31 sierpnia 2021

Wszystko, co musisz wiedzieć o rzeczoznawcy majątkowym

Stanąłeś przed koniecznością wyceny nieruchomości? Szukasz dobrego rzeczoznawcy majątkowego, który pomoże Ci w całym procesie? Zastanawiasz się, czym dokładnie zajmuje się rzeczoznawca oraz czym kierować się przy jego wyborze? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat rzeczoznawcy majątkowego oraz jego pracy. Jeśli zatem jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury.

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia zawodowe zezwalające jej na wykonywanie usług w zakresie szacowaniu nieruchomości. Aby zostać rzeczoznawcą majątkowym, należy przystąpić do egzaminu państwowego. Zdany egzamin wiąże się z otrzymaniem uprawnień, dzięki którym rzeczoznawca majątkowy jest jedynym podmiotem w Polsce mogącym wyceniać nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy może zajmować się konkretnymi dziedzinami, jeśli zatem zależy Ci na tym, by szacowanie dotyczyło domu, mieszkania, działki, magazynu, biura lub innych nieruchomości, koniecznie zacznij poszukiwania odpowiedniej do tego osoby.

Obowiązki i zadania rzeczoznawcy majątkowego

Droga do zostania rzeczoznawcą majątkowym jest dosyć długa oraz skomplikowana. Wymaga ona bowiem wieloletniego kształcenia oraz specjalistycznej wiedzy w danej kategorii. Do podstawowych zadań rzeczoznawcy majątkowego należy sporządzenie opinii o wartości danej nieruchomości. Tego typu opinia pomoże m.in. w późniejszym etapie sprzedaży nieruchomości. To o czym warto pamiętać, to fakt, że wyżej wspomniana opinia rzeczoznawcy, powinna zostać sporządzona w formie operatu szacunkowego. Pomoc rzeczoznawcy majątkowego może być nieoceniona m.in. w przypadku uzyskiwania kredytu hipotecznego, przy rozliczeniach podatkowych z Urzędem Skarbowym, przy określaniu wysokości darowizny lub dla potrzeb określenia ceny sprzedaży.

Jak znaleźć rzetelnego rzeczoznawcę majątkowego?

Rzetelny rzeczoznawca majątkowy to podstawa udanego procesu wyceny nieruchomości. Jeśli zależy Ci na tym, by rzeczoznawca, którego wybierzesz, był specjalistą w dziedzinie wyceny nieruchomości, postaw na Barbarę Włodarczyk. Rzeczoznawca majątkowy Barbara Włodarczyk oprócz odpowiednich kwalifikacji oraz doświadczenia w dziedzinie wyceny nieruchomości, jest również członkiem Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach. Decydując się na skorzystanie z usług rzeczoznawcy, należy zwrócić szczególną uwagę na zakres jego działań, a także na wartości I zasady, którymi dany specjalista kieruje się w trakcie pracy. Barbara Włodarczyk kieruje się przede wszystkim dokładnością oraz wyjątkową starannością, którą można dostrzec już w trakcie rozmowy z klientem. Jeśli zatem zależy Ci na pełnym profesjonalizmie, skontaktuj się z rzeczoznawcą majątkowym Barbarą Włodarczyk.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści