6 grudnia 2023

Miski WC – jaką toaletę wybrać, żeby służyła przez wiele lat?

Aranżując wnętrze swojej łazienki musimy wybrać odpowiednią miskę WC. Przede wszystkim produkt ten powinien być komfortowy w codziennym użytkowaniu dla nas oraz reszty domowników, a także solidny i wykonany z najlepszej jakości materiałów. Musimy także pamiętać o panujących w naszej łazience warunkach i dopasować miskę WC także do nich. W dzisiejszym artykule postaramy się wskazać Ci, na co szczególnie zwrócić uwagę wybierając toaletę!

Rodzaj miski WC

Rodzaj miski WC jest taką kwestią, która wpłynie nie tylko na funkcjonalność, ale także na estetykę Twojej łazienki. To, na jaki rodzaj miski WC powinniśmy się zdecydować zależy także od metrażu, jakim dysponujemy. Jakie więc rodzaje misek WC mamy do wyboru?

miski WC wiszące (podwieszane)- jest to nowoczesne oraz eleganckie rozwiązanie. Miski WC wiszące jak sama nazwa mówi, montowane są na ścianie, dzięki czemu łazienka zyskuje na przestronności. Toalety wiszące szczególnie polecane są do mniejszych łazienek.

miski WC stojące na podłodze- jest to klasyczny rodzaj toalety, który zdecydowanie najczęściej spotkać można w większości łazienek. Miska WC stojąca słynie z tego, że jest łatwa w instalacji, a także jej tradycyjny i ponadczasowy look sprawia, że prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie ona z mody!

vb_antao_0381_2022.966115.highresolution300dpi-kopia

Produkt Villeroy&Boch źródło www.in360.pl

Wymiary miski WC

Rozmiar toalety musi być dopasowany nie tylko do potrzeb jej użytkownika, ale także do metrażu łazienki. Jeżeli chodzi o kształt miski, to producenci oferują nam całą masę pomysłów, z których możemy skorzystać. Wybór kształtu miski zależy od Twoich preferencji. Wymiar miski WC musi być przede wszystkim dopasowany do przestrzeni, ale także dobrany w ten sposób, aby korzystanie z niego było wygodne dla wszystkich domowników.

Rozwiązania dodatkowe w miskach WC

Warto wiedzieć, że wybierając miskę bez kołnierzową, zwaną także miską rimless wybieramy także niezwykłą łatwość w jej pielęgnacji. Charakteryzuje się ona bowiem brakiem tradycyjnego kołnierza wewnętrznego wewnątrz misy. Dzięki temu miska WC jest łatwiejsza w czyszczeniu, nie posiada miejsc oraz zakamarków, w których mogłyby zbierać się bakterie, a także jej design jest bardziej nowoczesny.

Warto także zdecydować się na miskę WC, która posiada system oszczędzania wody. Te innowacyjne rozwiązanie pozwala bez większego wysiłku na oszczędność, której efekty widać również na rachunkach, dlatego poprzez jedną, świadomą decyzję możesz przyczynić się nie tylko dla środowiska, ale także dla swojego portfela!

Kolejnym ważnym aspektem jest powłoka antybakteryjna. Wiele nowoczesnych toalet posiada takową powłokę, która pomaga w utrzymaniu miski w czystości poprzez ograniczenie rozwoju bakterii i osadów.

Typ spłuczki

Wyróżniamy dwa rodzaje spłuczek, a mianowicie:

Spłuczkę standardową, która jest klasycznym rozwiązaniem. Spłuczka znajduje się zazwyczaj na górnym panelu zbiornika, a jej prosta obsługa i tradycyjność wpływa na popularność jej zastosowania wśród naszych klientów.

Drugim rodzajem jest spłuczka podtynkowa, która zdecydowanie stanowi o wiele bardziej nowoczesną i minimalistyczną opcję. Spłuczka podtynkowa polega na tym, że jej zbiornik ukryty jest głęboko w ścianie, a więc wszystkie mniej estetyczne elementy nie są widoczne dla oka. Doskonałe rozwiązanie do mniejszych łazienek, gdyż schowany w ścianie zbiornik oszczędza nam wiele miejsca, które wykorzystać możemy w inny sposób. Spłuczka podtynkowa zastosowana w łazience nada jej sznytu oraz klasy.

Wybór miski WC jest decyzją wymagającą, którą podejmując zastanowić się musimy nad wieloma czynnikami. Należy jednak pamiętać, iż inwestycja w odpowiednią miskę WC może znacznie poprawić funkcjonalność Twojej łazienki, dzięki czemu codzienne z niej korzystanie stanie się przyjemne i wygodne.

Materiał promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści