12 sierpnia 2022

Moskitiera na okna dachowe – doskonałe zabezpieczenie przed owadami

Choć letnie miesiące kojarzą się z przyjemną temperaturą, długimi wieczorami i ciepłymi nocami, medal ma jednak dwie strony. Przy otwartym oknie w ciągu dnia narażeni jesteśmy na uciążliwe brzęczenie much, z kolei obawa przed użądleniami komarów często sprawia, że skazujemy się na sen w zaduchu i upale. Skuteczne rozwiązanie, gwarantujące komfortowe warunki na poddaszu również nocą to moskitiery do okien dachowych. Co warto o nich wiedzieć?

Moskitiera – skuteczna ochrona przed insektami

Na rynku nie brakuje rozmaitych środków do radzenia sobie z owadami. Sklepowe półki uginają się od produktów, mających za zadanie odstraszyć insekty: świec, aerozoli czy olejków.  Istnieje jednak o wiele prostsze i bardziej skuteczne rozwiązanie, które pozwoli w pełni cieszyć się latem bez uciekania się do tego typu metod. Są to moskitiery do okien dachowych, które uniemożliwiają nieproszonym gościom, przedostanie się do wnętrza mieszkania. Producenci tacy jak Dakea posiadają w swojej ofercie moskitiery, które zapewnią maksymalną ochronę przed owadami i sprawdzą się w pomieszczeniu każdego rodzaju. Decydując się na zakup tego typu produktu, warto mieć jednak na uwadze kilka kwestii.

Cechy i charakterystyka moskitier do okien dachowych

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, chcąc zabezpieczyć okno dachowe za pomocą moskitiery, jest dopasowanie jej rozmiaru do wymiarów szpalet wewnętrznych. To jedyny sposób, aby uzyskać funkcjonalną i estetyczną formę ochrony wnętrza przed przedostawaniem się owadów. Proponowana przez firmę Dakea moskitiera na okna dachowe gwarantuje doskonałe dopasowanie do otworu okiennego, i jest wykonana z aluminium i siatki z tworzywa sztucznego najwyższej jakości. Nie zasłania widoku i nie ogranicza przepływu świeżego powietrza, a także pozwala na otwarcie okien nawet wtedy, gdy jest w użyciu. Wyprodukowano ją z trwałej, wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia siatki, której czyszczenie jest dziecinnie proste. Warto nadmienić, że moskitiera na okno dachowe Dakea jest produktem uniwersalnym, przystosowanym do każdego rodzaju okien dachowych i umożliwiać instalację “do góry nogami” (z kasetą na dole).

Jak prawidłowo zamontować moskitierę do okna dachowego?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych cech, wyróżniających moskitierę do okien dachowych Dakea, jest możliwość jej samodzielnej instalacji. Wcześniej jednak należy prawidłowo określić wymiary siatki ochronnej. W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnego konfiguratora dostępnego na stronie internetowej producenta. Na początek należy w nim określić, czy okno dachowe w danym wypadku jest zainstalowane w ścianie pochyłej, czy też zespolone w ścianie kolankowej, a następnie zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej. Kluczowymi aspektami wyboru powinny być trwałość, wytrzymałość, jakość wykonania i materiał, który został wykorzystany do wyprodukowania danego produktu. Istnieje także możliwość zainstalowania moskitiery na okna typu “kolanko”. Wówczas wystarczy jedynie skorzystać ze specjalnego zestawu do tego typu połączeń. Moskitierę obsługuje się manualnie, przy pomocy specjalnego uchwytu pozycjonującego.

Materiał sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści