11 stycznia 2022

Szyby prysznicowe – które będą najlepsze? Podpowiadamy!

Montaż szyby prysznicowej to coraz bardziej powszechne rozwiązanie. Ta prosta konstrukcja złożona ze szkła i profili montażowych pozwala na aranżację nowoczesnej łazienki. Jaka szyba będzie najlepsza? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Dlaczego szyby prysznicowe są tak popularne?

Wiele mieszkań czy domów w Polsce nie może pochwalić się zbyt dużą przestrzenią łazienkową. Ograniczone miejsce powoduje potrzebę znalezienia nowych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż szyby prysznicowej. Jej uniwersalność pozwala na zbudowanie kabiny prysznicowej w najbardziej odpowiadający nam sposób. Możliwe jest zamontowanie jej zarówno do brodzika, jak i wprost do podłogi. W ten sposób stworzysz cieszącą się coraz większym zainteresowaniem kabinę typu walk-in, która nie posiada ani brodzika, ani stelaża, ani nawet drzwi. Jedyną „zasłoną”, która oddziela natrysk od reszty łazienki, jest właśnie szyba prysznicowa. Przezroczysta ścianka ma jeszcze jedną wielką zaletę – nie przytłacza wnętrza, a nawet optycznie je powiększa. W przypadku małej łazienki ta cecha może okazać się bardzo przydatna.

Szyby prysznicowe – jaki rodzaj szkła będzie najlepszy?

Przezroczysta ścianka prysznicowa musi być odporna na działanie różnych czynników, takich jak uderzenia i różnice temperatur. Powinna być więc wykonana z tak trwałych materiałów, jak na przykład szkło hartowane. Zostało ono poddane specjalnej obróbce cieplnej, dzięki której odporność tafli jest znacznie zwiększona. Innym „bezpiecznym” surowcem jest tak zwane szkło laminowane, które powstaje za pomocą połączenia dwóch tafli specjalną folią PVB. Wartym przemyślenia jest również wybór szyby ze szkła typu Timeless, które posiada cienką warstwę antykorozyjną. Dzięki niej woda spływa po szybie szybciej, a powstawanie zacieków i przebarwień jest znacznie ograniczone. Jeśli chodzi o odpowiednią grubość takiego szkła, wynosi ona od 4 do nawet 10 mm. Wszystko zależy tak naprawdę od rodzaju kabiny prysznicowej, którą chcesz zamontować w swojej łazience.

Rodzaje szyb prysznicowych

Ścianka prysznicowa musi pełnić przede wszystkim funkcję praktyczną. Nie należy jednak zapominać, że jak najbardziej może spełniać również rolę dekoracyjnego dodatku do aranżacji wnętrza łazienki. Współczesny rynek posiada naprawdę bogatą ofertę szyb prysznicowych. Nie powinieneś więc mieć żadnego problemu ze znalezieniem tej idealnie dopasowanej do Twojego gustu. Największą popularnością wciąż cieszą się przejrzyste szyby Float lub Optiwhite. Ten rodzaj ścianek przepuszcza najwięcej światła i uważany jest za najbardziej elegancki. Dodatkowo optycznie powiększa on całą łazienkę. Jeśli jednak cenisz sobie przede wszystkim prywatność, zdecyduj się raczej na szkło matowe, piaskowane, wzorzyste lub barwione w masie. Z pewnością zapewnią Ci one wrażenie intymności. Przy wyborze szyby prysznicowej warto zawrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Jest to mianowicie specjalna powłoka Easy Clean, która znacznie ułatwi Ci utrzymanie w czystości Twojej szklanej ścianki. Powierzchnie, które ją posiadają, są zdecydowanie mniej narażone na powstawanie zacieków i przebarwień, co przekłada się na łatwiejsze czyszczenie. Jeśli potrzebujesz szyby prysznicowej o niestandardowych wymiarach, śmiało możesz zdecydować się na zamówienie szklanej ściany na wymiar. Jej wykonanie  dla wielu producentów nie powinno stanowić problemu.

Jak zamontować szybę prysznicową?

Montaż szklanej ścianki prysznicowej jest bardzo prosty. Pamiętaj jedynie o prawidłowej izolacji ściany i podłogi oraz właściwym zamontowaniu brodzika lub odpływu w przypadku kabiny walk-in. Samo zainstalowanie szyby prysznicowej nie jest skomplikowane. Będziesz potrzebował do tego jedynie odpowiednich profili montażowych do szkła oraz listew brodzikowych. Możesz znaleźć je na przykład w ofercie e-sklepu https://szklanemozaiki.pl/.

Jak czyścić szybę prysznicową?         

Jeśli zależy Ci na czystej i schludnej łazience, koniecznie musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację szklanej ścianki prysznicowej. Zacieki, przebarwienia i inne zanieczyszczenia z pewnością nie wyglądają estetycznie, a nawet mogą zniechęcać użytkowników do kabiny prysznicowej. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, regularnie czyść szybę specjalnymi środkami przeznaczonymi do mycia szklanych ścianek. Nie powinny one zawierać substancji, takich jak: kwasy, aceton oraz benzyna. W przeciwnym wypadku może dojść do porysowania szyby. Zewnętrzną powierzchnię kabiny śmiało możesz wyczyścić płynem do mycia okien i luster. Jeśli Twoja ściana prysznicowa pokryta jest powłoką Easy Clean, wystarczy, żebyś po każdym myciu opłukał szybę wodą i przetarł ją miękką ściereczką. Na wysuszone szkło możesz zastosować od czasu do czasu impregnat, którym wypolerujesz całą szybę.

Szklane ścianki prysznicowe to coraz częstszy widok w nowoczesnych łazienkach. Nic dziwnego. Są one w końcu bardzo praktyczne i uniwersalne, ale również eleganckie i gustowne. Szeroki wybór szyb prysznicowych na współczesnym rynku z pewnością pozwoli Ci wybrać model idealny do Twoich potrzeb.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści