20 grudnia 2020

Tanie i bezpieczne ogrzewanie – co musisz wiedzieć o uzupełnieniu poziomu gazu propan?

Pomyśl o tankowaniu już na etapie projektu instalacji.

Instalacja grzewcza, opierająca się o gaz propan to ekologiczne i relatywnie niedrogie rozwiązanie dla właścicieli budynków jednorodzinnych. Instalacja na gaz propan wymaga zamontowania na terenie działki zbiornika na gaz propan, który powinien znajdować się w ściśle określonych przepisami odległościach od budynku mieszkalnego, granicy działki oraz przesyłania instalacji elektrycznej. Gaz propan to bezpieczne rozwiązanie dla osób, poszukujących niezawodnego, atrakcyjnego cenowo paliwa, które będzie ogrzewało całą nieruchomość, i to bez wizyt na stacji benzynowej.

Zbiornik na gaz propan powinien spełniać restrykcyjne wymogi, dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Przepisy określają jego wielkość i położenie, Ty zadbaj o dokładną lokalizację wiedząc, że zbiornik będzie wymagał regularnego tankowania, czyli wizyty kierowcy z cysterną, uzupełniającą poziom gazu w zbiorniku. Zbiornik musi zostać zamontowany w miejscu, w którym będzie mogło odbyć się tankowanie przy pomocy cysterny. Teren nie powinien być grząski, a wjazd na teren posesji oraz do miejsca umieszczenia zbiornika, nieutrudnione. Umieść zbiornik możliwie najbliżej bramy wjazdowej oraz w sąsiedztwie bruku.

Bezpieczne tankowanie propanu na Twojej posesji

Zbiornik na gaz propan jest zdecydowanie większy i cięższy od butli gazowej. Jest zamontowany na stałe pod powierzchnią gruntu lub naziemnie. Aby uzupełnić poziom paliwa w zbiorniku, należy zamówić usługę tankowania w momencie, gdy wskaźnik poinformuje o zasobie 15-25% paliwa gazowego wewnątrz zbiornika. Dostawy realizowane są po wcześniejszym umówieniu się na konkretny dzień oraz porę. Tankowanie gazu propan odbywa się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Zbiornik na propan uzupełniany jest gazem w objętości 85% zbiornika, aby zachować odpowiednią ilość przestrzeni dla gazu o właściwościach rozszerzalności cieplnej. Wewnątrz zbiornika musi być bezpiecznie. po tankowaniu sprawdza się jego szczelność oraz plombuje do kolejnego uzupełnienia.

Źródło: LPGDirect.pl

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści