24 października 2021

Sztuczna trawa – praktyczne rozwiązanie na każdą kieszeń

Piękny, zielony trawnik to duma każdego gospodarza domu. Niestety wymaga nieustannej pielęgnacji i licznych zabiegów, które pozwolą na utrzymanie go w dobrej formie. W obecnych szybkich czasach nie każdy może sobie na to pozwolić. W takich przypadkach bardzo praktyczne rozwiązanie stanowi sztuczna trawa, która sprawdzi się także na balkonie, zapewniając namiastkę ogrodowego klimatu.

Sztuczna trawa na zewnątrz – rozwiązanie dla zapracowanych

Sztuczna trawa w wielu aspektach nie może nawet konkurować z trawą żywą, jednak są sytuacje, w których jest niezastąpiona. Po pierwsze to duże ułatwienie dla osób nie dysponujących czasem na pielęgnację ogrodu lub po prostu nie lubiących tego zajęcia. Po drugie jeśli ogród jest bardzo nasłoneczniony, a dosiewki nie są prowadzone regularnie, utrzymanie trawy w dobrej kondycji, mimo wielu starań może okazać się trudne. Upalne lata nie sprzyjają utrzymaniu pięknego zielonego trawnika, na którym pojawiają się wypalone placki. Tym bardziej nie dziwi fakt, że coraz więcej osób podchodzi do tematu praktycznie i decyduje się położyć sztuczną trawę na zewnątrz.

Sztuczna trawa na taras – jaką wybrać?

Ciekawym i prostym rozwiązaniem jest też sztuczna trawa na taras. Choć ciągle zdecydowanie popularniejsze jest kładzenie na balkonie płytek, to niezaprzeczalnie sztuczna trawa nadaje swoistego, ogrodowego klimatu. Warto jednak przy jej zakupie zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze w sprzedaży dostępne są różne rodzaje sztucznej trawy. Różnią je m.in. wysokość i gęstość włosia, a także sprężystość włókien, które w mniejszym lub większym stopniu podatne są na odkształcenia.

Jednym z chętniej wybieranych rozwiązań na taras jest sztuczna trawa premium o wyglądzie w pełni zainspirowanym naturą, gdyż na tyle przypomina prawdziwą trawę, że na pierwszy rzut oka bardzo trudno je odróżnić. Jeśli poszukujesz wysokiej jakości trawy, która pozwoli Ci poczuć na balkonie ogrodowy klimat, zajrzyj do oferty Grupamo.pl. Można układać ją na płytkach, deskach lub bezpośrednio na betonie. Sztuczna trawa tarasowa jest prosta w utrzymaniu i odporna na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce i mróz. Nie blaknie i nie gromadzi wody, ponieważ zwykle wyposażona jest w odpowiedni podkład, a niekiedy nawet i drenaż umożliwiający swobodny przepływ wody.

Sztuczna trawa na balkon – wady i zalety

Jakie są zatem najważniejsze zalety sztucznej trawy na taras? Poza wspomnianą odpornością na warunki atmosferyczne jest ich całkiem sporo:

  • nie wymaga podlewania;
  • jest odporna na wycieranie;
  • zapewnia uczucie miękkości pod stopami;
  • pasuje do każdej aranżacji;
  • może leżeć na balkonie przez cały rok.

Sztuczna trawa na tarasie, o ile jest wysokiej jakości, tak naprawdę nie ma wad. W przypadku tych tańszych ich włosie może być mniej przyjemne w dotyku i podatne na odkształcenia, np. po wpływem ciężkich przedmiotów jak stół czy krzesła. Dlatego przy wyborze sztucznej trawy zdecydowanie warto stawiać na jakość.

Materiał promowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści