19 stycznia 2022

Wykończenie mieszkań w stylu glamour? Zobacz, co je wyróżnia!

Wykończenie mieszkań w stylu glamour dla jednych będzie rewelacyjnym sposobem na urządzenie lokum, dla innych natomiast stanowić będzie synonim przesady i tandety. Tak zaprojektowane wnętrza charakteryzują się niezwykłym blaskiem, żywymi kolorami oraz modnymi i wyszukanymi meblami. To jeden z najgorętszych trendów, który pojawił się już jakiś czas temu i nie ustępuje pierwszych miejsc w rankingach. Pomimo tego, że jest to styl eklektyczny zaliczamy go do największych klasyków. Myśląc o samej nazwie z pewnością rysują nam się w głowach jakieś skojarzenia. Najczęściej jest to luksus czy ekstrawagancja. I właśnie tak powinny prezentować się pomieszczenia urządzone w tym stylu. Dużo światła, kryształowe wykończenia i puchowe dodatki to cechy charakterystyczne dla stylu glamour. Oczywiście przechodzi on przez proces twórczy, więc nigdy nie będzie tak, że każde mieszkanie będzie wyglądać identycznie, albo bardzo podobnie. Modyfikowanie zdobień, dekoracji  i akcentów sprawia, że otrzymujemy wnętrze, które dopasowane jest do naszych wymagań i upodobań. Co więcej, doświadczeni architekci rewelacyjnie połączą ten styl z innymi tworząc jedyną w swoim rodzaju przestrzeń.

Kolorystyka

Wybór kolorystyki do naszego nowego mieszkania pełni bardzo ważna rolę. Przyczyni się nie tylko do walorów estetycznych, ale także będzie wpływać na nasz komfort i samopoczucie. Nie od dziś wiemy, że barwy mają na nas niebagatelne oddziaływanie, co sprawnie wykorzystują na przykład firmy w swojej komunikacji marketingowej. Wykończenie mieszkań w stylu glamour to przede wszystkim cała paleta róży i fioletów. W zależności od naszych preferencji mogą zostać zastosowane wyraziste lub stonowane odcienie, które zostaną przełamane szarościami. Nadmiar nigdy nie wychodzi nam na dobre i to samo możemy powiedzieć o stylach wnętrzarskich, więc mimo luksusowego wydźwięku zbyt duża ilość intensywnych barw może przytłaczać. Balans pomiędzy energetycznymi nutami, a spokojnymi i subtelnymi kolorami to kluczowy zabieg do tego, aby osiągnąć modne i estetyczne przestrzenie.

Jakie meble wybrać?

Kolejnym, najbardziej powszechnym wyznacznikiem stylu glamour jest wszechobecny blask. Wykończenie mieszkań bazuje na świetlnych refleksach, które znajdziemy na tkaninach, żyrandolach czy naczyniach. Oczywiście to tylko ułamek tego, gdzie zastosowane są takie rozwiązania. Przechodząc do samych mebli, cechuje ich wysoki połysk i są one niezwykle designerskie. Całe zestawy są utrzymane w ponadczasowych postaciach. Z uwagi na to, każde pomieszczenie zyskuje wytworności i elegancji. Są one z jednej strony minimalistyczne, natomiast z drugiej bardzo nowoczesne. W stylu glamour możemy spotkać materiały, które są dość mocne, jednak dzięki przybranym kształtom nadają wszystkiemu lekkości. Proste linie w połączeniu z giętymi strukturami dodają wnętrzom niebywałych walorów estetycznych.

Dodatki i akcesoria

Oczywiście czym byłby wystrój wnętrz bez odpowiednio dopasowanych dodatków i akcesoriów. Spotkamy je tak naprawdę w każdym stylu, ponieważ dzięki nim mieszkanie zyskuje swój indywidualny charakter. To samo dzieje się w przypadku stylu glamour, w którym nie może zabraknąć klasycznych i specyficznych dla niego kontrastów. Bardzo często możemy zaobserwować przykładowo okrągły, minimalistyczny stół, a przy nim barokowe i wypełnione pluszem fotele. Zdarzenie, z pozoru dwóch różnych światów, tworzy niesamowite połączenie, które ożywia całe wnętrze. Jak już zostało to wspomniane, synonimem stylu glamour jest luksus, więc należy wedle tego dopasować odpowiednie akcesoria. Świetnie sprawdzą się duże, kryształowe żyrandole czy złote naczynia.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści