29 czerwca 2021

W jaki sposób bezpiecznie znaleźć wymarzoną nieruchomość?

Poszukiwania upragnionego domu czy mieszkania na rynku wtórnym mogą zająć nawet wiele miesięcy. Kluczem do sukcesu jest regularność i cierpliwość. Czasami potrzebna jest też odrobina szczęścia. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które mogą zaowocować znalezieniem swojego miejsca na ziemi.

Dlaczego tak trudno znaleźć wartą uwagi nieruchomość?

Zadbane nieruchomości w dobrej lokalizacji szybko znajdują nabywców. Zastanawiasz się, czemu koleżance z pracy udało się kupić piękny dom w przystępnej cenie, podczas gdy Ty nie widziałeś tego ogłoszenia? Musisz wiedzieć, że sprzedający często nie wystawiają nawet ogłoszenia, a jedynie przekazują informacje wśród znajomych i krewnych. Pozwala im to zaoszczędzić zbędnych rozmów i kontaktów z obcymi ludźmi.

Niewątpliwym problem w branży nieruchomości na rynku wtórnym jest też duży popyt. Wiele osób poszukuje mieszkań z drugiej ręki, ponieważ są z reguły tańsze niż nowe nieruchomości. Zapotrzebowanie jest duże, ale niewiele osób decyduje się na sprzedaż lokali mieszkalnych, ponieważ są świetną inwestycją na przyszłość. Poza tym atrakcyjne nieruchomości znajdują nabywców nawet w ciągu kilku godzin od wystawienia ogłoszenia.

Na co zwrócić uwagę czytając ogłoszenie?

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości mają różny charakter. Znajdziesz zarówno profesjonalne oferty pisane eksperckim językiem, jak i kilku zdaniowe oferty bez zdjęć. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które są lepsze. I tak interesującą Cię nieruchomość musisz obejrzeć na żywo, więc samo ogłoszenie nie musi być na najwyższym poziomie. Istnieją jednak podstawowe fakty, które powinny znaleźć się w ogłoszeniu. Należą do nich informacje na temat:
– rodzaju nieruchomości,
– ceny i możliwości negocjacji,
– powierzchni, a także liczby pomieszczeń,
– wyposażenia,
– lokalizacji,
– stanu technicznego.

Im więcej informacji pojawi się w ofercie tym lepiej dla Ciebie. Dodatkowe informacje mogą wpłynąć na podjęcie decyzji o tym, czy chcesz obejrzeć lokal. Idealnie, gdyby w ofercie były fotografie. Oczywiście nie świadczą one o stanie nieruchomości ani jej wartości, ale mogą być pomocną wskazówką dla Ciebie. W razie pytań, czy wątpliwości nie bój się pytać. Nic na tym nie tracisz, a być może przybliżasz się w ten sposób do zakupu idealnej nieruchomości. Twoje wątpliwości powinny wzbudzić zdawkowe informacje oraz unikanie odpowiedzi na Twoje problematyczne pytania.

Gdzie szukać ogłoszeń o nieruchomościach na sprzedaż?

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości pojawiają się głównie w prasie i w Internecie. To jednak ta druga opcja daje o wiele większe możliwości. Przede wszystkim na większości stron można zamieścić bezpłatne oferty, co przyciąga sprzedających. Ponadto Internet pozwala dotrzeć do odbiorców z całego kraju. Każdego dnia bezpłatne ogłoszenia nieruchomości pojawiają się na portalach ogłoszeniowych. Wśród nich znajduje się Pokato.pl. Jest to darmowy serwis z ogłoszeniami z całej Polski. Wyniki wyszukiwania możesz przefiltrować pod kątem rodzaju nieruchomości, ceny oraz lokalizacji.

Poza serwisami ogłoszeniowymi możesz poszukać ofert sprzedażowych:
– na lokalnych stronach informacyjnych w zakładce „ogłoszenia”,
– na stronach deweloperów oraz spółdzielni mieszkaniowych,
– na stronach agencji nieruchomości,
– na forach internetowych,
– w mediach społecznościowych.

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści