22 stycznia 2022

Wybór mebli do hotelu – kluczowe elementy

Aranżacja wnętrza hotelu to odpowiedzialne zadanie. Jego kluczowe elementy stanowią: wybór odpowiedniego wyposażenia hotelu oraz znalezienie dobrych jakościowo mebli do pokoi hotelowych. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań. Podpowiadamy też, gdzie można kupić dobrej jakości meble i wyposażenie hotelowe.

Wybór mebli hotelowych – trudna sztuka

Poszukując mebli do hotelu, musimy zadbać nie tylko o ich jakość i staranność wykonania. Pod uwagę należy wziąć również inne aspekty wyboru takie jak:

 • stylistyka hotelu – meble powinny stanowić jej dopełnienie i tworzyć spójną kompozycję;
 • wygoda gości – idealne meble hotelowe muszą być wyposażone w funkcje, które poprawią komfort wypoczynku osób przebywających w pokoju, jak i na całym obszarze hotelu;
 • atrakcyjność wizualna – dotyczy to nie tylko wnętrz pokojów, ale przede wszystkim lobby hotelowego; pierwsze wrażenie gości ma ogromny wpływ na ogólną ocenę całego obiektu;
 • wielkość powierzchni do zagospodarowania – musimy mieć na względzie obszar, który mamy do zaaranżowania i pod tym kątem dobierać wielkość oraz rodzaj mebli;
 • materiał wykonania – ma spore znaczenie, zwłaszcza gdy aranżujemy wnętrze nowoczesne lub szukamy rozwiązań, które podkreślą elegancki charakter obiektu.

Jakie meble dobrać do małego hotelu lub restauracji?

Nieco więcej problemu mogą przysporzyć nam niewielkie powierzchnie. Musimy wtedy zwrócić uwagę głównie na ich funkcjonalność. Ważne też, aby były utrzymane w barwach i wykonane z materiałów, które optycznie powiększą wnętrza. Należy jednocześnie pamiętać o ich wartości estetycznej, mając na względzie stosowanie prostych form oraz niewielkiej ilości ozdobnych detali.

Wyposażenie lobby hotelowego

Jak wspomnieliśmy na wstępie drugim ważnym elementem aranżacji hotelu, jest dobór wyposażenia lobby hotelowego. Im będzie ono bardziej funkcjonalne i przyciągające wzrok, tym łatwiej wywołamy u gości pozytywne pierwsze wrażenie. To z kolei spowoduje, że chętniej będą oni wracali do naszego obiektu. Możemy też liczyć na pozytywne: opinie i reklamę.

Lady recepcyjne – ważne pierwsze wrażenie

Centralnym punktem każdego profesjonalnego lobby hotelowego stanowi recepcja. Pełni ona funkcję wizytówki naszego obiektu. Od tego, jak zostanie oceniona przez przebywające w niej osoby, zależy prestiż hotelu. Dlatego też powinniśmy zadbać, aby nasza recepcja:

 • zwracała uwagę nietuzinkową formą, która jednocześnie nie będzie kłóciła się z panującą w obiekcie stylistyką;
 • była jak najbardziej funkcjonalna – dlatego ważne, aby znajdująca się na jej wyposażeniu lada recepcyjna jednocześnie zapewniała profesjonalną obsługę gościom i ułatwiała pracownikom wypełnianie ich obowiązków;
 • zawsze świeciła czystością i była utrzymana w nienagannym porządku.

Pamiętajmy, że od pierwszego wrażenia gości zależy to, jakie opinie zbierze hotel. Po drugie ma ono wpływ również na samopoczucie osób w nim przebywających.

Meble do restauracji hotelowych

Osoby goszczące w naszym hotelu przykładają sporą wagę nie tylko do oceny recepcji. Zwracają one nierzadko uwagę na wnętrze restauracji hotelowej:

 • sposób jej urządzenia;
 • znajdujące się w niej meble;
 • panujący w niej ogólny klimat.

Musimy więc z odpowiednią starannością zająć się aranżacją tego pomieszczenia. W jakie meble hotelowe do restauracji powinniśmy zainwestować, by wywrzeć na gościach doskonałe pierwsze wrażenie?  Meble restauracyjne powinny być:

 • eleganckie i stylowe – ponieważ pełnią jednocześnie funkcję dekoracyjną tego pomieszczenia;
 • wykonane z wyjątkową dbałością o każde element;
 • odporne na wzmożoną eksploatację;
 • praktyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Idealne meble do restauracji hotelowej powinny również zapewniać wygodę gościom. Pamiętajmy, że dla wielu z nich restauracja, to jedno z wielu miejsc w hotelu służące ich relaksowi. Musimy więc dołożyć wszelkich starań, by również w niej nie zabrakło rozwiązań, które uprzyjemnią im pobyt. Komfortowe meble jak tapicerowane krzesła lub fotele czy solidne stoły na jednej nodze, to absolutne minimum, o jakie powinniśmy zadbać, urządzając to wnętrze.

Pokoje hotelowe – najważniejsze miejsce reprezentacyjne dla gości

Funkcjonalna i estetyczna recepcja oraz urządzona ze smakiem restauracja to gwarancja zadowolenia podejmowanych w hotelu gości. Mając jednak na względzie zapewnienie im pełnego komfortu, powinniśmy też odpowiednio urządzić pokoje hotelowe.

Jak urządzić pokój hotelowy z troską o wygodę klienta?

Najważniejszy element umeblowania stanowi wygodne łóżko z odpowiednio dobranym wysokiej jakości materacem. Tym sposobem zadbamy o zdrowy i niczym niezakłócony sen gości.

Pozostałe równie istotne meble hotelowe, jakie powinny naleźć się w pokoju to:

 • pojemna szafa z dużym lustrem;
 • meble ułatwiające bezpieczne przechowywanie ważnych przedmiotów;
 • komfortowe krzesła i fotele – to na nich nasi goście będą spędzali sporo czasu, muszą więc zadowolić ich wymogi;
 • stolik kawowy – na tyle funkcjonalny, aby goście mogli się nie tylko przy nim relaksować, ale również pracować na komputerze.

Jeśli aranżujemy pokój hotelowy dla rodzin z dziećmi, musimy też pamiętać o dodatkowym wyposażeniu, które ułatwi sprawowanie opieki nad milusińskimi. Mowa tu o takich elementach jak chociażby: przewijak, łóżeczko turystyczne czy podręczna szafka na dziecięce gadżety.

Meble hotelowe o wysokim standardzie

Nie chcąc niczego przeoczyć w trakcie urządzania idealnego pokoju, warto zdecydować się na kolekcje mebli hotelowych firmy Pionier Meble. Wyróżniają je:

 • wysoka funkcjonalność;
 • staranne wykonanie;
 • materiały, gwarantujące ich długą żywotność;
 • atrakcyjny design.

Są to zestawy mebli hotelowych bogato zdobionych – idealnych do wnętrz stylizowanych i klasycznych, jak i cechujące się prostą formą – dedykowane do pomieszczeń nowoczesnych lub minimalistycznych.

Czym się kierować meblując pokoje hotelowe?

Najważniejsza jest troska o wygodę i komfort podejmowanych gości. Musimy więc wybierać najbardziej funkcjonalne meble i wyposażenie. Istotna jest również wytrzymałość mebli, czyli wysoka jakość surowca. Pod uwagę powinniśmy też brać: solidne wykonanie i atrakcyjny wygląd mebli.

Dlaczego warto zainwestować w dobre wyposażenie hotelu?

Dobrze wyposażony hotel z urządzonymi ze smakiem pokojami, lobby i restauracją może przede wszystkim liczyć na pozytywne opinie. Ponadto stawiając na dobrej jakości, funkcjonalne meble – takie, jakie posiada w ofercie chociażby Pionier Meble – z łatwością zapewnimy przebywającym w hotelu osobom wygodę.

Wpłyniemy tym samym na komfort ich wypoczynku. Decydując się z kolei na zakup kolekcji mebli od Pionier Meble możemy zyskać wyjątkowo praktyczną dekorację naszych wnętrz. Producent specjalizuje się w meblach na indywidualne zamówienie. Oferuje przy tym bogatą paletę: wzorów, kolorów, form oraz materiałów mebli.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 4 Średnia: 5]

Powiązane treści