29 czerwca 2023

​Przeszklone drzwi wewnętrzne – kiedy warto postawić na taki model?

Marzysz o wnętrzach pełnych światła i elegancji? Drzwi wewnętrzne przeszklone to trend, który zdobywa serca wielu osób. Ale czy warto dać się skusić ich urokowi? Odkryj wady i zalety drzwi wewnętrznych przeszklonych i przekonaj się, w jakich aranżacjach wnętrz taki model sprawdzi się najlepiej.

​Przeszklone drzwi wewnętrzne – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla Twojego domu

Drzwi wewnętrzne przeszklone to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą optycznie powiększyć wnętrze. Takie drzwi przepuszczają więcej światła, co nie tylko rozjaśni aranżację pomieszczeni, ale wpływa także pozytywnie na samopoczucie domowników. Badania wykazują, że brak naturalnego światła może prowadzić do depresji, zmniejszenia odporności organizmu czy zaburzeń snu.

Kolejną zaletą przeszklonych drzwi wewnętrznych jest ich atrakcyjny wygląd. W wielu przypadkach są one dekoracją pomieszczenia i nadają mu elegancki, lekki i stylowy charakter. Dzięki temu, że przeszklone drzwi wewnętrzne są dostępne w różnych wzorach i kolorach, łatwo dopasujesz je do wielu różnych aranżacji wnętrz. Poza popularnymi białymi czy jasnoszarymi modelami znajdziesz także drzwi wewnętrzne szklane czarne, grafitowe czy antracytowe. Kolorystyczna różnorodność przeszklony drzwi sprawia, że bez większych problemów stworzysz spójną i harmonijną przestrzeń.

jakie drzwi przeszklone wybrać.jpg

Przeszklone drzwi wewnętrzne ułatwiają także komunikację między pomieszczeniami, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych mieszkań lub domów. Dzięki temu, że drzwi są przezroczyste, można łatwo kontrolować, co dzieje się w sąsiednim pomieszczeniu, co zapobiega poczuciu izolacji. Ponadto, przeszklone drzwi wewnętrzne pozwalają na swobodny przepływ światła, co wpływa na lepsze doświetlenie pomieszczenia.

Można śmiało powiedzieć, że przeszklone drzwi wewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą optycznie powiększyć swoje pomieszczenia, poprawić jakość swojego życia oraz stworzyć spójną i harmonijną przestrzeń.

Zalety drzwi wewnętrznych przeszklony w skrócie:

  • optyczne powiększenie przestrzeni,
  • wizualnie lekki i elegancki design,
  • duża ilość dostępnych wzorów i kolorów (duża swoboda aranżacyjna),
  • możliwość doświetlenie pomieszczenia,
  • lepsza komunikacja pomiędzy pomieszczenia (np. w przypadku przeszklonych drzwi między kuchnią i salonem).

Jak każdy produkt drzwi przeszklone mają także pewne mankamenty. I to właśnie na wadach drzwi przeszklonych skupiliśmy się w kolejnej części naszego artykułu.

Czy wewnętrzne drzwi przeszklone mają jakieś wady?

Charakterystyka przeszklonych drzwi wewnętrznych nie kończy się tylko i wyłącznie na zaletach. Jak każdy produkt przeznaczony do aranżacji wnętrz mają one także swoje wady i nie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jakie są więc wady drzwi przeszklonych wewnętrznych?

Mankamentem przeszklonych drzwi wewnętrznych jest nieco bardziej wymagająca pielęgnacja. Szkło przyciąga kurz i brud. Ewentualne odciski palców, czy tłuste plamy są znacznie bardziej widoczne na powierzchni szkła, niż na samych drzwiach. Może to być uciążliwe dla osób, które nie mają czasu na regularne sprzątanie. Drzwi przeszklone oferują także mniejszą prywatność niż pełne skrzydła. Dotyczy to jednak tylko i wyłącznie drzwi w przezroczystymi szybami. Jeśli szukasz przeszklonych drzwi do łazienki czy sypialni, postaw na model ze szkłem mlecznym lub satynowanym.

Drzwi przeszklone cechują się też nieco słabszymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi niż pełne skrzydła. Nie jest to więc najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz oddzielić słabiej ogrzewane pomieszczenie od reszty domu.

​Przeszklone drzwi wewnętrzne – aranżacje i inspiracje

Wiesz już, jakie są mocne i słabe strony przeszklonych drzwi wewnętrznych. Rzućmy teraz okiem na to, w jakich wnętrzach sprawdzą się takie skrzydła. Przeszklone drzwi wewnętrzne to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń o mniejszej powierzchni, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Przeszklone drzwi optycznie powiększają przestrzeń, co wpływa pozytywnie na komfort mieszkańców. Ponadto, przeszklone drzwi wewnętrzne pozwalają na lepsze doświetlenie pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w ciemnych korytarzach lub pomieszczeniach z ograniczonym dostępem światła słonecznego.

drzwi z przeszkleniami czy bez.jpg

Jeśli chodzi o konkretne trendy aranżacyjne i style architektoniczne, wiele zależy od tego, jaki konkretnie model drzwi wybierzesz. W mieszkaniu urządzonym w stylu klasycznym czy rustykalnym idealnie sprawdzą się drzwi przeszklone francuskie. Najbardziej uniwersalne są drzwi francuskie białe, ale w ofercie producentów znajdziecie także wiele modeli w różnych odcieniach naturalnego drewna. Sporym powodzeniem w klasycznych aranżacjach cieszą się także przeszklone drzwi w kolorze wenge. Pamiętaj jednak, że taki ciemny odcień może optycznie pomniejszać przestrzeń.

Osobną grupę produktów stanowią nowoczesne drzwi przeszklone. Jest to bardzo szeroka i różnorodna kategoria. Znajdziesz w niej między innymi drzwi przeszklone czarne, szare i antracytowe. Poszczególne skrzydła różnią się ilością, kształtem i układem przeszkleń. Są tu zarówno drzwi z niewielkimi, dyskretnymi przeszkleniami, jak i modele, w których szyby zajmują większą część powierzchni drzwi.

Mamy nadzieję, że wiesz już, czy drzwi wewnętrzne przeszklone to rozwiązanie dla Ciebie. Z całą pewnością mają sporo zalet, które warto wziąć pod uwagę w trakcie aranżacji wnętrza. Jeśli nadal się wahasz odwiedź jeden z większych salonów drzwi i na własne oczy zobacz, jak prezentują się takie drzwi z przeszkleniami.

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Zdjęcia: Komfort.pl

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści