27 października 2023

Urządzamy salon na święta

Święta są jednym z najpiękniejszych okresów roku. Niektórzy z niecierpliwością wyczekują Bożego Narodzenia, żeby móc cieszyć się obecnością bliskich i pysznymi potrawami. Aby już wcześniej nastroić się na zbliżające Boże Narodzenie, koniecznie udekoruj mieszkanie. Jak urządzić salon na święta? Przeczytaj!

Piękna choinka, światła i świąteczne tkaniny

Większość ludzi uważa, że święta bez choinki nie istnieją. Niezależnie od tego, czy są to choinki sztuczne, czy żywe, powinny pojawić się w naszych domach. Drzewka bożonarodzeniowe od zarania dziejów ozdabiają mieszkania, wprowadzając do nich magiczny klimat. Warto zatem wybrać odpowiednią choinkę do salonu, która zostanie do niego dopasowana wielkością. Powinna również pasować do wystroju pomieszczenia. Jeśli wolisz klasyczne dodatki, postaw na maksymalnie dwa kolory na choince. Jeśli preferujesz klimat lat 90., niech pojawi się na niej wiele kolorowych dodatków, np. bombki i łańcuchy.

Kluczem do stworzenia świątecznej atmosfery w salonie jest oczywiście odpowiednie oświetlenie. Zadbaj o to, aby poza klasycznymi światełkami na choince rozbłysły również inne fragmenty salonu. Rozstaw w nim pachnące świeczki, latarenki, girlandy i lampiony. Każde tego typu światło doda pomieszczeniu przytulności i sprawi, że jeszcze bardziej poczujemy świąteczny klimat. Warto pamiętać również o tym, aby zmienić poszewki poduszek – wybierz takie ze świątecznym motywem. Możesz też rozłożyć ciepły, puchaty koc na narożniku lub kanapie, który będzie nawiązywał do Bożego Narodzenia. Na stole warto ułożyć świąteczny bieżnik w renifery, mikołaje lub gwiazdki. Tego typu dodatki ożywią wnętrze i sprawią, że salon stanie się przyjemnym miejscem oczekiwania na święta.

Naturalne ozdoby, cudowne zapachy i klimatyczne akcenty

Warto postawić również na naturalne dodatki w salonie. Doskonale spiszą się świeże szyszki, gałązki i suszone owoce. Możesz powiesić na choince np. suszone plasterki pomarańczy albo przygotować ozdobę z owoców. Wystarczy wbić goździki w pomarańcze i ułożyć je na paterze, aby w całym salonie uniósł się piękny zapach. Jeśli jesteśmy już przy aromatach, odgrywają one dużą rolę w przygotowaniach świątecznych. Z tego względu warto zaopatrzyć się w świeczki zapachowe np. cynamonowe, waniliowe czy pomarańczowe, które wprawią domowników w świąteczny nastrój. To zapachy, które szczególnie kojarzą się z Bożym Narodzeniem.

Kluczowym elementem wystroju salonu mogą okazać się również ozdoby na ścianę. Poza klasycznymi obrazami czy plakatami możesz powiesić własnoręcznie zrobioną makramę lub koronkę. Doskonale wyglądają także girlandy z jemioły i światełka typu cotton balls. Akcenty są drobne, ale potrafią świetnie zmienić aranżację salonu. Urządzając to pomieszczenie, pamiętaj, aby emanowało ciepłem i przytulnością. Najważniejsze jednak, żeby dekoracje świąteczne salonu były zgodne z Twoim gustem oraz stylem. Nie podążaj ślepo za modą, tylko stwórz przyjemną przestrzeń do spędzania pięknych chwil z najbliższymi.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści