18 listopada 2022

Nowoczesne i stylowe ogrodzenie – klucz do perfekcyjnego wyglądu nieruchomości

Nowoczesne ogrodzenia stale zyskują na popularności. Są to estetyczne, geometryczne i proste formy idealnie współgrające ze współczesnym designem budownictwa użytkowego i mieszkalnego.

Czym charakteryzują się nowoczesne ogrodzenia?

Ogrodzenia wpisujące się w aktualne trendy tworzone są z pionowych lub poziomych stalowych sztachet o różnym ułożeniu i szerokości. Nowoczesnego charakteru nadaje ogrodzeniom również modna kolorystyka. Sporadycznie, producenci ogrodzeń dodają minimalistyczne wstawki czy wyróżniającą się perforowaną blachę. Każde nowoczesne ogrodzenie tworzy spójny system z idealnie dopasowaną bramą (przesuwną, skrzydłową, z napędem lub bez) i furtkami. Jest bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie w procesie cynkowania ogniowego oraz malowania proszkowego.

Stylowe projekty ogrodzeń charakteryzują się surowością, prostotą oraz minimalizmem. Różne systemy ogrodzeń charakteryzują się odmiennymi wariacjami ułożenia sztachetek. Modne kolory, takie jak antracyt czy odcienie szarości, wyróżniają się delikatną, przyjemną strukturą ocieplającą surowość stali.

Elementy dekoracyjne nowoczesnych ogrodzeń

Nowoczesne ogrodzenia często charakteryzują się delikatnymi zdobieniami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są elementy wykonane z perforowanej blachy, wypełniające przestrzenie pomiędzy pojedynczymi profilami wchodzącymi w skład każdego przęsła. Wstawki takie układane są poziomo lub pionowo. Odznaczają się one nie tylko świetnym wyglądem, ale także zmniejszają prześwity widoczne w ogrodzeniu. Nowoczesne płoty zdobione są także nierzadko gustownymi, geometrycznymi wstawkami, takimi jak romby czy prostokąty z przekątnymi, występującymi czasami z kolorowymi wypełnieniami. Poza tym, płaskie i szerokie profile stalowe bywają zaokrąglone, co kojarzy się z tradycyjnymi, rustykalnymi, drewnianymi płotami. Zdarza się, że sztachetki są wąskie oraz zakończone cienkimi, szpiczastymi grotami, co jeszcze bardziej przybliża wygląd nowoczesnych ogrodzeń do starszych, klasycznych rozwiązań.

Nowoczesne ogrodzenia – prywatność oraz trwałość

Dzięki nowoczesnym ogrodzeniom mamy możliwość ukrycia domu lub budynku firmy przed wzrokiem ciekawskich osób trzecich. Jeżeli zależy nam na jak największej prywatności, warto zainteresować się ogrodzeniem zbudowanym z szerokich i gęsto ułożonych sztachet, tworzących niewielkie prześwity. Niektórzy producenci nowoczesnych ogrodzeń tworzą płoty z giętej blachy. W połączeniu z licznymi maskownicami profili, pozwala to na całkowite skrycie posesji, gwarantując najwyższy poziom prywatności.

Wszystkie aktualnie produkowane ogrodzenia charakteryzują się także wysokim poziomem zabezpieczenia antykorozyjnego. Stalowe przęsła płotów, furtki czy bramy są całkowicie pokryte grubą warstwą cynku uodparniającą stal przed wilgocią, niskimi temperaturami oraz upływem czasu. Poza tym, proces malowania proszkowego pozwala na zachowanie pełni koloru przez wiele lat – nowoczesne ogrodzenia nie tracą swojej barwy, nie blakną. Farba nie odpryskuje i się nie ściera, a okresowe malowanie nie jest potrzebne do zachowania idealnego stanu płotu. Większość ogrodzeń objęta jest długim okresem gwarancji producenta – średnio 5 lat.

Jaką bramę do nowoczesnego ogrodzenia wybrać?

Przy wyborze ogrodzenia, warto od razu zainteresować się doborem odpowiedniej bramy – do wyboru mamy zarówno modele dwuskrzydłowe, jak i przesuwne (które dzielą się na te z przeciwwagą i bez). Obydwa rozwiązania nabyć można w wersji automatycznej otwieranej przy pomocy pilota lub manualnej, która jest tańsza w zakupie, ale wymaga każdorazowego ręcznego otwierania i zamykania skrzydła. Jeżeli działka, którą chcemy ogrodzić ma wąski i krótki podjazd, warto zwrócić uwagę na bramy łamane lub teleskopowe, które wymagają znacznie mniej miejsca podczas otwierania, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności.

Montaż i koszt nowoczesnego ogrodzenia

Zamawiając nowoczesne ogrodzenie, mamy także możliwość jego dostarczenia pod wskazany przez nas adres. Sam montaż ogrodzenia zlecić można fachowcom lub zająć się nim samodzielnie (nie jest to jednak zalecane osobom bez jakiegokolwiek doświadczenia budowlanego). Nowoczesne ogrodzenia montowane są na stalowych słupkach, umieszczonych na podmurówce lub w niektórych przypadkach bezpośrednio nad ziemią, na słupkach betonowych.

Ceny nowoczesnych ogrodzeń zależą od wielu czynników. Podstawowym z nich jest kolekcja z której pochodzi dany model, budowa samego ogrodzenia, ilość zastosowanego do produkcji materiału oraz dodatkowych rozwiązań i zdobień. Pojedyncze przęsła to koszt średnio kilkuset złotych za jedną sztukę. Cena bramy zależy również od jej rodzaju (bramy otwierane ręcznie są tańsze niż automatyczne, obsługiwane pilotem, a innowacyjne rozwiązania, takie jak bramy łamane czy teleskopowe są droższe niż rozwiązania tradycyjne).

Podsumowując, nowoczesne ogrodzenie to element zapewniający wyjątkowy design naszej nieruchomości i pozwalający na zachowanie prywatności podczas wszystkich czynności wykonywanych na działce.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści