29 czerwca 2021

Parking dwupoziomowy – czy to dobre rozwiązanie?

W Polsce co roku przybywa kolejnych samochodów, a trudno jest wygospodarować kolejne miejsca parkingowe – niezależnie, czy zarządzamy obiektem publicznym czy budujemy garaż na działce. Jednym z rozwiązań kłopotów z parkowaniem może być parking dwupoziomowy. Czy będzie to dobre rozwiązanie?

Na początku przybliżmy czym w ogóle jest parking dwupoziomowy. To wytyczony do parkowania obszar, na którym mogą parkować dwa auta. W celu przygotowania takiego rozwiązania konieczne są wdrażane systemy parkingowe, takie jak między innymi platformy poziomowe (w opcji zależnej lub niezależnej pod względem parkowania).

Czy parking dwupoziomowy jest skuteczny?

Przede wszystkim jednopoziomowe miejsce parkingowe ogranicza miejsce parkowania pojazdów. Na określonej powierzchni gruntu stanie bowiem wyłącznie jeden samochód. Jeżeli przygotujemy inwestycję na parking dwu lub więcej poziomowy, w takim przypadku na tym samym obszarze staną dwa lub więcej pojazdów – niezależnie czy to samochody czy np. motocykle.

Pozwala to na ograniczenie przestrzeni przeznaczonej na parkingi, przystosowanie miejsca do wykorzystania np. przez mieszkańców lub klientów danej firmy, wygodę parkowania pojazdu i ograniczenie kosztów inwestycji garażowych – właściciel danego obiektu nie będzie musiał bowiem stawiać kolejnej wiaty czy budynku, a jedynie dwupoziomową platformę parkingową.

Coraz więcej inwestorów wybiera takie rozwiązania!

Rozwiązania z parkingiem dwupoziomowym stosowane są już zarówno w inwestycjach deweloperów, miejskich powierzchniach oraz w domowych garażach. Na decyzję o takim rozwiązaniu największy wpływ ma jego opłacalność, ale też rozwijająca się technologia – innowacyjne platformy pozwalają na niezależne parkowanie pojazdów, mimo dwóch poziomów użyteczności.

Co ważne, parkingi dwupoziomowe są bezpieczne dla samochodów i użytkowników. Z tego względu zdecydowanie można uznać, że systemy są dobrym rozwiązaniem, które warto użyć na swojej posiadłości lub inwestycji dla wielu mieszkańców.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści