Torby papierowe na zakupy budowlane? Czemu nie!

torby papierowe

Troska o środowisko wkracza we wszystkie obszary życia społecznego. Nie omija ona handlu, gdzie nurt eko staje się coraz bardziej widoczny. Jego przejawem jest między innymi ograniczanie dystrybucji plastikowych jednorazówek na rzecz toreb papierowych. Stosuje się je w sklepach spożywczych, supermarketach i… sklepach budowlanych. Czy torby papierowe nadają się do przenoszenia zakupów do remontu i na budowę?

Torby papierowe w marketach budowlanych

Rozwiązanie to może budzić kontrowersje. Zakupy w marketach budowlanych kojarzą się zwykle z nabywaniem ciężkich, niejednokrotnie ostro wykończonych przedmiotów. Papier jest natomiast materiałem delikatnym, podatnym na rozdarcia i uszkodzenia. To jednak pozory, ponieważ torby papierowe z powodzeniem wykorzystywane są do pakowania zakupów budowlanych.

Egzemplarze udostępniane klientom są na tyle wytrzymałe, by można było do nich pakować śruby, wkręty i gwoździe. Torebki papierowe są często ustawiane na działach z akcesoriami do mocowania i łączenia, tak by kupujący mieli do nich swobodny dostęp. Bardziej pojemne torby z uchwytami wiszą obok kas – są idealne do pakowania większych zakupów, takich jak zestawy kluczy, pędzle, wałki, artykuły ogrodnicze, a nawet akcesoria hydrauliczne.

Jak powstają papierowe torby na zakupy?

O wytrzymałości papierowych toreb na zakupy świadczy technologia ich wykonania. Zwykle tworzone są one z papieru pochodzącego z makulatury typu Kraft. Jego gramatura wynosi między 80 a 110 g/m2, co stanowi stosunkowo wytrzymałą strukturę. Niekiedy torby papierowe mają na swojej powierzchni prążki, częściej są one całkowicie gładkie. Daje to możliwość stworzenia na nich nadruków reklamowych.

Ekologia w parze z użytecznością

Gama zalet płynących z wykorzystywania toreb papierowych jest szeroka. Mają one wysokie walory użytkowe, które idą w parze z troską o ekologię. Można do nich zaliczyć:

 • stosunkowo dobrą wytrzymałość,
 • wpisywanie się w trend eko,
 • bycie przyjaznymi środowisku,
 • ograniczenie produkcji i zużywania plastiku,
 • łatwość w utylizacji,
 • możliwość wielokrotnego wykorzystania,
 • stosunkowo dużą pojemność.

Z punktu widzenia sprzedawców, ekologiczne torby dają też korzyści marketingowe. Stosując torby papierowe z nadrukiem kreować można pozytywny wizerunek sklepu budowlanego w świadomości klientów. Co się na to składa?

papierowa torba z możliwością nadruku

Sposób na promowanie sklepu

Z uwagi na wszechobecną troskę o środowisko, konsumenci zwracają uwagę na działania podejmowane przez przedsiębiorców, by stali się oni przyjaźni naturze. Stosowanie papierowych toreb wpisuje się w trend eko, co zdobywa przychylne spojrzenia klientów. Dodatkowo chwalona jest redukcja plastiku i stosowanie surowców odnawialnych. Stworzenie papierowych toreb z nadrukiem sklepu możliwe jest w wielu miejscach – drukarnia BydgoszczWrocław, czy Łódź zajmuje się tego typu zleceniami. Sprzedawcy nie mają więc trudnego zadania, gdy chodzi o przygotowanie praktycznych nośników reklamy dla swoich klientów.

Papierowe torby na zakupy mogą być z powodzeniem wykorzystywane w marketach budowlanych. Dzięki swojej wytrzymałości będą w stanie unieść ciężar zakupionych przedmiotów, a przez wzgląd na surowiec, z którego zostały wykonane – przyczynią się do troski o ekologię. Sklepy coraz częściej zauważają promocyjny potencjał papierowych toreb, wykonując na nich nadruki z logo marketu. W ten sposób klient będzie świadomy, że miejsce, w którym dokonuje zakupów dba o naturę.

Podobne posty

 • Podstawowe wyposażenie bhp na budowiePodstawowe wyposażenie bhp na budowie Praca w branży budowlanej jest wymagająca pod względem zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa. Niezbędne jest więc zaopatrzenie zatrudnianych osób w podstawowy sprzęt nie tylko ułatwiający pracę, ale też chroniący przed wszelkiego rodzaju […]
 • Kiedy warto zdecydować się na szafę narożną?Kiedy warto zdecydować się na szafę narożną? Szafy narożne będą idealnym rozwiązaniem dla mieszkań i domów, których metraż nie jest imponujący. Pozwalają one znacznie oszczędzić przestrzeń, a do tego są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Posiadanie szafy narożnej nie zawsze musi się tez […]
 • Kiedy kupowanie mebli jest najbardziej opłacalne?Kiedy kupowanie mebli jest najbardziej opłacalne? Kupowanie mebli pasujących zarówno do Twojego stylu, jak i budżetu jest zdecydowanie trudnym zadaniem. Niemniej jednak, jeśli dokonasz zakupu w określonych okresach roku, kiedy w sklepach królują przeróżne wyprzedaże i promocje z pewnością z […]
 • Wnętrze bez plastiku, za to z naturalnymi materiałami, czyli o aranżacjach w stylu eko…Porady i inspiracjeWnętrze bez plastiku, za to z naturalnymi materiałami, czyli o aranżacjach w stylu eko…Porady i inspiracje Moda na ekologię jest coraz bardziej widoczna. Trend ten niejako jest nam również narzucany przez media, a przyczyniają się do tego strajki klimatyczne, czy bardzo częste alarmy Greenpeace dotyczące Grenlandii i topniejących lodowców. […]
 • Jak dobrze wybrać szafę narożną do sypialni?Jak dobrze wybrać szafę narożną do sypialni? W każdym domu piękna i funkcjonalna szafa jest niezbędnym meblem, który ułatwia uporządkowanie odzieży oraz różnorodnych przedmiotów. Duża szafa narożna o pojemnym wnętrzu sprawia, że ciuchy nie pogniotą się, a garnitury czy sukienki zawsze […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]