4 lutego 2022

Niezawodne działanie bramy wjazdowej w każdych warunkach. O tym musisz pamiętać!

Brama wjazdowa pełni niezwykle ważną rolę i jeśli zostanie podłączona do automatyki, pozwala wjechać i wyjechać z domu w dowolnym momencie. Jej prawidłowe działanie jest więc niezwykle ważne i warto zadbać, by żadne warunki atmosferyczne nie były w stanie tego zakłócić. Co to jest brama wjazdowa i o czym należy pamiętać, aby przez cały sezon działała tak, jak powinna? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł.

Dobry producent i właściwy montaż to podstawa

Nie da się ukryć, że słabej jakości brama nawet jeśli będzie dobrze zamontowana, może mieć problem z prawidłowym działaniem. Niezachowanie odpowiednich proporcji, krzywa konstrukcja, to wszystko może sprawić, że żaden napęd nie poradzi sobie z jej otwieraniem. Pamiętajmy więc, by wybierać sprawdzone rozwiązania. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się oryginalne bramy i napędy firmy Wiśniowski (zob. https://sklep.alfabram.pl/produkty/czesci-zamienne-wisniowski/zawiasy,2,14952).

Nie bez znaczenia jest oczywiście prawidłowy montaż samej bramy i automatyki. Zachowanie odpowiednich odstępów między zębatką a listwą na bramie pozwala odciążyć napęd i sprawić, że będzie on działał prawidłowo. Pamiętajmy, że profesjonalny montaż samej bramy jest również niezwykle ważny. Jaka brama wjazdowa zapewni prawidłowe działanie przez cały rok? Taka, która będzie poprawnie osadzona na wózkach!

Pamiętaj o serwisowaniu bramy

Bramy wjazdowe zamontowane zgodnie z instrukcją producenta powinny zapewnić prawie bezobsługowe działanie. Warto jednak pamiętać, by w razie wystąpienia jakichś anomalii wezwać na pomoc serwisanta. Jeśli zauważymy, że brama przy otwieraniu generuje duży opór lub pojawiają się głośne piski i zgrzytania, nie zwlekajmy z wezwaniem serwisu.

Samodzielna pielęgnacja powinna polegać na systematycznym smarowaniu zębatki specjalnym smarem do bram. Ważne, by do tego celu nie używać smarów innego przeznaczenia. Będą one tylko zaszkodzić. Lepki smar sprawia, że brud przykleja się do zębatki i utrudnia jej działanie. To z kolei mocno obciąża cały napęd i naraża go na szybsze zużycie. Stosując markowe smary w sprayu przeznaczone do napędów, jesteśmy w stanie zapewnić im długotrwałe działanie bez większych problemów technicznych.

W przypadku poprawnie wykonanego montażu brama wjazdowa kupiona od renomowanego producenta powinna zapewnić prawidłowe działanie i nie wymagać częstych konserwacji. Jedynym problemem dla takich konstrukcji może okazać się długotrwały brak energii elektrycznej, ale temu nie jesteśmy w stanie raczej zaradzić.

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści