Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Posadzki z mikrocementu coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wprost z industrialnych hal i magazynów przeniosły się one do salonów, gdzie stanowią ciekawą alternatywę dla paneli, płytek oraz podłóg drewnianych. Co warto wiedzieć, decydując się na podłogę z mikrocementu? I jakie zalety ona posiada? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Twardość i wytrzymalość

Najważniejszą zaletą podłogi z mikrocementu jest jej twardość i wytrzymałość. Jest ona stosunkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury. Duża zawartość polimerów w składzie sprawia, że  wystarczy zaaplikować jedynie bardzo cienką warstwę mikrocementu, wynoszącą około 2-4 mm, aby podłoga była wytrzymała.

Uzyskiwanie różnorodnych efektów

Mikrocement wyróżnia się również plastycznością, która umożliwia uzyskanie różnorodnych efektów, takich jak np. matowy lub lśniący, chropawy lub gładki. Co więcej, występuje w szerokiej palecie barw, dzięki czemu możesz go idealnie dostosować do swoich potrzeb. Końcowy efekt w dużym stopniu zależy, między innymi, od sposobu jego aplikacji.

Dobrze utrzymywanie się na podłożu

Mikrocement można aplikować na wiele typów podłoży. Bez problemu utrzymuje się m.in. na: płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych, płytach OSB, tynku cementowo-wapiennym, marmurze, panelach podłogowych, tynku gipsowym, materiałach drewnopochodnych, drewnie czy nawet szkle. Co więcej, można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Możliwość tworzenia wyrafinowanych aranżacji

Mikrocement daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a jego kolorystykę oraz teksturę można dopasować do rozmaitych stylów. Dzięki temu możesz dopasować go do swojej własnej wizji bądź też wymagań projektu. Beton cire doskonale odnajdzie się m.in. we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych, ale także skandynawskich oraz glamour.

Brak potrzeby kucia

Tak jak już powiedzieliśmy, mikrocement można aplikować na inne materiały. Dzięki temu, podczas prac, nie ma najczęściej potrzeby kucia oraz zrywania starego podłoża. W wyniku tego nie trzeba też pozbywać się z domu dużej ilości gruzu. Oznacza to czystą oszczędność czasu i pieniędzy, a także mniejszy bałagan w mieszkaniu. Ze względu na te właściwości, świetnie sprawdzi się on przy odświeżaniu starych wnętrz oraz lokali w stanie deweloperskim.

Wodoodporność

Bardzo ważne jest to, że mikrocement, w połączeniu ze specjalnym lakierem, staje się wodoodporny – pamiętajmy, że powstał on wszak w celu zabezpieczania statków przed korozją. To z kolei sprawia, że z powodzeniem można go zastosować nie tylko w salonie, ale też kuchni oraz łazience, w tym również w kabinach prysznicowych i umywalkach.

Łączenie z ogrzewaniem podłogowym

Mikrocement doskonale sprawdza się w duecie z ogrzewaniem podłogowym. Jest to materiał, który doskonale przewodzi ciepło. Dzięki temu, że jego zaaplikowana warstwa nie jest zbyt gruba, posadzka nie nagrzewa się zbyt długo. Warto o tym pamiętać, ponieważ ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie przy pomocy klasycznych kaloryferów.

Podobne posty

  • Domki w Białce Tatrzańskiej – aktywne wakacje lub spokojny wypoczynekDomki w Białce Tatrzańskiej – aktywne wakacje lub spokojny wypoczynek Okres urlopowy to dla większości z nas najprzyjemniejszy moment w całym roku. Nieustanny bieg oraz brak czasu na wypoczynek sprawiają, iż potrzebujemy z czasem naładować baterie – najlepiej w urokliwym i pięknym miejscu. Domki w Białce […]
  • Jak znaleźć perfekcyjne mieszkanie dla siebie?Jak znaleźć perfekcyjne mieszkanie dla siebie? Kupno własnego mieszkania to poważna inwestycja, na którą mogą pozwolić sobie nieliczni. Jeśli już zgromadziłeś środki na ten cel, pozostaje jedynie wybór nieruchomości, która spełnia Twoje oczekiwania. Obecnie istnieje wiele sposobów na […]
  • PANELE WINYLOWE – 5 najważniejszych zaletPANELE WINYLOWE – 5 najważniejszych zalet Panele winylowe zyskują coraz większą popularność. Można je kupić w prawie każdym markecie budowlanym i sklepie specjalistycznym, pojawiają się w programach telewizyjnych i w aranżacjach uznanych architektów, możemy je spotkać w hotelach, […]
  • Elektrody spawalnicze – co to jest i jakie są ich rodzaje?Elektrody spawalnicze – co to jest i jakie są ich rodzaje? Spawanie to metoda łączenia materiałów za pomocą specjalnego urządzenia oraz przy użyciu specjalnych akcesoriów. Podstawowym urządzeniem, aby móc w ogóle planować spawanie jest oczywiście spawarka. Istnieje kilka rodzajów spawarek […]
  • Dotacje dla firm, czyli skąd pozyskać pieniądze na rozpoczęcie działalnościDotacje dla firm, czyli skąd pozyskać pieniądze na rozpoczęcie działalności Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, przedsiębiorcy często borykają się z problemem pozyskania środków finansowych. Rozwiązaniem są między innymi dotacje dla firm. Sprawdzamy, gdzie można je pozyskać oraz na jakie środki możemy […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]