26 listopada 2020

Remont w domu – czy takie to straszne?

Często zdarza się słyszeć historie od bliskich nam osób, czy też znajomych o nieudanych remontach mieszkania za sprawą nieodpowiednio dobranej ekipy remontowej, która nie wykonała pracy jak należy. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo wybrać taką ekipę, aby remont mieszkania okazał się sukcesem.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jest wykonanie planu naszego remontu. Warto zorientować się w tym, jakie prace są wymagane i jakie materiały będą do tego potrzebne. Warto w tym celu porozmawiać ze znajomymi, czy poszukać informacji na ten temat na specjalistycznych stronach internetowych. Jeśli zdobędziemy odpowiednie rozeznanie w tym temacie, będziemy wówczas wiedzieć, czy proponowane przez daną ekipę rozwiązania są właściwe i opłacalne dla klienta. Warto także zrobić sobie orientacyjny kosztorys takich prac, uwzględnić koszt materiałów, potrzebnych urządzeń. W tym celu można odwiedzić sklep z materiałami budowlanymi. Następnym krokiem jest poszukiwanie odpowiedniej ekipy do remontu mieszkania. Warto zapytać członków rodziny lub znajomych, przyjaciół, czy znają kogoś wartego polecenia, kogoś kto wykonywał taki remon u nich w całości lub np. tylko kabiny prysznicowe na wymiar, albo po prostu wiedzą, że jest dobry i wykona swoją pracę solidnie.

Należy także rozważyć rozeznanie w Internecie. Pozwoli to rozeznać się w proponowanych przez specjalistów stawkach za określone prace i rozważyć, czy proponowane przez naszą ekipę, nie są zbyt wygórowane. Kiedy znajdziemy odpowiednią ekipę, jeśli mamy taką możliwość, warto odwiedzić miejsce, w którym wykonywali oni remont, aby obejrzeć efekt końcowy. Warto wziąć pod uwagę również proponowany czas rozpoczęcia remontu, jeśli jest to termin praktycznie z dnia na dzień, powinno nam to dać do myślenia, ponieważ dobre ekipy remontowe zazwyczaj mają sporo zleceń, a na każde potrzeba trochę czasu. Trzeba rozważyć także wielkość takiej ekipy remontowej, jeśli wykonujemy remont mieszkania, wówczas kilku osobowa grupa w zupełności wystarczy. Kiedy mamy już wybraną ekipę, dobrze jest porozmawiać z nimi dokładnie o wszystkich szczegółach remontu, określić nasze oczekiwania, powiedzieć na czym nam zależy, a z czego wolelibyśmy zrezygnować. Istotne jest nastawienie ekipy do naszych planów i pomysłów.

Wiadomo, że nie każda wizja remontu jest rzeczywiście możliwa do spełnienia, jednak jeśli fachowcy negują każdy pomysł, nie jest to pozytywny sygnał. Pamiętajmy, że to my jesteśmy klientami, którzy poniosą koszty i mamy prawo wymagać i sugerować, jeśli chcemy lacobel na wymiar w kuchni zamiast płytek – mają to koniecznie wykonać. Oczywiście warto również ustalić szacunkowe wynagrodzenie, jakie ekipa pobierze za remont. Nie warto dawać się zbywać, a ustalić jeden konkretny zakres pieniężny, aby później nie okazało się, że koszt przekracza nasze możliwości finansowe.

Warto też rozważyć możliwość zamówienia osobnych elementów takich jak lustra, kabiny prysznicowe czy szkło z grafiką w firmie która zajmuje się tylko i wyłącznie tym, np. firmę GlassExpress

Tak rozsądnie wykonane kroki, pozwolą prawidłowo wybrać ekipę do remontu mieszkania.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści