15 kwietnia 2021

Płaska blacha na rąbek stojący: nowoczense panele z blachy stalowej na wykończenie nie tylko dachu

Blacha płaska na rąbek stojący to rozwiązanie od dawna wykorzystywane jako materiał pokrycia dachu. Na przestrzeni lat technologia tworzenia była intensywnie rozwijana i udoskonalana, czego efektem są panele z blachy stalowej. Czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Co to jest płaska blacha na rąbek stojący?

Blacha płaska to rodzaj blachy wykorzystywanej jako pokrycie połaci dachów skośnych.  Jest to materiał wyposażony w stojące ząbki, które łączone ze sobą pozwalają na stworzenie estetycznego pokrycia dachowego. Zastosowanie blachy dachowej na rąbek stojący pozwala na uzyskanie oryginalnego efektu. Aby poznać opinie na temat zastosowania blachy płaskiej oraz dowiedzieć się więcej o sposobie jej montażu, przeczytaj artykuł „Bacha plaska układana na rąbek stojący: ceny, opinie, montaż i wymiary paneli dachowych”.

Czym są panele na rąbek stojący?

Panele dachowe na rąbek stojący to nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Panele mają ukształtowane fabrycznie rąbki umożliwiające ich łącznie, a także otwory montażowe, co ułatwia przymocowanie elementu do konstrukcji dachu. Główną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim estetyczny wygląd i atrakcyjna cena. Proces montażu paneli polega na nakładaniu na siebie i zatrzaskiwaniu sąsiadujących paneli. Na rynku dostępne są panele w różnych kolorach, a także strukturach. Niektóre modele paneli mają wytłaczaną powierzchnię, co nie tylko dodaje im niecodziennego wyglądu, lecz także zabezpiecza przed falowaniem i wyginaniem.

Z czego wykonane są panele na rąbek stojący?

Panele tworzone są z ocynkowanej blachy stalowej, wykończonej powłoką ochronną. Zwykle wykańczane są powłoką poliestrową. Poliester zwiększa odporność materiału na działanie korozji i wysokich temperatur. Niekiedy producenci decydują się także na zastosowanie powłoki puralowej, która sprawia, że panele odporne są na ścieranie, substancje chemiczne, uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV.

Zastosowanie paneli z blachy stalowej

Panele z blachy na rąbek stojący mają wszechstronne zastosowanie. Sprawdzą się świetnie nie tylko jako pokrycie dachów domów jednorodzinnych, czy apartamentowców, lecz także jako pokrycie dla nowoczesnych budynków użytku publicznego i obiektów sakralnych. Ponadto panele można wykorzystywać także jako elementy elewacji ścian. Blachę na rąbek stojących stosuje się także w przypadku niektórych obróbek blacharskich.

Jeśli ciekawi Cię, jak mogą wyglądać domy pokryte panelami z blachy stalowej na rąbek stojący, a także projekty domów energooszczędnych – domoweklimaty.pl to strona, na której znajdziesz projekty nowoczesnych i funkcjonalnych domów w atrakcyjnych cenach.

Treść promowana.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści