Torby papierowe na zakupy budowlane? Czemu nie!

torby papierowe

Troska o środowisko wkracza we wszystkie obszary życia społecznego. Nie omija ona handlu, gdzie nurt eko staje się coraz bardziej widoczny. Jego przejawem jest między innymi ograniczanie dystrybucji plastikowych jednorazówek na rzecz toreb papierowych. Stosuje się je w sklepach spożywczych, supermarketach i… sklepach budowlanych. Czy torby papierowe nadają się do przenoszenia zakupów do remontu i na budowę?

Torby papierowe w marketach budowlanych

Rozwiązanie to może budzić kontrowersje. Zakupy w marketach budowlanych kojarzą się zwykle z nabywaniem ciężkich, niejednokrotnie ostro wykończonych przedmiotów. Papier jest natomiast materiałem delikatnym, podatnym na rozdarcia i uszkodzenia. To jednak pozory, ponieważ torby papierowe z powodzeniem wykorzystywane są do pakowania zakupów budowlanych.

Egzemplarze udostępniane klientom są na tyle wytrzymałe, by można było do nich pakować śruby, wkręty i gwoździe. Torebki papierowe są często ustawiane na działach z akcesoriami do mocowania i łączenia, tak by kupujący mieli do nich swobodny dostęp. Bardziej pojemne torby z uchwytami wiszą obok kas – są idealne do pakowania większych zakupów, takich jak zestawy kluczy, pędzle, wałki, artykuły ogrodnicze, a nawet akcesoria hydrauliczne.

Jak powstają papierowe torby na zakupy?

O wytrzymałości papierowych toreb na zakupy świadczy technologia ich wykonania. Zwykle tworzone są one z papieru pochodzącego z makulatury typu Kraft. Jego gramatura wynosi między 80 a 110 g/m2, co stanowi stosunkowo wytrzymałą strukturę. Niekiedy torby papierowe mają na swojej powierzchni prążki, częściej są one całkowicie gładkie. Daje to możliwość stworzenia na nich nadruków reklamowych.

Ekologia w parze z użytecznością

Gama zalet płynących z wykorzystywania toreb papierowych jest szeroka. Mają one wysokie walory użytkowe, które idą w parze z troską o ekologię. Można do nich zaliczyć:

 • stosunkowo dobrą wytrzymałość,
 • wpisywanie się w trend eko,
 • bycie przyjaznymi środowisku,
 • ograniczenie produkcji i zużywania plastiku,
 • łatwość w utylizacji,
 • możliwość wielokrotnego wykorzystania,
 • stosunkowo dużą pojemność.

Z punktu widzenia sprzedawców, ekologiczne torby dają też korzyści marketingowe. Stosując torby papierowe z nadrukiem kreować można pozytywny wizerunek sklepu budowlanego w świadomości klientów. Co się na to składa?

papierowa torba z możliwością nadruku

Sposób na promowanie sklepu

Z uwagi na wszechobecną troskę o środowisko, konsumenci zwracają uwagę na działania podejmowane przez przedsiębiorców, by stali się oni przyjaźni naturze. Stosowanie papierowych toreb wpisuje się w trend eko, co zdobywa przychylne spojrzenia klientów. Dodatkowo chwalona jest redukcja plastiku i stosowanie surowców odnawialnych. Stworzenie papierowych toreb z nadrukiem sklepu możliwe jest w wielu miejscach – drukarnia BydgoszczWrocław, czy Łódź zajmuje się tego typu zleceniami. Sprzedawcy nie mają więc trudnego zadania, gdy chodzi o przygotowanie praktycznych nośników reklamy dla swoich klientów.

Papierowe torby na zakupy mogą być z powodzeniem wykorzystywane w marketach budowlanych. Dzięki swojej wytrzymałości będą w stanie unieść ciężar zakupionych przedmiotów, a przez wzgląd na surowiec, z którego zostały wykonane – przyczynią się do troski o ekologię. Sklepy coraz częściej zauważają promocyjny potencjał papierowych toreb, wykonując na nich nadruki z logo marketu. W ten sposób klient będzie świadomy, że miejsce, w którym dokonuje zakupów dba o naturę.

Podobne posty

 • Jak wygląda budowa domu szkieletowego?Jak wygląda budowa domu szkieletowego? Dom w technologii szkieletowej to doskonała alternatywa dla tradycyjnego domu murowanego. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ten właśnie sposób budowy swojego wymarzonego lokum. Od czego zacząć budowę domu […]
 • Jak rozsądnie ubezpieczyć dom i jakie ubezpieczenie domu jest najlepsze?Jak rozsądnie ubezpieczyć dom i jakie ubezpieczenie domu jest najlepsze? Temat ubezpieczania swojego domu i dobytku jest bardzo często poruszany. Ubezpieczenie to ma zapewniać bezpieczeństwo w przypadku np. kradzieży, klęsk żywiołowych, czy wypadków. W określonych sytuacjach ubezpieczyciel powinien wypłacić nam […]
 • Pianki budowlane dobre na wszystko!Pianki budowlane dobre na wszystko! Unikalne właściwości pianki budowlanej sprawiły, że staje się ona coraz bardziej popularna w zastosowaniach budowlanych i konstrukcyjnych. Zdobywa nowe rynki, ugruntowuje swoją pozycję, a popyt na nią ciągle rośnie. Za wzrostem rynku pianek […]
 • Płaska blacha na rąbek stojący: nowoczense panele z blachy stalowej na wykończenie nie tylko dachuPłaska blacha na rąbek stojący: nowoczense panele z blachy stalowej na wykończenie nie tylko dachu Blacha płaska na rąbek stojący to rozwiązanie od dawna wykorzystywane jako materiał pokrycia dachu. Na przestrzeni lat technologia tworzenia była intensywnie rozwijana i udoskonalana, czego efektem są panele z blachy stalowej. Czym są i jakie […]
 • Jak zadbać o trawnik i utrzymać go w dobrej kondycji cały rok?Jak zadbać o trawnik i utrzymać go w dobrej kondycji cały rok? Efekt zielonego dywanu w ogrodzie. Kto o nim nie marzy? Trawnik to wizytówka każdego domu. Zielony i gęsty jest oznaką prawidłowej pielęgnacji. Co zrobić, aby był piękny i zielony przez długi czas? Należy znać podstawowe zasady pielęgnacji […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]