26 sierpnia 2021

Porady z ocieplania garażu

Blaszane garaże stanowią świetną alternatywę dla garaży murowanych, których postawienie wymaga sporych nakładów finansowych, nie wspominając o tym, że zabiera mnóstwo czasu i pracy. Jeśli wolimy drogę na skróty, blaszany garaż to najlepszy wybór. Jego zalety są niezaprzeczalne: niewygórowana cena oraz prosty i szybki montaż. A jakie są wady? Właściwie tylko jedna: blaszany garaż nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed zimnem. Ten problem można jednak łatwo rozwiązać, wystarczy wykonać niezbędne ocieplenie. Można to zrobić samodzielnie.

Jak wykonać ocieplenie garażu metodą tradycyjną?

Ocieplanie garażu metodą tradycyjną sprowadza się do oklejenia jego ścian i dachu styropianowymi płytami – od wewnątrz lub od zewnątrz. Styropianowe płyty cechuje mała przewodność cieplna, dlatego to doskonały sposób na termoizolację, a przy okazji również izolację akustyczną. Jako kleju możemy użyć Soudabond Turbo, to jeden z najlepszych klejów budowlanych na rynku. Cała procedura ocieplania garażu styropianem sprowadza się do kilku kroków. W pierwszym oczyszczamy blachę z wszelkich zanieczyszczeń i odtłuszczamy jej powierzchnię. W kolejnym aplikujemy klej rozpylając go na uprzednio przygotowane podłoże, a następnie mocujemy płyty dociskając każdą z nich przez około minutę. Po utwardzeniu kleju jego naddatki należy usunąć przy pomocy ostrego narzędzia. Wtedy też można poddać zamocowane płyty dalszym obróbkom, na przykład malowaniu. Więcej porad na polubiszremont.pl

Czy istnieje alternatywa dla tradycyjnego ocieplania garażu?

Ocieplanie garażu metodą tradycyjną daje najlepsze efekty, ale możemy sięgnąć też po alternatywę: izolację natryskową. Wykonuje się ją za pomocą pianki poliuretanowej Soudafoam SPF. W tym przypadku wystarczy tylko nanieść preparat na przygotowane wcześniej podłoże rozpylając go z odległości około 1 cm na ściany i sufit. Po aplikacji rozpręży się on i zwiększy swoją objętość, tworząc w ten sposób odpowiednią izolację. Przy użyciu pianki PUR możliwe jest także uszczelnianie garażu. Pamiętajmy, że nieszczelność w konstrukcji skutkuje często znacznymi ubytkami cieplnymi, dlatego uszczelnianie garażu jest bardzo ważnym etapem jego ocieplania.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści