28 września 2021

Remont generalny – jakich narzędzi będziesz potrzebować?

Kupiłeś mieszkanie, które wymaga generalnego remontu? Żeby go przeprowadzić, potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Dowiedz się, co będzie Ci potrzebne, aby doprowadzić wnętrze do takiego stanu, jaki tylko sobie wymarzysz, a przy tym oszczędzić sobie wysiłku i pracy.

Jakie prace musisz wykonać przy generalny remoncie?

Koszty zakupu mieszkania oraz materiałów do jego wykończenia nieustannie rosną, dlatego wiele osób decyduje się samodzielnie wykończyć lub wyremontować swoje cztery ściany, aby zaoszczędzić na pracy specjalistów. W tym czasie trzeba będzie wykonać instalacje, położyć podłogi, tynki na ścianach i wykończyć wszystko nałożeniem warstwy farby na gładzie. To wszystko będzie wymagało zastosowania kilku profesjonalnych narzędzi. Przejdźmy więc do ich omówienia.

Wiertarka udarowa

W zasadzie przy okazji każdego remontu konieczne jest wiercenie otworów w ścianach. Wiertarka do betonu z udarem jest niezbędna do wywiercenia otworów pod kołki, na których zawiesisz np. meble kuchenne. Konieczna okaże się też przy wywiercaniu otworów pod wiszące oświetlenie. W przypadku mniej wymagających prac, np. wierceniu w elementach drewnianych czy metalowych, sprawdzą się wiertarki bez udaru lub wiertarko-wkrętarki, które są jednymi z podstawowych narzędzi, jakie powinny znaleźć się w domowym warsztacie.

Młot udarowy

Bez tego narzędzia nie obejdziesz się w sytuacji, kiedy kupiwszy mieszkanie na rynku, chcesz zmienić jego układ i wyburzyć ścianki działowe. Przy okazji musisz wyposażyć się też w narzędzia pomiarowe, dzięki którym wykryjesz np. elementy instalacji biegnące w ścianie.

Bruzdownica do betonu

Bruzdownica to narzędzie przeznaczone do wykonywania w betonie czy cegłach kanałów pod przewody instalacyjne. Wyposażone są w dwie specjalistyczne tarcze, dzięki którym możliwe jest wykonywanie żłobień.

Wyrzynarka lub pilarka tarczowa

Przy kładzeniu podłóg na pewno konieczne będzie docinanie elementów drewnianych lub kompozytowych, np. paneli. Dlatego będziesz potrzebować do tego narzędzi tnących. Używanie narzędzi ręcznych do cięcia może okazać się niewystarczająco efektywne, dlatego w czasie remontu generalnego warto używać elektrycznych wyrzynarek lub pilarek tarczowych.

Narzędzia do kładzenia gładzi

Położenie tynków i gładzi będzie również wymagało zastosowania odpowiednich narzędzi. W pierwszej kolejności musisz przygotować zaprawę, a do tego najlepiej sprawdzą się mieszadła, które możesz przymocować do wiertarki i skutecznie rozrobić zaprawę. W samym kładzeniu tynków i gładzi niezbędne okażą się kielnie, szpachle i łaty murarskie.

Narzędzia i przybory do malowania ścian

Do malowania będziesz potrzebował tego, co klasycznie wykorzystuje się do kładzenia farby, czyli pędzli, wałków i kuwet. Jeśli masz do pomalowania duże powierzchnie, a chcesz skrócić czas pracy, pomocne i skuteczne okażą się pistolety do malowania.

Nie zapomnij o narzędziach ręcznych

Żaden remont nie uda się nie tylko bez profesjonalnych elektronarzędzi, ale też bez narzędzi ręcznych. Stąd też w swoim warsztacie musisz posiadać młotki, szczypce, wkrętaki, klucze piłki i drobny osprzęt, taki jak wkręty, śruby, kołki rozporowe czy nakrętki.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści