12 sierpnia 2021

Pergola aluminiowa, ciesz się tarasem przez cały rok

Jeszcze kilkanaście dni i przyjdzie nam powitać jesienną aurę z jej barwami, lecz także słotą i odczuwalnym chłodem. Czy to oznacza koniec spotkań z przyjaciółmi na tarasie, smakowania grillowanych potraw, czy choćby pogawędek w doborowym towarzystwie? Nic podobnego! Wystarczy zainstalować pergolę aluminiową i świat, a przynajmniej przydomowa przyroda znowu będą cieszyć swoim zapachem i urokiem. Nic prostszego, wystarczy pomarzyć, zamówić i mieć. Zastanówmy się, jaką pergolę wybrać?

Pergola aluminiowa, co to jest?

Jest to zadaszenie powierzchni tarasowej, niejako dodane do konstrukcji domu. Najczęściej mamy do czynienia z prostym szkieletem profili różnej grubości z brakiem widocznych elementów łączących, co znakomicie wpływa na ogólną estetykę konstrukcji.

Można oczywiście pomyśleć o czymś takim już w trakcie budowy, jednak przedłużenie dachu w odróżnieniu od pergoli ma charakter stały i niezmienny. Powoduje to zacienienie tarasu przez cały rok, bez możliwości skorzystania z dobrodziejstwa promieni słonecznych.

Pergola aluminiowa może także funkcjonować jako odrębny obiekt architektury przestrzeni przydomowej. Odpowiednio zainstalowana znajdzie zastosowanie jako miejsce wypoczynku np. przy oczku wodnym, basenie lub w zaciszu ogrodu. Zatem nie należy jej traktować jedynie jako dodatek do fasady budynku, ograniczając tym samym szeroką gamę zastosowań.

Również w przypadku braku możliwości zakotwiczenia pergoli bezpośrednio na ścianie zewnętrznej, można wykorzystać dodatkowe podpory, ustawiając zadaszenie na tarasie.

Sklep Labona proponuje na stronie https://www.labona.pl także inne, nowatorskie w swojej formie rozwiązania pozwalające cieszyć się słońcem lub dające schronienie przed kroplami deszczu.

Pergola aluminiowa, jaka najlepsza?

Tym, co stanowi o ich użyteczności, jest funkcjonalny dach pozwalający na zmianę jego konfiguracji w zależności od aury panującej na zewnątrz. Podczas słonecznych dni ruchome lamele aluminiowe dają się swobodnie obrócić, tworząc szereg przypominający deski ułożone na sztorc. Przy jednoczesnym zacienieniu powierzchni tarasu, pergola aluminiowa zapewnia skuteczną wentylację przestrzeni pod sobą. W czasie opadów atmosferycznych lamele ustawia się w płaszczyźnie poziomej, tworząc szczelne zadaszenie tarasu.

Zbierająca się woda zostaje odprowadzona za pośrednictwem otworów odpływowych znajdujących się w słupach nośnych. Dodatkowo istnieje możliwość wzmocnienia ochrony poprzez dodanie osłon bocznych w postaci rolet screenowych.

Ekonomiczne oświetlenie LED nie tylko zapewni dobrą widoczność po zmroku, lecz także będzie wspaniałym uzupełnieniem wzbogacającym wrażenia estetyczne.

Gniazda elektryczne ulokowane na wewnętrznych bokach słupków wspornikowych pozwalają na podłączenie sprzętu audiowizualnego, elektrycznego grilla, dodatkowych lamp itp.

Pergole aluminiowe, rodzaje:

  • Pergola bioklimatyczna Artosi;
  • Pergola bioklimatyczna -produkt magazynowy.

Pergola bioklimatyczna Artosi cechuje się sporymi rozmiarami, sięgającymi 4,5 metra szerokości oraz 7 metrami długości.

Pergola bioklimatyczna -produkt magazynowy ma lamele o długości 3600 mm montowane prostopadle do fasady budynku. W obu przypadkach lamele obracają się w skali od 0 do 130 stopni, blokując dostęp silnego promieniowania słońca.

Po co czekać na jesień w zamkniętych czterech ścianach, skoro można się nią cieszyć na świeżym powietrzu? Napisz już dziś, by jutro móc planować kolejny weekend przy grillu. Naprawdę warto.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści