Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Posadzki z mikrocementu coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wprost z industrialnych hal i magazynów przeniosły się one do salonów, gdzie stanowią ciekawą alternatywę dla paneli, płytek oraz podłóg drewnianych. Co warto wiedzieć, decydując się na podłogę z mikrocementu? I jakie zalety ona posiada? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Twardość i wytrzymalość

Najważniejszą zaletą podłogi z mikrocementu jest jej twardość i wytrzymałość. Jest ona stosunkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury. Duża zawartość polimerów w składzie sprawia, że  wystarczy zaaplikować jedynie bardzo cienką warstwę mikrocementu, wynoszącą około 2-4 mm, aby podłoga była wytrzymała.

Uzyskiwanie różnorodnych efektów

Mikrocement wyróżnia się również plastycznością, która umożliwia uzyskanie różnorodnych efektów, takich jak np. matowy lub lśniący, chropawy lub gładki. Co więcej, występuje w szerokiej palecie barw, dzięki czemu możesz go idealnie dostosować do swoich potrzeb. Końcowy efekt w dużym stopniu zależy, między innymi, od sposobu jego aplikacji.

Dobrze utrzymywanie się na podłożu

Mikrocement można aplikować na wiele typów podłoży. Bez problemu utrzymuje się m.in. na: płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych, płytach OSB, tynku cementowo-wapiennym, marmurze, panelach podłogowych, tynku gipsowym, materiałach drewnopochodnych, drewnie czy nawet szkle. Co więcej, można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Możliwość tworzenia wyrafinowanych aranżacji

Mikrocement daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a jego kolorystykę oraz teksturę można dopasować do rozmaitych stylów. Dzięki temu możesz dopasować go do swojej własnej wizji bądź też wymagań projektu. Beton cire doskonale odnajdzie się m.in. we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych, ale także skandynawskich oraz glamour.

Brak potrzeby kucia

Tak jak już powiedzieliśmy, mikrocement można aplikować na inne materiały. Dzięki temu, podczas prac, nie ma najczęściej potrzeby kucia oraz zrywania starego podłoża. W wyniku tego nie trzeba też pozbywać się z domu dużej ilości gruzu. Oznacza to czystą oszczędność czasu i pieniędzy, a także mniejszy bałagan w mieszkaniu. Ze względu na te właściwości, świetnie sprawdzi się on przy odświeżaniu starych wnętrz oraz lokali w stanie deweloperskim.

Wodoodporność

Bardzo ważne jest to, że mikrocement, w połączeniu ze specjalnym lakierem, staje się wodoodporny – pamiętajmy, że powstał on wszak w celu zabezpieczania statków przed korozją. To z kolei sprawia, że z powodzeniem można go zastosować nie tylko w salonie, ale też kuchni oraz łazience, w tym również w kabinach prysznicowych i umywalkach.

Łączenie z ogrzewaniem podłogowym

Mikrocement doskonale sprawdza się w duecie z ogrzewaniem podłogowym. Jest to materiał, który doskonale przewodzi ciepło. Dzięki temu, że jego zaaplikowana warstwa nie jest zbyt gruba, posadzka nie nagrzewa się zbyt długo. Warto o tym pamiętać, ponieważ ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie przy pomocy klasycznych kaloryferów.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Obornik, niezawodny nawóz dla warzywObornik, niezawodny nawóz dla warzyw Obornik to skuteczny i naturalny nawóz stosowany tradycyjnie do użyźniania gleby, bogaty w cenne składniki odżywcze i poprawiający strukturę gleby.Obornik krowi stanowi cenne źródło minerałów azotu, fosforu, potasu, magnezu i innych […]
  • Ogrzewanie podłogowe – wszystko co musisz wiedziećOgrzewanie podłogowe – wszystko co musisz wiedzieć Gdy pogoda się ochładza, nic nie przebije luksusu ciepła – zwłaszcza wstając z nagrzanego łóżka rankiem. Ogrzewanie podłogowe jest również energooszczędne, wygodne, zwalnia miejsce na ścianie i może stanowić wartość dodaną dla Twojego domu. […]
  • Dlaczego buty robocze mają duże znaczenie?Dlaczego buty robocze mają duże znaczenie? Myśląc o butach mamy najczęściej na myśli niezbędny element codziennej garderoby. Buty dopasowujemy zarówno do pozostałej części ubrania, okazji, na którą je zakładamy oraz warunków pogodowych. W poniższym tekście zwrócimy uwagę na buty […]
  • Meble ogrodowe na 2021 – jakie trendy czekają na nas w nadchodzącym roku?Meble ogrodowe na 2021 – jakie trendy czekają na nas w nadchodzącym roku? Rok 2020 był wyjątkowo interesujący. Każdy zatem zastanawia się nad tym, czego należy spodziewać się w roku 2021. My ze swojej strony z przyjemnością przedstawimy prognozy dotyczące mebli ogrodowych. Nie czekaj i sprawdź, jakie trendy czekają […]
  • Odśnieżanie chodnika – kiedy jest obowiązkiem właściciela posesjiOdśnieżanie chodnika – kiedy jest obowiązkiem właściciela posesji Zima często zaskakuje kierowców, ale nie tylko ich. Właściciele też są bardzo zaskoczeni, kiedy muszą uprzątnąć śnieg z chodnika obok swojej posesji. Kiedy odśnieżać przy posesji ? Niestety to wymóg prawny, a za niewykonanie tego prawa grożą […]