27 lipca 2021

Przerwy w dostawie prądu. Jak uniezależnić się od dostawcy? Wykorzystaj agregat prądotwórczy

Pomimo wysokiego stopnia rozwoju technologii wciąż zdarzają się awarie i przerwy w dostawie prądu. Często spowodowane są niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, powodującymi uszkodzenia sieci elektrycznej. Dobrym rozwiązaniem okaże się w takiej sytuacji zakup agregatu prądotwórczego.

Na czym polega działanie agregatu prądotwórczego?

Agregat prądotwórczy jest urządzeniem zapewniającym ciągłość w dostawie energii elektrycznej w przypadku przerw w dystrybucji prądu od jego dostawcy. W skład agregatu prądotwórczego wchodzi prądnica oraz silnik zasilany różnego rodzaju paliwem: może to być olej napędowy, benzyna lub gaz. Najistotniejszymi wielkościami, określającymi pracę agregatu są jego napięcie i moc. Ze względu na rodzaj dostarczanego prądu wyróżnia się agregat jednofazowy o napięciu 230 V oraz agregat trójfazowy o napięciu 400 V. Odpowiednie napięcie pozwala na uruchomienie urządzeń, ale o możliwości zasilania danego urządzenia decyduje moc agregatu. Jest ona wyrażona w jednostkach kW. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że moc agregatu powinna być większa niż łączna moc urządzeń elektrycznych, które będą przez niego zasilane.

Czym kierować się przy wyborze agregatu?

Decydując się na zakup agregatu, należy przede wszystkim kierować się jego przeznaczeniem: czy ma to być agregat do zakładu zapewniających zasilanie dużych elektronarzędzi i maszyn, czy też agregat prądotwórczy do domu, służący do podtrzymywania jego oświetlenia i pracy sprzętu domowego wyposażenia. Jaki agregat prądotwórczy do domu okaże się dobrym wyborem?

Najbardziej istotną cechą będzie zapewnienie domownikom bezpieczeństwa i wygody użytkowania, oraz łatwości w obsłudze serwisowej. Równie ważnym będzie minimalizacja skutków skoków i różnic napięciowych. Idealnym agregatem będzie agregat wyposażony w automatyczny rozrusznik elektryczny i połączony na stałe z instalacją elektryczną domu. Zapewni on wówczas jego samoczynne uruchomienie w momencie przerwy w dostawie prądu. Powinien również posiadać funkcję elektronicznego stabilizowania napięcia, określaną skrótem AVR. Zapewni ona bezpieczeństwo sprzętom elektronicznym wyposażonym w delikatne elementy, łatwo ulegające uszkodzeniu w przypadku nagłych zmian przepięciowych i odcięcia zasilania. Szukając niezawodnego agregatu prądotwórczego na wynajem warto odwiedzić https://dzwigamy.com/agregat-pradotworczy/

Agregaty prądotwórcze do domu

Urządzenie przeznaczone do domowego użytku powinno posiadać system tłumienia hałasu i tym samym być odpowiednio wyciszone. Cichy agregat prądotwórczy do domu nie będzie zakłócał spokoju jego mieszkańców. Powinien również być wyposażony w katalizator spalin oraz kółka umożliwiające łatwą zmianę jego miejsca.

Nie bez znaczenia jest również w miarę bezawaryjna praca agregatu, dostępność serwisowa oraz niskie koszty eksploatacji. Gwarancją spełnienia tych warunków będzie wybór agregatu wysokiej jakości i dobrej, znanej marki.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści