Podłoga z mikrocementu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Posadzki z mikrocementu coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Wprost z industrialnych hal i magazynów przeniosły się one do salonów, gdzie stanowią ciekawą alternatywę dla paneli, płytek oraz podłóg drewnianych. Co warto wiedzieć, decydując się na podłogę z mikrocementu? I jakie zalety ona posiada? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Twardość i wytrzymalość

Najważniejszą zaletą podłogi z mikrocementu jest jej twardość i wytrzymałość. Jest ona stosunkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury. Duża zawartość polimerów w składzie sprawia, że  wystarczy zaaplikować jedynie bardzo cienką warstwę mikrocementu, wynoszącą około 2-4 mm, aby podłoga była wytrzymała.

Uzyskiwanie różnorodnych efektów

Mikrocement wyróżnia się również plastycznością, która umożliwia uzyskanie różnorodnych efektów, takich jak np. matowy lub lśniący, chropawy lub gładki. Co więcej, występuje w szerokiej palecie barw, dzięki czemu możesz go idealnie dostosować do swoich potrzeb. Końcowy efekt w dużym stopniu zależy, między innymi, od sposobu jego aplikacji.

Dobrze utrzymywanie się na podłożu

Mikrocement można aplikować na wiele typów podłoży. Bez problemu utrzymuje się m.in. na: płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych, płytach OSB, tynku cementowo-wapiennym, marmurze, panelach podłogowych, tynku gipsowym, materiałach drewnopochodnych, drewnie czy nawet szkle. Co więcej, można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Możliwość tworzenia wyrafinowanych aranżacji

Mikrocement daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a jego kolorystykę oraz teksturę można dopasować do rozmaitych stylów. Dzięki temu możesz dopasować go do swojej własnej wizji bądź też wymagań projektu. Beton cire doskonale odnajdzie się m.in. we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych, ale także skandynawskich oraz glamour.

Brak potrzeby kucia

Tak jak już powiedzieliśmy, mikrocement można aplikować na inne materiały. Dzięki temu, podczas prac, nie ma najczęściej potrzeby kucia oraz zrywania starego podłoża. W wyniku tego nie trzeba też pozbywać się z domu dużej ilości gruzu. Oznacza to czystą oszczędność czasu i pieniędzy, a także mniejszy bałagan w mieszkaniu. Ze względu na te właściwości, świetnie sprawdzi się on przy odświeżaniu starych wnętrz oraz lokali w stanie deweloperskim.

Wodoodporność

Bardzo ważne jest to, że mikrocement, w połączeniu ze specjalnym lakierem, staje się wodoodporny – pamiętajmy, że powstał on wszak w celu zabezpieczania statków przed korozją. To z kolei sprawia, że z powodzeniem można go zastosować nie tylko w salonie, ale też kuchni oraz łazience, w tym również w kabinach prysznicowych i umywalkach.

Łączenie z ogrzewaniem podłogowym

Mikrocement doskonale sprawdza się w duecie z ogrzewaniem podłogowym. Jest to materiał, który doskonale przewodzi ciepło. Dzięki temu, że jego zaaplikowana warstwa nie jest zbyt gruba, posadzka nie nagrzewa się zbyt długo. Warto o tym pamiętać, ponieważ ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie przy pomocy klasycznych kaloryferów.

Podobne posty

  • Stwórz swój ogród razem z nami, czyli słowo o zakładainu ogrodówStwórz swój ogród razem z nami, czyli słowo o zakładainu ogrodów Czy nie marzyłeś nigdy o swoim własnym, pełnym przepięknych roślin ogrodzie, w którym mógłbyś nie tylko odpoczywać, ale również zachwycać się zielenią na tysiąc sposobów? Piękny ogród to nie tylko estetyczne miejsce. To Twoja oaza, więc jeśli […]
  • Najlepsze części do piły spalinowej – jak wybrać?Najlepsze części do piły spalinowej – jak wybrać? Pilarka to urządzenie niezwykle funkcjonalne w pracach ogrodniczych. Dzięki niej można szybko przygotować drewno na opał lub pozbyć się niepotrzebnych gałęzi i drzew. Jednak jej nadmierna i długotrwała eksploatacja powoduje, że niektóre części […]
  • Jak zapobiec pękaniu ścian w domu i w mieszkaniu?Jak zapobiec pękaniu ścian w domu i w mieszkaniu? Po pomalowaniu ścian w remontowanym domu lub mieszkaniu na pożądany kolor może się okazać, że pomimo wykonania tynków gipsowych, ściany miejscowo zaczynają pękać. Przyczyn pękania ścian jest wiele, a najczęściej jest to osiadanie budynku, […]
  • Sansewierie, wężownica, języki teściowej: jedna roślina wiele nazw i odmianSansewierie, wężownica, języki teściowej: jedna roślina wiele nazw i odmian Sansewieria to ozdobne zioło liściaste. Należy do rodziny szparagów. W kwiaciarniach jest lepiej znany jako „ogon szczupaka”, „lilia lamparta”, „język diabła” lub „język teściowej”. Występowanie rośliny rozciąga się na lasy tropikalne i […]
  • Oświetlenie do pokoju dziecka – jakie lampy wybrać?Oświetlenie do pokoju dziecka – jakie lampy wybrać? Pokój dziecka to przestrzeń niezwykle wymagająca. W pokoju, przeznaczonym dla malucha istotną rolę odgrywa oświetlenie - jego rodzaj, natężenie oraz sposób rozmieszczenie. Na każdym etapie rozwoju dziecka, w pokoju sprawdzi się inny typ […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]