6 czerwca 2022

Profesjonalna automatyka do bram dla domu i firmy

Nowoczesne automaty bramowe zdecydowanie pomagają w podnoszeniu komfortu użytkowania wjazdu na posesję domu jednorodzinnego lub do garażu podziemnego. Tematem dzisiejszego artykułu jest właśnie profesjonalna automatyka do bram dla domu i firmy. Zapraszamy do lektury!

Sterowanie bramami garażowymi, przesuwnymi czy skrzydłowymi to podstawowe zadania, jakie realizują praktyczne automaty do bram. Automatyka pomaga w realizacji wjazdu na posesję bez konieczności opuszczania pojazdu. Dostępne na rynku napędy bramowe pozwalają na automatyzację otwierania i zamykania konstrukcji o masie od kilkuset kilogramów do nawet kilku ton. Urządzenia podnoszą wygodę i bezpieczeństwo użytkowania posesji domów i obiektów firmowych.

Co to jest automatyka do bram i jak działa?

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych i budynków o charakterze komercyjnym zadaje pytanie, co to jest automatyka do bram i jak działa. Automaty bramowe to urządzenia składające się z napędów elektrycznych oraz elektronicznych układów sterowania, które służą do automatyzacji otwierania i zamykania wjazdów na posesję oraz do garażu. Zwykle są dystrybuowane w zestawach składających się z centralki sterującej, enkodera, fotokomórek, napędu, pilota oraz akcesoriów.

Decydując się na zakup i montaż systemu do automatyzacji sterowania wjazdem na posesję, warto pamiętać, iż automatyka bram przesuwnych, garażowych czy uchylnych wymaga dostępu do zasilania sieciowego. Dobrą praktyką jest planowanie wdrożenia automatów bramowych już na etapie wznoszenia budynku lub podczas jego generalnego remontu. Dotyczy to zarówno bram montowanych w konstrukcji budynku, jak i wolnostojących, strzegących wjazdu na posesję.

Jakie zalety i zastosowania mają automaty do bram?

Warto wiedzieć, jakie zalety i zastosowania mają automaty do bram. Okazuje się, że ich aplikacje nie kończą się na podstawowym zadaniu, które realizują, czyli automatyzacji otwierania i zamykania dostępu do określonego terenu lub parkingu podziemnego. Przede wszystkim można je zintegrować z istniejącymi systemami smart home albo instalacjami alarmowymi. W ten sposób możemy na bieżąco rejestrować pojazdu wjeżdżające na posesję i automatycznie sterować szlabanem.

Kolejną zaletą automatyki do bram przesuwnych czy uchylnych jest możliwość wjazdu na dany teren bez potrzeby opuszczania pojazdu. To zdecydowana korzyść dla użytkowników, którzy nie muszą wychodzić z samochodu podczas opadów atmosferycznych, a także upalnych lub mroźnych dni. Ten aspekt docenią też osoby z niepełnosprawnościami narządu ruchu. Mogą one komfortowo poruszać się i wjeżdżać na teren posesji, bez konieczności opuszczania swojego auta.

Jakie parametry posiada automatyka do bram?

Planując zakup i montaż komponentów do automatyzacji konstrukcji bramowych warto wiedzieć, jakie parametry posiada automatyka do bram. Na które z jej cech użytkowych powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

  • Prędkość – określa liniową szybkość poruszania się konstrukcji. Powinna być dobrana zgodnie z zakładaną intensywnością eksploatacji bramy wjazdowej.
  • Zdalne sterowanie – kontrola otwierania i zamykania jest zwykle realizowana przy użyciu aplikacji mobilnej albo dedykowanego pilota radiowego.
  • Enkoder – stanowi element umożliwiający wykrywanie ewentualnych przeszkód w świetle bramy i zatrzymywanie jej ruchu, co podnosi bezpieczeństwo eksploatacji.
  • Maksymalna masa – określa dopuszczalny ciężar konstrukcji bramowej, jaką może sterować wybrana przez nas automatyka do bram.
  • Tryb samouczenia – bardzo praktyczna funkcja, dzięki której cykl otwierania i zamykania jest kalibrowany automatycznie podczas pierwszego użycia.
  • Klasa ochrony osprzętu – powinna być dobrana zgodnie z przewidywanymi zagrożeniami, tj. ewentualnymi opadami atmosferycznymi czy wysokim zapyleniem.
  • Zastosowanie – producenci zwykle dzielą swoje produkty na segmenty, zgodnie z zakładanym przeznaczeniem, tj. domowe, półprofesjonalne oraz przemysłowe.

Użytkownicy poszukujący sprawdzonych rozwiązań do automatyzacji konstrukcji bramowych powinni zainteresować się bogatą ofertą sklepu internetowego EC System. Można się z nią zapoznać pod adresem https://sklep-ecsystem.pl/category/automatyka-bramowa.

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści