28 kwietnia 2021

Monitoring CCTV do gotowego domu

Nie pomyślałeś o instalacji monitoringu w czasie budowy domu, a w okolicy dochodziło w ostatnim czasie do włamań? Obawiasz się, że do Twojego również dostaną się złodzieje? Bezprzewodowy monitoring CCTV pozwoli to możliwość zainstalowania kamer bez inwazyjnych działań, których celem jest poprowadzenie i ukrycie kabli, łączących wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu monitoringu.

Bezprzewodowy monitoring CCTV – rozwiązanie do gotowych obiektów

Okablowane systemy monitoringu najrozsądniej jest instalować podczas budowy obiektu lub jego generalnego remontu. Chodzi o skuteczne ukrycie kabli, które ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale także uniemożliwia włamywaczom np. przecięcie lub wyrwanie kabli w celu przerwania przesyłu sygnału z kamery do monitorów lub rejestratorów obrazu. W przypadku instalacji monitoringu w wyremontowanym, użytkowanym budynku, konieczne byłoby inwazyjne kucie w ścianach celem ukrycia kabli. Bezprzewodowy monitoring CCTV wymaga wyłącznie zamontowania kamer do elewacji budynku.

Przesył sygnału w bezprzewodowych kamerach CCTV

Nowoczesne kamery monitoringu CCTV przesyłają sygnał do monitorów i rejestratorów za pomocą sieci LTE lub Wi-Fi. Ten rodzaj połączenia gwarantuje znacznie lepszą jakość obrazu oraz wyraźnie mniej zakłóceń niż stosowany do niedawna przesył drogą radiową. Co więcej, sygnał może być przesyłany również do miejsc oddalonych od monitorowanego obiektu, np. do siedziby firmy ochroniarskiej, która może zareagować w razie włamania na posesję podczas nieobecności gospodarza.

Jak wykorzystać monitoring CCTV

Zestaw monitoringu CCTV pełni dwie zasadnicze funkcje. Pierwsza z nich to działanie odstraszające – potencjalni włamywacze, którzy dostrzegą kamery, mogą zrezygnować z próby włamywania. Druga funkcja to oczywiście rejestracja obrazu, który może być obserwowany na żywo na monitorach lub też wysyłany na komputer czy urządzenie mobilne gospodarza. Zarejestrowany obraz może znacząco przyczynić się do rozpoznania sprawców włamania lub odtworzenia zdarzeń.

Zaawansowane funkcje nowoczesnych monitoringów CCTV

System monitoringu CCTV nie ogranicza swojej funkcjonalności wyłącznie do rejestrowania obrazów. Zaawansowane systemy mogą naprawdę skutecznie chronić prywatną posesję przed włamywaczami. Jedną z nich jest wykrywanie ruchu, które może uruchomić system alarmowy. Inna z istotnych funkcji to kompatybilność z komputerami PC, dzięki której skompresowane dane mogą być przechowywane na twardych dyskach. Jednakże bardzo cenną funkcją, która daje realną możliwość zareagowania na bieżące zdarzenia, mających miejsce na posesji, jest automatyczne powiadomienie o bieżących zajściach operatora monitoringu, którym mogą być właściciel lub firma ochroniarska.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści