Regały magazynowe, czyli jakie rodzaje można spotkać najczęściej?

Rzędy wysokich regałów to nieodłączny element praktycznie każdego magazynu. Umiejętne wykorzystanie tego typu konstrukcji pozwala bowiem znacząco zwiększyć ilość przechowywanych towarów. Regały magazynowe charakteryzują się licznymi konfiguracjami, dzięki czemu każdy może dostosować ich rodzaj do typu składowanych produktów oraz preferencji względem sposobu magazynowania.

Regały paletowe

Jak sama nazwa wskazuje, regały tego typu są dostosowane do składowania towaru znajdującego się na paletach. Charakteryzują się licznymi odmianami, do których miedzy innymi można zaliczyć:

  • regały paletowo-rzędowe, czyli najtańsze i najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane w magazynach. Oferują możliwość dopasowania poszczególnych parametrów do własnych potrzeb. Szerokość alejek między regałami zależy tylko i wyłącznie od wymogów zarządcy magazynu. Dostęp do obu stron regału nie jest w żaden sposób utrudniony.
  • regały wjezdne to konstrukcje, do których towar jest dostarczany tylko z jednej strony za pomocą wózka widłowego. Palety są składowane od samego końca regału, który z czasem zostaje zapełniony większą ilością towaru.
  • regały przepływowe wykorzystują nachylone pod odpowiednim kątem rzędy rolek. Dzięki nim dostarczony towar jest możliwy do odebrania w pierwszej kolejności po drugiej stronie regału.
  • regały tunelowe swoim wyglądem przypomnianą trochę regały wjezdne, ale różnią się zasadą transportu towaru w głąb regału. W konstrukcjach tunelowych transport palety odbywa się bowiem przy pomocy specjalnego pojazdu sterowanego przez system radiowy (w regałach wjezdnych odpowiedzialny jest za to operator wózka widłowego).
  • regały przesuwne to konstrukcje, które dzięki zamontowanym w podłodze specjalnym prowadnicom, dają możliwość zsunięcia ze sobą wszystkich regałów i stworzenie w ten sposób dodatkowej przestrzeni w magazynie.

Regały półkowe

Regały półkowe charakteryzują się uniwersalnością, bowiem ich wypełnienie może zostać dopasowane do indywidulanych potrzeb klienta. Półki mogą być  wykonane zarówno z metalu jak, sklejki jak i specjalnej siatki. Regały półkowe mogą zostać bardzo łatwo przystosowane do przechowywania konkretnego rodzaju towaru, dlatego cieszą się się wśród firm dużym zainteresowaniem. Można je także spotkać w niektórych gospodarstwach domowych, gdzie dobrze sprawdzają się jako element oferujący dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Regały wspornikowe

Konstrukcje tego typu nie posiadają półek, a funkcje nośne pełnią w nich specjalne wsporniki przymocowane do pionowego słupa. Towary mogą być magazynowane bezpośrednio na nich (jeśli zostaną zawieszone), albo w fabrycznie dopasowanych koszach. System ten zajmuje stosunkowo niewiele miejsca oraz pozwala na przechowywanie produktów luzem.

Artykuł powstał przy współpracy z HHL Regały

Podobne posty

  • Jak odnowić drewniany taras?Jak odnowić drewniany taras? Taras służy do wypoczynku i relaksu. Wykonany z drewna posiada styl i elegancję. Jego charakter jest ponadczasowy. Jednak wymaga on więcej uwagi niż tarasy wykonane z inny materiałów. Aby cieszyć się nim przez długie lata, należy o niego […]
  • Wielofunkcyjne akcesoria do sprzątania, które warto mieć w swoim domuWielofunkcyjne akcesoria do sprzątania, które warto mieć w swoim domu Producenci gadżetów oferują swoim klientom nowoczesne rozwiązania, pozwalające utrzymać nieskazitelność powierzchni oraz czystość pomieszczeń. Wiele akcesoriów można wykorzystać na różne sposoby. Warto więc wiedzieć, jakie funkcje mają […]
  • Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować?Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować? Posadzki z mikrocementu coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wprost z industrialnych hal i magazynów przeniosły się one do salonów, gdzie stanowią ciekawą alternatywę dla paneli, płytek oraz podłóg drewnianych. Co warto wiedzieć, […]
  • Okapy kuchenne warte polecenia Top 5Okapy kuchenne warte polecenia Top 5 Okap kuchenny to ważny element  wystroju kuchni, wpływający na jej estetykę. Przede wszystkim jednak ma do spełnienia ważną funkcję techniczną.  Jego mechanizm działania polega na wyłapywaniu unoszących się w powietrzu drobinek tłuszczu i […]
  • Kto realizuje odbiór odpadów i wywóz w miejsce utylizacji?Kto realizuje odbiór odpadów i wywóz w miejsce utylizacji? Produkcja odpadów nieustanie wzrasta. Z roku na rok gromadzone są większe ilości śmieci, których odpowiednie składowanie gwarantuje prawidłowo funkcjonującą gospodarkę odpadami.Produkcja odpadów nieustanie wzrasta. Z roku na rok gromadzone […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]