14 grudnia 2020

Ocieplenie poddasza pianą natryskową. Dla kogo to rozwiązanie?

Fachowcy i inwestorzy stale poszukują rozwiązań, które pozwolą szybko i skutecznie zrealizować kolejne fazy budowy. Ocieplenie poddasza to ten etap prac, który źle przeprowadzony, może prowadzić do długotrwałych problemów z użytkowaniem nieruchomości. Dlatego warto wybrać sprawdzoną metodę izolacji wewnętrznej.

Piana natryskowa to rozwiązanie dla oszczędnych

Właściwe ocieplenie poddasza pozwala utrzymywać stabilną temperaturę w pomieszczeniach. Dzięki temu z nadejściem jesieni i zimy nie trzeba martwić się o wysokie rachunki za ogrzewanie domu. Szczelna izolacja sprawi, że ciepłe powietrze zostanie wewnątrz budynku w zimie, a latem, gdy temperatura będzie wysoka, izolacja natryskowa sprawi, że chłodne powietrze nie zostanie nagrzane przez promienie słoneczne padające na dach. Zatem dobrze wykonana izolacja wewnętrzna pozwala zaoszczędzić pieniądze wydane na pracę urządzeń regulujących mikroklimat panujący w domu przez cały rok. Urządzenia grzewcze i klimatyzatory będą miały zdecydowanie mniej pracy, gdy ocieplenie poddasza zostanie wykonane pianą natryskową.

Właściwa metoda dla tych, którym zależy na czasie

Tradycyjne metody termoizolacyjne, takie jak wełna mineralna i styropian, są wymagające. Ocieplenie poddasza tymi materiałami wymaga sporo pracy i czasu. Alternatywą dla nich jest maszynowe nakładanie piany poliuretanowej. Specjalne agregaty sprawiają, że ten sposób izolacji wewnętrznej budynku znajduje się w czołówce najszybszych prac dociepleniowych. Może to się okazać kluczowe dla inwestorów, którzy chcą jak najszybciej zamieszkać w swoim nowym domu lub dla tych, którzy chcą skończyć etapy pracy przed nadejściem zimy.

Ocieplenie poddasza dla ceniących trwałe rozwiązania

Pianka poliuretanowa wiąże się znacznie silniej z powierzchnią, na którą jest aplikowana niż tradycyjne materiały termomodernizacyjne. Dzięki wykorzystaniu maszyn natryskowych inwestor może mieć pewność, że izolacja wewnętrzna budynku zachowa swoje właściwości mimo upływu lat. Ocieplenie poddasza tą metodą sprawia, że materiał izolacyjny nie przemieszcza się i nie tworzy przez to mostków termicznych.

Bezpieczne ocieplenie poddasza dla alergików

Materiały użyte do budowy domu mogą wpływać na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Piana natryskowa została przebadana pod kątem rozwoju mikroorganizmów (badania przeprowadziła na swoich produktach marka Crossin Insulations). Dowiedziono, że poliuretanowa izolacja nie staje się z upływem lat siedliskiem pleśni i grzybów. Nie zawiera również lotnych związków organicznych, będących przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych.

Piana natryskowa – jaką wybrać?

Oferta Crossin Insulations jest skierowana do osób szukających sprawdzonej metody izolacji wewnętrznej. Wypełnij formularz na stronie internetowej, aby skontaktować się z ekspertami, którzy zorganizują cały proces ocieplenia Twojego domu. Dzięki współpracy z Autoryzowanymi Wykonawcami możesz mieć pewność, że prace dociepleniowe zostaną przeprowadzone przez specjalistów.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści