28 grudnia 2021

Muzyczne plakaty – ozdoby do pokoju niemal dla każdego

Trudno wyobrazić sobie życie bez muzyki. Słuchamy jej jadąc autem, ćwicząc na siłowni, czytając czy sprzątając mieszkanie. Poprawia nam humor i dodaje energii, a czasem przywołuje miłe wspomnienia. Właśnie dlatego plakaty muzyczne na ścianę to znakomita dekoracja wnętrza.

Gdy usłyszymy w radio dobrą piosenkę, momentalnie wpada nam w ucho i zostaje z nami na dłużej. Równie błyskawicznie uda się udekorować mieszkanie, wybierając plakat dopasowany do swojego gustu. Muzyka to niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego jesteśmy pewni, że nie tylko melomani i znawcy znajdą tutaj coś dla siebie.

Szeroki wybór wzorów sprawia, że plakaty muzyczne to rozwiązanie dla każdego i do każdej stylizacji wnętrza. Pop, rock, jazz, a może muzyka klasyczna? Zapraszamy na prawdziwą muzyczno-aranżacyjną ucztę!

Plakaty muzyczne na ścianę dla melomana

Wystrój wnętrza, który nawiązuje do naszego hobby i odzwierciedla naszą osobowość, to najlepszy przepis na urządzenie mieszkania. Taka aranżacja będzie się bowiem odznaczać ponadczasowym charakterem w przeciwieństwie do trendów, które przemijają. Jeśli więc w sercu zawsze gra nam muzyka, wówczas na ścianie powinien zagościć muzyczny plakat.

To propozycja nie tylko dla znawców, bo muzyki słucha przecież każdy. Nie ma lepszego ani gorszego gatunku i w każdym można znaleźć coś interesującego. A gdzie szukać najciekawszych wzorów ściennych dekoracji? Oczywiście w sklepie Myloview, https://myloview.pl/, gdzie znajduje się szeroki wachlarz najprzeróżniejszych kompozycji – minimalistycznych, w stylu retro i o artystycznym charakterze, a wszystkie wzory łączy jedno – muzyka!

Jazzowy plakat: muzyka w starym stylu

Jazz niejedno ma oblicze, podobnie jak plakaty nawiązujące do tego gatunku muzycznego. Miłośnikom jazzowych improwizacji w starym dobrym stylu z pewnością spodoba się wzór utrzymany w duchu retro, który będzie pasował jak ulał do salonu urządzonego w estetyce vintage. Królują tu zabytkowe meble i ciepła paleta kolorystyczna, a zawieszona na ścianie ilustracja z motywem klawiszy fortepianu stanie się pięknym zwieńczeniem aranżacji.

Inną efektowną propozycją są plakaty zespołów muzycznych, a dokładniej jazzowych bandów albo z lat 30., albo 50. i 60. Nasz wybór padł na artystyczne w wyrazie kompozycje, które przypominają malunki kolorowymi farbami lub pełne ekspresji szkice. Ciekawym pomysłem będzie zestawienie dwóch zaproponowanych tu plakatów i stworzenie z nich muzycznego dyptyku.

Muzyczny alfabet, czyli plakat z nutami

Literatura posługuje się alfabetem, matematyka liczbami, a muzyka… oczywiście nutami. Kolejną propozycją będzie więc ścienna dekoracja utrzymana w minimalistycznym stylu idealna do nowoczesnej aranżacji, stylu industrialnego lub retro. Co będzie prezentował taki plakat? Muzyka zapisana na pięciolinii to znakomita propozycja dla każdego melomana. Taki wzór utrzymany w czarno-białej tonacji nie przytłoczy aranżacji, ale jednocześnie przyciągnie uwagę, bo odmieni charakter pomieszczenia.

To propozycja, która sprawdzi się nie tylko w salonie nad kanapą, ale także w sypialni nad wezgłowiem łóżka, w domowym biurze nad biurkiem, a także w przedpokoju. A jeśli chcemy ożywić nieco przestrzeń i nadać jej kolorów, to świetnym rozwiązaniem będzie kompozycja składająca się z wielobarwnych nut. Nie muszą być rozmieszczone na pięciolinii. Dynamiczna kompozycja z nutami na całym plakacie to świetna propozycja.

Struny, klawisze i smyczki – zbliżenie na instrumenty

Mamy także coś dla osób, które nie tylko kochają słuchać muzyki, ale grają także na instrumentach. Artystyczne grafiki lub eleganckie czarno-białe fotografie sprawdzą się doskonale i w nowoczesnej aranżacji, i w wystroju glamour. W związku z tym, że dużą popularnością od kilku miesięcy cieszy się estetyka retro, plakat o muzyce utrzymany właśnie w dawnym stylu będzie znakomitym wyborem. Grafika z gryfem gitary, ilustracja eksponująca dekoracyjne otwory rezonansowe w skrzypcach lub kompozycja z czarno-białymi klawiszami pianina sprawi, że wnętrze zyska przepiękny akcent dekoracyjny.

Plakaty z muzycznymi instrumentami nadają się doskonale do tego, by skomponować z nich swój własny tryptyk. Wystarczy wybrać przedstawienia trzech różnych instrumentów ukazanych w podobnej estetyce – na przykład na czarno-białej fotografii albo w postaci szkicu – i takie zestawienie zawiesić na dużej pustej ścianie.

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Potrafi także uspokajać, poprawiać humor, dodawać energii lub przywoływać piękne wspomnienia. Plakaty z muzycznymi zespołami, instrumentami lub nutami nie tylko odmienią dotychczasowy wystrój wnętrza, ale wprowadzą do niego także pełną harmonii atmosferę.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści