28 stycznia 2021

Sterowniki w służbie ogrzewania

Instalacja ogrzewania w  domu, mieszkaniu oraz każdym budynku to kluczowy punkt na liście rzeczy do zamontowania. Komfort cieplny jest podstawową potrzebą każdego człowieka. Z coraz to bardziej rozwiniętą technologią i produktami dostępnymi na rynku wiążę się większa oszczędność i wydajność w kategorii instalacji grzewczych.

Pojawiają się sterowniki, które sprawiają, że kontrolowanie systemu ogrzewania jest łatwiejsze, bardziej ekonomiczne oraz efektywniejsze. Zainwestowanie w takie rozwiązanie na pewno zaprocentuje zaoszczędzeniem pieniędzy oraz wygodniejszym korzystaniem z ogrzewania.

Rodzaje sterowników – jaki wybrać dla siebie?

Przed wyborem rodzaju sterownika, powinniśmy się zastanowić jaki rodzaj będzie spełniał nasze oczekiwania. Każdy sterowniki jest dopasowany do konkretnego produktu grzewczego. W sklepach dostępne są wszelkie rodzaje od sterowników pokojowych, sterowniki do ogrzewania podłogowego przez sterowniki do solarów a kończąc na sterownikach do odnawialnych źródeł energii.

Każdy z nich będzie różnić się montażem, sposobem użytkowania oraz chociażby ceną. Jeśli wahamy się nad wyborem paru modeli, warto zwrócić się do specjalisty o pomoc oraz doradztwo przy wyborze, tak aby znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie. Wybierając sterowniki warto także zastanowić się nad formą sterowania. Dostępne są wersje bezprzewodowe i przewodowe sterowników, ale to tak naprawdę od nas zależy, na które się zdecydujemy.

Sterowniki do kominków

Jeśli zależy nam na efektywnym spalaniu drewna oraz dopasowaniu temperatury do naszych potrzeb powinniśmy zwrócić uwagę na sterowniki do kominków. Można je wybrać w opcji sterowników do kominków z płaszczem wodnym lub bez płaszcza wodnego. Regulacja w tym systemie odbywa się poprzez regulacje temperatury wody w instalacji grzewczej.

Jeśli posiadamy sterowniki do kominków z płaszczem wodnym możemy również wykorzystać opcje wyłączania oraz włączania pozostałych systemów grzewczych. Taka opcja jest dostępna dzięki przekaźnikowy beznapięciowemu. Kolejną zaletą takich sterowników jest to, że chronią układ grzewczy przed, chociażby jego zamarznięciem i przegrzaniem.  W takim systemu występuje też płynna cyrkulacja co dodatkowo zapobiega osadzaniu się spalin.

Sterowniki pokojowe

Sterowniki pokojowe czyli inaczej regulatory pokojowe to produkty, które można spotkać w wersji bezprzewodowej oraz przewodowej, służą one do sterowania układem ogrzewania, będącymi częścią instalacji centralnego sterowania. Taki sterownik pokojowy może być zamontowany tak naprawdę w każdym miejscu, wybranym przez nas co wpływa na komfort użytkownika oraz indywidualne preferencje. Takie rozwiązanie na pewno jest korzystne gdy mamy w głowie wizję aranżacji wnętrza i nie chcemy jej zmieniać, to właśnie możemy tak dopasować miejsce sterownika, że będzie idealnie wkomponowywać się w nasz plan. Taki regulator jest wyposażony w wyświetlacz oraz pokrętło lub przyciski, chyba że model jest bezdotykowy wtedy sterujemy tylko za pomocą wyświetlacza. Dzięki temu prezentuje się elegancki i nowocześnie w każdym wnętrzu.

Korzyścią regulatorów pokojowych jest na pewno to, że w wygodny sposób możemy regulować temperaturę domu lub mieszkania, co przekłada się na mniejsze wydatki na ogrzewanie, ponieważ unikamy sytuacji gdy w domu jest nam za ciepło lub za zimno. W specjalistycznych sklepach takich jak możemy także dostać termostaty bezprzewodowe, którymi sterujemy za pomocą Internetu i aplikacji. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które cenią sobie wygodę i możliwość ustawiania temperatury z dowolnego miejsca.

Sterowniki do solarów

Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem nowoczesnych domów. Dzięki swojemu pozytywnemu wpływowi na środowisko zyskują coraz więcej zwolenników, którzy dbają o ekologie ich gospodarstwa domowego. Wraz z zainwestowaniem w popularne solary, warto sprawdzić także dostępne do nich sterowniki do solarów.

Są one kluczowym elementem w ogrzewaniu wody opartym o solary. taki specjalistyczny sterownik kontroluje pracę pompy oraz kolektorów słonecznych oraz zabezpiecza je przed zamarznięciem i przegrzaniem. Na rynku dostępne są proste modele oraz te bardziej rozbudowane, więc decyzja będzie zależeć od potrzeb użytkownika solarów.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści