy. Dzięki temu utrzymanie ściennej baterii w nienagannej kondycji zazwyczaj nie stanowi dużego wyzwania.

Jaka bateria kuchenna najlepiej spisze się w jadalni?

Decydując się na zakup kranu do swojej kuchni, trzeba mieć na uwadze to, że bateria będzie w ciągłym użyciu. Chęć mycia rąk, przemywanie owoców czy usuwanie nieczystości z talerzy sprawiają, że kran powinien być dostosowany do różnych sytuacji. Aby zapewniał on domownikom należyty komfort, należy stawiać wyłącznie na produkty, których używanie jest zarazem proste i przyjemne. W tej roli szczególnie dobrze powinna sprawdzić się bateria kuchenna z wyciąganą wylewkąUmożliwia ona wygodne sterowanie strumieniem wody – świetnie spisze się podczas opłukiwania owoców oraz mycia trudno dostępnych powierzchni. Co więcej, baterie z wyciąganą wylewką mogą mieć różne kolory oraz kształty. Każdy konsument bez trudu powinien więc dostosować kran do swoich indywidualnych preferencji.

Materiał promowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści