Regały magazynowe, czyli jakie rodzaje można spotkać najczęściej?

Rzędy wysokich regałów to nieodłączny element praktycznie każdego magazynu. Umiejętne wykorzystanie tego typu konstrukcji pozwala bowiem znacząco zwiększyć ilość przechowywanych towarów. Regały magazynowe charakteryzują się licznymi konfiguracjami, dzięki czemu każdy może dostosować ich rodzaj do typu składowanych produktów oraz preferencji względem sposobu magazynowania.

Regały paletowe

Jak sama nazwa wskazuje, regały tego typu są dostosowane do składowania towaru znajdującego się na paletach. Charakteryzują się licznymi odmianami, do których miedzy innymi można zaliczyć:

  • regały paletowo-rzędowe, czyli najtańsze i najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane w magazynach. Oferują możliwość dopasowania poszczególnych parametrów do własnych potrzeb. Szerokość alejek między regałami zależy tylko i wyłącznie od wymogów zarządcy magazynu. Dostęp do obu stron regału nie jest w żaden sposób utrudniony.
  • regały wjezdne to konstrukcje, do których towar jest dostarczany tylko z jednej strony za pomocą wózka widłowego. Palety są składowane od samego końca regału, który z czasem zostaje zapełniony większą ilością towaru.
  • regały przepływowe wykorzystują nachylone pod odpowiednim kątem rzędy rolek. Dzięki nim dostarczony towar jest możliwy do odebrania w pierwszej kolejności po drugiej stronie regału.
  • regały tunelowe swoim wyglądem przypomnianą trochę regały wjezdne, ale różnią się zasadą transportu towaru w głąb regału. W konstrukcjach tunelowych transport palety odbywa się bowiem przy pomocy specjalnego pojazdu sterowanego przez system radiowy (w regałach wjezdnych odpowiedzialny jest za to operator wózka widłowego).
  • regały przesuwne to konstrukcje, które dzięki zamontowanym w podłodze specjalnym prowadnicom, dają możliwość zsunięcia ze sobą wszystkich regałów i stworzenie w ten sposób dodatkowej przestrzeni w magazynie.

Regały półkowe

Regały półkowe charakteryzują się uniwersalnością, bowiem ich wypełnienie może zostać dopasowane do indywidulanych potrzeb klienta. Półki mogą być  wykonane zarówno z metalu jak, sklejki jak i specjalnej siatki. Regały półkowe mogą zostać bardzo łatwo przystosowane do przechowywania konkretnego rodzaju towaru, dlatego cieszą się się wśród firm dużym zainteresowaniem. Można je także spotkać w niektórych gospodarstwach domowych, gdzie dobrze sprawdzają się jako element oferujący dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Regały wspornikowe

Konstrukcje tego typu nie posiadają półek, a funkcje nośne pełnią w nich specjalne wsporniki przymocowane do pionowego słupa. Towary mogą być magazynowane bezpośrednio na nich (jeśli zostaną zawieszone), albo w fabrycznie dopasowanych koszach. System ten zajmuje stosunkowo niewiele miejsca oraz pozwala na przechowywanie produktów luzem.

Artykuł powstał przy współpracy z HHL Regały

Podobne posty

  • Wymiary paneli podłogowych – co warto o nich wiedzieć?Wymiary paneli podłogowych – co warto o nich wiedzieć? Panele podłogowe to najczęściej wykorzystywany materiał wykończeniowy we wnętrzach mieszkalnych. Cieszy się popularnością ze względu na łatwość montażu, atrakcyjne ceny oraz ciekawe wzornictwo oferowane przez producentów. Przygotowując się do […]
  • Jak wybrać beczkę na wodę?Jak wybrać beczkę na wodę? Zbieranie wody z deszczu lub akumulowanie wody na zapas jest powszechną praktyką wśród właścicieli ogrodów i działek rekreacyjnych. Przydaje się to gdy chwilowo nie ma ciśnienia w sieci wodociągowej lub, gdy zapotrzebowanie ogrodu na wodę jest […]
  • Jak efektywnie segregować odpady w domu jednorodzinnym?Jak efektywnie segregować odpady w domu jednorodzinnym? Obowiązujące przepisy zobowiązują nas do dzielenia w odpowiedni sposób śmieci. To jednak nie tylko przymus prawny, ale również efektywne działanie na rzecz ekologii. Dowiedz się, jak segregować śmieci w domu. Problemy z segregacją […]
  • Dlaczego i kiedy należy stosować nauszniki przeciwhałasowe?Dlaczego i kiedy należy stosować nauszniki przeciwhałasowe? Hałas jest jednym z istotnych rodzajów zagrożenia. Nadmierny i długotrwały hałas może prowadzić do uszkodzeń słuchu, bólów i zawrotów głowy i złego samopoczucia. Z tego też względu skuteczna ochrona słuchu pracowników powinna stanowić […]
  • Parawan nawannowy idealny do Twojej łazienkiParawan nawannowy idealny do Twojej łazienki Z całą pewnością parawan nawannowy w pierwszej kolejności powinien spełniać swoją funkcję - chronić przed nadmiernym rozlewaniem wody i zalaniem pomieszczenia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również jako element […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]