21 września 2022

Na co zwracać uwagę przy wyborze baterii łazienkowych?

Chociaż bateria łazienkowa nie jest dużym elementem wyposażenia łazienkowej przestrzeni, to jednak jest obowiązkowym wyposażeniem, który każdego dnia zostaje poddawany intensywnej eksploatacji. Co więcej, wymaga się, aby krany i słuchawki prysznicowe były w pełni praktyczne oraz cieszyły się wieloletnią żywotnością. Jak wybrać najlepszą baterię łazienkową? Pod uwagę weź co najmniej kilka czynników.

Funkcje praktyczne baterii łazienkowej 

Priorytetem są parametry techniczne, które sprawią, że z łazienki będziesz korzystać przy zachowaniu pełnego komfortu. Dobierz rodzaj baterii wedle rodzaju umywalki, kabiny prysznicowej czy wanny. Sprawdź typ montażu, czy bateria jest zainstalowana podtynkowo, a może lepiej sprawdzi się ta natynkowa. Wiele zależy od typu umywalki czy rodzaju wanny.

Co więcej, uwzględnij rodzaj użytkowania baterii, to znaczy jej praktyczne wykorzystywanie. Rączka, którą włączysz wodę i ustawisz odpowiednią temperaturę, termostat, który zapewni Ci zawsze idealną temperaturę wody, a może tradycyjne pokrętła do wody ciepłej oraz zimnej? Dzisiaj największą popularnością cieszą się jednak baterie łazienkowe z mieszadłem wody, dzięki czemu szybko skorzystasz ze strumienia, który jest ustawiany wedle indywidualnych preferencji.

Oszczędność wody ma znaczenie

Warto wybierać baterie łazienkowe, które są nie tylko modne, ale również ekologiczne. Oszczędność wody ma zresztą nie tylko wymiar w zakresie dbania o środowisko. Wybierając baterię z perlatorem, czyli napowietrzaczem powietrza, zużyjesz znacznie mniej wody, dzięki czemu będziesz generować oszczędności finansowe z tytułu jej mniejszego poboru. W czasach wciąż wzrastających rachunków ma to ogromne znaczenie. Oszczędzające baterie łazienkowe doskonale wpisują się zresztą w obowiązujące trendy na tzw. domy pasywne, inteligentne, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania, aby domownicy mogli w nich funkcjonować przy zachowaniu optymalnego komfortu.

Aspekty estetyczne 

Do wyboru masz baterie łazienkowe w różnym stylu, wykonane z różnych materiałów i w różnym kolorze. Wybierz takie, które będą dobrze komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki, będą tworzyć odpowiedni klimat tego wnętrza, a jednocześnie będą stanowić element dekoracyjny.

Chociaż od baterii łazienkowych wymaga się ich pełnej praktyczności oraz jakości, aby mogły z powodzeniem służyć przez wiele lat bez uszkodzeń, usterek czy korozji, to jednak aktualne trendy mody też warto brać pod uwagę. Dzisiaj hitem są baterie złote, idealne do łazienki glamour albo w stylu loftowym. Najczęściej wybiera się baterie srebrne, chromowane, które idealnie pasują do łazienek klasycznych, ale też tych nowoczesnych czy skandynawskich. Ich wybór jest zresztą tak ogromny, że bez problemu wybierzesz baterię łazienkową w pełni nowoczesną albo tę retro, aby dopasować ją wedle wybranej aranżacji.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści