Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Posadzki z mikrocementu coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wprost z industrialnych hal i magazynów przeniosły się one do salonów, gdzie stanowią ciekawą alternatywę dla paneli, płytek oraz podłóg drewnianych. Co warto wiedzieć, decydując się na podłogę z mikrocementu? I jakie zalety ona posiada? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Twardość i wytrzymalość

Najważniejszą zaletą podłogi z mikrocementu jest jej twardość i wytrzymałość. Jest ona stosunkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury. Duża zawartość polimerów w składzie sprawia, że  wystarczy zaaplikować jedynie bardzo cienką warstwę mikrocementu, wynoszącą około 2-4 mm, aby podłoga była wytrzymała.

Uzyskiwanie różnorodnych efektów

Mikrocement wyróżnia się również plastycznością, która umożliwia uzyskanie różnorodnych efektów, takich jak np. matowy lub lśniący, chropawy lub gładki. Co więcej, występuje w szerokiej palecie barw, dzięki czemu możesz go idealnie dostosować do swoich potrzeb. Końcowy efekt w dużym stopniu zależy, między innymi, od sposobu jego aplikacji.

Dobrze utrzymywanie się na podłożu

Mikrocement można aplikować na wiele typów podłoży. Bez problemu utrzymuje się m.in. na: płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych, płytach OSB, tynku cementowo-wapiennym, marmurze, panelach podłogowych, tynku gipsowym, materiałach drewnopochodnych, drewnie czy nawet szkle. Co więcej, można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Możliwość tworzenia wyrafinowanych aranżacji

Mikrocement daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a jego kolorystykę oraz teksturę można dopasować do rozmaitych stylów. Dzięki temu możesz dopasować go do swojej własnej wizji bądź też wymagań projektu. Beton cire doskonale odnajdzie się m.in. we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych, ale także skandynawskich oraz glamour.

Brak potrzeby kucia

Tak jak już powiedzieliśmy, mikrocement można aplikować na inne materiały. Dzięki temu, podczas prac, nie ma najczęściej potrzeby kucia oraz zrywania starego podłoża. W wyniku tego nie trzeba też pozbywać się z domu dużej ilości gruzu. Oznacza to czystą oszczędność czasu i pieniędzy, a także mniejszy bałagan w mieszkaniu. Ze względu na te właściwości, świetnie sprawdzi się on przy odświeżaniu starych wnętrz oraz lokali w stanie deweloperskim.

Wodoodporność

Bardzo ważne jest to, że mikrocement, w połączeniu ze specjalnym lakierem, staje się wodoodporny – pamiętajmy, że powstał on wszak w celu zabezpieczania statków przed korozją. To z kolei sprawia, że z powodzeniem można go zastosować nie tylko w salonie, ale też kuchni oraz łazience, w tym również w kabinach prysznicowych i umywalkach.

Łączenie z ogrzewaniem podłogowym

Mikrocement doskonale sprawdza się w duecie z ogrzewaniem podłogowym. Jest to materiał, który doskonale przewodzi ciepło. Dzięki temu, że jego zaaplikowana warstwa nie jest zbyt gruba, posadzka nie nagrzewa się zbyt długo. Warto o tym pamiętać, ponieważ ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie przy pomocy klasycznych kaloryferów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Fotowoltaika i jej rola w kryzysie klimatycznymFotowoltaika i jej rola w kryzysie klimatycznym Energetyka to temat, którym powinni interesować się wszyscy – w końcu dotyczy nas wszystkich. Konsumentów zwłaszcza dotykają podwyżki cen za prąd, a wielu coraz uważniej przygląda się stosowanym przy produkcji energii praktykom, które stanowią […]
  • Drony podwodne ROV sposobem na eksplorację morskich głębinDrony podwodne ROV sposobem na eksplorację morskich głębin Jeśli chcesz eksplorować wraki statków, zbliżyć się do przyrody wodnej lub przenieść wyprawy wędkarskie na inny poziom, zapoznaj się z tematem dronów podwodnych, znanych również jako ROV lub zdalnie sterowane pojazdy. Rynek dronów […]
  • Jakie łóżko do sypialni wybrać?Jakie łóżko do sypialni wybrać? Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. Przeznaczamy na sen średnio 1/3 doby, warto zatem zadbać, aby nasz odpoczynek był efektywny. Wygodne łóżko to gwarancja spokojnego i głębokiego snu. Takiego, który sprawi, że rano obudzimy się […]
  • Jak zadbać o trawnik i utrzymać go w dobrej kondycji cały rok?Jak zadbać o trawnik i utrzymać go w dobrej kondycji cały rok? Efekt zielonego dywanu w ogrodzie. Kto o nim nie marzy? Trawnik to wizytówka każdego domu. Zielony i gęsty jest oznaką prawidłowej pielęgnacji. Co zrobić, aby był piękny i zielony przez długi czas? Należy znać podstawowe zasady pielęgnacji […]
  • Szukasz inspiracji dotyczącej wyposażenia wnętrz? Dobrze trafiłeś!Szukasz inspiracji dotyczącej wyposażenia wnętrz? Dobrze trafiłeś! Urządzanie domowego wnętrza może sprawiać mnóstwo satysfakcji. Jeśli właśnie szukasz pomysłów na interesujący design i chcesz wykazać się inwencją, z pewnością uda Ci się osiągnąć imponujące rezultaty. W naszych mieszkaniach liczy się […]