25 stycznia 2022

W jaki sposób pościelić łóżko, by się dobrze prezentowało?

Ścielenie łóżka to jedna z podstawowych czynności, którą każdy wykonuje codziennie bez zastanowienia się nad tym. O ile w osobnej sypialni sposób ścielenia nie ma większego znaczenia, o tyle łóżko ustawione w pokoju dziennym powinno się odpowiednio prezentować. Szczególnie gdy w odwiedziny przyjdą goście. Poznaj kilka efektywnych sposobów na ścielenie łoża, by doskonale wyglądało w ciągu dnia, a wieczorem zachęcało do położenia się i spokojnego zasypiania.

Na wzór hoteli

Aranżacja sypialni może wzorować się na eleganckich wzorach zaczerpniętych z hoteli. Klasyczna, biała pościel z dodatkami w stylu małych poduszek dekoracyjnych oraz niewielkiej narzuty na dolną część łóżka. Aby odpowiednio odwzorować hotelowy porządek, należy starannie ułożyć prześcieradło, poduszki oraz kołdrę. W efekcie można poczuć się, jak na ekskluzywnych wakacjach w renomowanym hotelu.

Postawić na artystyczny nieład

Zazwyczaj za tym określeniem kryje się brak chęci do uprzątnięcia pościeli. W takim wydaniu faktycznie nie będzie to robiło dobrego wrażenia na gościach. Inaczej zareagują, gdy przyłożysz się do starannego zaścielenia swojego łóżka, a następnie stworzyć wrażenie artystycznego nieładu na przykład poprzez nierówne nakrycie łóżka kocem. Dodatkowo w przypadkowych miejscach dołożyć można ozdobne poduszki. W ten sposób zaścielone łóżko będzie prezentować się bardzo ciekawie i interesująco. Sypialniane aranżacje stylizowane na nieład prezentują zazwyczaj niezwykłą staranność i dbałość o szczegóły.

Szybkie przykrycie narzutą

Nie każdy ma dużo czasu po wstaniu, by zadbać o staranne pościelenie łóżka. Osoby pracujące zazwyczaj od razu szykują się do wyjścia. Zbyt dużo czasu straconego na odpowiednim dekorowaniu łóżka spowoduje, że będą spóźniać się do swojego miejsca pracy. W takich przypadkach ciekawą alternatywą może być wykorzystanie narzuty na łóżko. Wystarczy nakryć nim pościel oraz łóżko, aby zakryć nieporządek przed gośćmi. Błyskawiczne ścielenie pozwoli też na późniejsze wstawanie.

Pościel też może stanowić ozdobę

Narzuta w ładnych kolorach może stanowić ciekawą ozdobę całej sypialni. Z drugiej strony, pościel też wykonywana jest z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Dlatego też nie zawsze przykrywanie jej kocem lub narzutą da dużo lepszy efekt. W wielu wypadkach zaścielona pościel sama będzie stanowiła element ozdobny i nic więcej nie trzeba przy tym robić.

Odpowiednie poduszki dekoracyjne

Układ poduszek dekoracyjnych ma często kluczowe znaczenie przy aranżacji sypialni. Szeroki wybór tych elementów ozdobnych powoduje, że bardzo łatwo jest je dopasować do każdego wystroju wnętrza. Wystarczy odrobina wyobraźni, dobrego smaku i wyczucia, by stworzyć niezwykły komplet poduszek, idealnie uzupełniających resztę pokoju dziennego.

Jeśli jednak nie posiadasz odpowiedniej wyobraźni lub wyczucia, warto zajrzeć na takie strony, jak AboutDecor, aby zobaczyć, jak inni dobierali poduszki ozdobne do swoich łóżek i salonów. W ten sposób łatwo znaleźć inspirację, a następnie doskonale wykonać własną aranżację sypialni.

Odpowiednio zaścielone łóżko z pewnością doda szyku pokojowi dziennemu. Stosowanie się do kilku powyższych zasad, pozwoli Ci stworzyć niezwykłe wrażenie na swoich gościach. Warto zainwestować część swojego wysiłku w odpowiednie zaścielenie łóżka także dlatego, że wieczorami będzie o wiele milej się do nich kłaść spać. Spróbuj sam wykorzystać choć jeden z powyższych pomysłów lub poszukać własnego pomysłu na widowiskowe zaścielenie łóżka.

 

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści