21 listopada 2022

Trendy łazienkowe na 2023: przegląd płytek ceramicznych, które zrobią furorę!

Stworzenie pomieszczeń, które posłużą nam przez kolejnych kilka, czy kilkanaście lat to ogromne wyzwanie. Zawsze wiąże się to z koniecznością wyboru najlepszej jakości materiałów, które będą ponadczasowe. Duże elementy wyposażenia oraz podstawowa baza mieszkania jak podłogi, czy płytki powinny być rozważnie dobrane do koncepcji mieszkania, gdyż ich wymiana to spory wydatek oraz dużo pracy i poświęconego czasu.

Jakie płytki wybrać do łazienki?

W zależności od stylu, w jakim chcemy urządzić dom i mieszkanie, warto wybrać płytki ścienne, czy podłogowe o najwyższej jakości. Trendy, które królują obecnie w urządzaniu mieszkań przenikają się, dzięki czemu producenci oferują ogromny wybór produktów. Urządzając łazienkę, warto zainspirować się aranżacjami obecnymi na stronach internetowych producentów, gdzie pełno jest zdjęć, propozycji ułożenia kafelków oraz ciekawych kompozycji. Zachwycić nas mogą na przykład płytki ceramiczne w Klink.pl, które cechują się wysoką jakością, a na stronie internetowej sklepu możemy podejrzeć gotowe projekty i propozycje aranżacji. Do wyboru mamy wielkoformatowe płytki, które razem będą tworzyły połyskującą taflę, a do stworzenia ciekawego efektu sprawdzi się gres z naturalnymi aplikacjami prawdziwych minerałów. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć dużej ilości fug, które niestety są często siedliskiem grzybów i nieczystości. Ciekawym rozwiązaniem są też małe kafelki tworzące mozaikę na ścianie, które można położyć w dowolnym kierunku i wymyślnej kompozycji.

Elegancka łazienka – jakie płytki sprawdzą się najlepiej?

Tworząc łazienkę w ponadczasowym stylu, wybierzmy gres wykonany z naturalnych minerałów. Jednym z takich materiałów jest marmur, który będzie pasował niemal do każdego wnętrza, gdyż jest elegancki, jasny i neutralny. Takie płytki o dużym formacie i wysokim połysku najlepiej kłaść na całej ścianie od sufitu aż po podłogi, gdyż wtedy dają najlepszy efekt. W pomieszczeniach, które wymagają cieplejszej oprawy, można zastosować kamień piaskowy, którego kolorem przewodnim jest beż i krem dający uczucie ciepła i przytulności. Producenci oferują również czarną glazurę w połysku zadającą się do nieco odważniejszych aranżacji.

Co umieścić na podłodze?

Mitem jest, że na podłodze sprawdzą się jedynie panele, czy drewno. Obecnie idealnym rozwiązaniem jest również gres, który możemy wybrać zarówno w macie, jak i w połysku. Modne płytki do salonu będą ponadczasowym, kluczowym elementem tworzącym wystrój pomieszczenia, ponadto sprawdzą się zarówno na podłodze, jak i na ścianie w formie aplikacji. Takie nowoczesne rozwiązanie, gdzie wybieramy połyskujące wykończenie glazury może optycznie powiększać pokój, a odbijające się od tafli światło sprawi, że pomieszczenie stanie się doświetlone.

 

Dlaczego warto wybrać naturalny kamień?

Przewagą naturalnych materiałów jest nie tylko ich wygląd, ale również trwałość. Dzięki temu gres znajdzie zastosowanie nie tylko w łazienkach, ale również kuchni, salonie, czy nawet na balkonie i tarasie. Jest to element, który łatwo utrzymać w czystości, szczególnie jeśli zdecydujemy się na glazurę o wysokim połysku. Mnogość barw i aplikacji na płytkach sprawia, że dają one ogromne pole do popisu podczas urządzania wnętrz i znajdą zastosowanie w niemal każdym domu, czy mieszkaniu. Ich wielofunkcyjność powoduje, że będą odpowiednie, jeśli posiadamy ogrzewanie podłogowe, czy chcemy narazić je na niskie temperatury na zewnątrz.

Materiał we współpracy z klink.pl

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]

Powiązane treści