9 marca 2022

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli łazienkowych?

Decydując się na zakup mebli należy zdawać sobie sprawa, że jest to inwestycja na wiele lat, dlatego powinny być piękne i spełniać najważniejsze kryteria. Wśród nich znajduje się budowa, rozmiar i materiał, z którego są wykonane. Na te aspekty zdecydowanie należy zwrócić uwagę, w pierwszej kolejności. W ten sposób można uniknąć konieczności zmiany ogólnej koncepcji aranżacji wnętrza.

Główne typy mebli łazienkowych

Producenci wychodzą naprzeciw klientom i oferują różnorodne propozycje w zakresie nowoczesnych i funkcjonalnych mebli łazienkowych. Przygotowują zaawansowane prezentacje swoich realizacji, w tym szeroką gamę wykorzystywanych paneli, lakierów i elementów dekoracyjnych. Tak powstają meble łazienkowe o różnych kształtach i stylach – do wyboru są wykończenia foliowane, lakierowane i laminowane. Zastosowanie papieru pakowego może nadać produktowi nowoczesny lub antyczny wygląd. Gotowe meble łazienkowe od sprawdzonych producentów są najwyższej jakości pod względem odporności mechanicznej. Klient zawsze może wybrać ponadto dowolny kolor i stopień połysku lub jego brak, wówczas jest to mat. Należy zawsze dbać o to, aby zastosowane rozwiązanie prawidłowo pokryło elewację i korpus mebla, tylko wtedy można mieć pewność, że cała konstrukcja jest odpowiednio zabezpieczona. Jest to bardzo ważne, ponieważ wilgotność w łazience jest bardzo wysoka, a meble łazienkowe mogą ulec zniszczeniu w wyniku ich eksploatacji. Na wygodę użytkowania mebli łazienkowych wpływają wszystkie dodatki, między innymi zawiasy i szuflady. Zwykle stosuje się mechanizmy spowalniające tempo zamykania mebla, aby nie było słychać charakterystycznego pogłosu. Płynne zamykanie jest nie tylko wygodne, ale także zapewnia wieloletnie użytkowanie poszczególnych mebli łazienkowych zgodnie z potrzebami użytkowników łazienki.

Jakie meble łazienkowe są niezbędne?

Przy aranżacji należy wybrać szafkę pod zlew, do wyboru pozostają szafki stojące, wiszące, montowane na postumencie lub ustawiane bezpośrednio na podłodze. Różnica tkwi nie tylko w końcowej prezentacji, ale także w sposobie montażu. Poszukując najbardziej kompleksowego rozwiązania, warto wybrać konstrukcje podwieszane. Meble mogą mieć pewien mankament, gdy na przykład dojdzie do zalania łazienki, znacznie trudniej jest pozbyć się wody spod szafek, które stawiane są bezpośrednio na podłodze. Oczywiście istnieje możliwość dostosowania ilości półek czy szuflad we wnętrzu łazienki. Standardowo otwierane drzwiczki są najbardziej funkcjonalne i dają możliwość swobodnego zaglądania do środka mebla. Jest to zatem najbardziej funkcjonalny produkt, ponieważ po otwarciu widoczne są wszystkie zawarte w nim elementy. Producenci oferują również szafki z lustrami nad zlew, szafki z szufladami, szafki nad pralki i inne konstrukcje, które pomagają utrzymać porządek w łazience. Meble łazienkowe są niezwykle ważnym elementem wyposażenia pomieszczenia i wpływają na jego walory zarówno estetyczne, jak i użytkowe. Oba aspekty są bardzo ważne, dzięki czemu meble mogą być używane przez bardzo długi czas bez konieczności ich wymiany, czy naprawy.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści