12 maja 2021

Skuteczna ochrona ładunków na czas transportu – pokrowce termoizolacyjne na palety

Ładunki transportowane na paletach mogą wymagać przechowywania ich w odpowiedniej temperaturze. Aby ją utrzymać, stosuje się specjalne pokrowce termoizolacyjne, które pozwalają na zachowanie wyjściowej temperatury na dłużej.

Kiedy stosuje się pokrowce termoizolacyjne na palety?

Wiele towarów wymaga przechowywania ich we właściwych warunkach temperaturowych, by zabezpieczyć je przed negatywnym wpływem niekorzystnych dla nich zbyt niskich czy zbyt wysokich temperatur. Ochrona ta ma też duże znaczenie na czas transportu.

Aby przewieźć ładunki do celu w odpowiednim stanie, stosuje się właściwe samochody, ale również dodatkowe zabezpieczenia, w tym pokrowce termoizolacyjne na palety – http://izotechservice.pl/termoizolacyjne-materace/

Pokrowce na palety tego typu wyróżniają się idealnym dopasowaniem do gabarytów standardowej palety, dlatego szczelnie pokrywają umieszczone na niej ładunki. Pokrowce mogą być także wyposażone w wygodne w obsłudze zamki czy rzepy, aby można było łatwo dostać się do ładunków.

Na pokrowcach umieszcza się także specjalne kieszonki, do których można włożyć karty opisujące ładunek.

Przed czym chronią pokrowce termoizolacyjne?

Do produkcji pokrowców stosowane są specjalne tkaniny odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym opadów oraz promieniowania słonecznego, które dzięki temu chronią nie tylko przed zmianami temperatur, ale także innymi zagrożeniami. Dzięki temu pokrowce termoizolacyjne na palety mogą być stosowane również na zewnątrz.

Zalety pokrowców termoizolacyjnych:

  • zabezpieczenie ładunków przed niekorzystnymi dla nich zmianami temperatur, aby ochronić je przed zniszczeniem
  • ochrona ładunków przed warunkami atmosferycznymi, na przykład opadami, promieniowaniem UV
  • zmniejszenie ryzyka uszkodzenia mechanicznego ładunków podczas przewozu
  • zabezpieczenie ładunków przed zanieczyszczeniem

Do jakich ładunków stosuje się pokrowce termoizolacyjne?

Najczęściej pokrowce termoizolacyjne na palety wykorzystywane są w branży spożywczej, ponieważ to właśnie w niej najczęściej dochodzi do konieczności przechowywania i transportowania ładunków wrażliwych na temperatury.

Dodatkowo pokrowce termoizolacyjne na palety wykorzystywane są w innych gałęziach przemysłu, między innymi w branży chemicznej, farmaceutycznej, sadownicze, rolniczej oraz w pozostałych branżach, gdzie ładunki muszą być skutecznie chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Gdzie można kupić pokrowce termoizolacyjne na palety?

Obecnie pokrowce termoizolacyjne na palety oferowane są przez wiele firm dostarczających wyposażenie dla branży logistycznej. Można zakupić je między innymi w firmach dostarczających palety oraz opakowania.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści