Mieszkanie w centrum czy dom na obrzeżach – co wybrać we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, każdego roku przyciągające nie tylko tłumy turystów – o przeprowadzce do Wrocławia na stałe myśli tysiące osób. Nic dziwnego, że stolica Dolnego Śląska to również ogromny i znakomicie rozwijający się rynek mieszkaniowy. Przy wyborze miejsca na własne M we Wrocławiu pod uwagę powinniśmy wziąć między innymi lokalizację. Sprawdzamy, gdzie lepiej zamieszkać – w centrum czy na obrzeżach?

Zalety mieszkania w centrum Wrocławia

Niewątpliwie mieszkanie w centrum Wrocławia ma mnóstwo zalet. To dzielnice, które są doskonale rozwinięte i mają dobre połączenia komunikacyjne. Problemu nie ma też z dostęp do najróżniejszych usług, a także placówek edukacyjnych, ośrodków kultury czy sportu.

W centrum doskonale czują się osoby młode, które prowadzą aktywny tryb życia. Stąd to dobre miejsce do mieszkania dla studentów czy biznesmenów. Centrum Wrocławia może być też odpowiednie dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza jeśli rodzice pracują w pobliżu swojego lokalu mieszkalnego. Mają wówczas niedaleko do pracy, ich dzieci do żłobków, przedszkoli, szkół czy na uczelnię. Pamiętajmy, że w centrum Wrocławia nie brakuje także terenów zielonych.

Oczywiście mieszkania w centrum mają też swoje wady, spośród których największą jest cena. Niestety, za metr mieszkania na Starym Mieście oraz w Śródmieściu musimy zapłacić zdecydowanie więcej, niż jest to w przypadku dzielnic Fabryczna czy Psie Pole.

Dlaczego warto zamieszkać na obrzeżach Wrocławia?

Swoje zalety ma też mieszkanie na peryferiach stolicy Dolnego Śląska. W takich lokalizacjach znajdziemy dziś mieszkania i nowe domy we Wrocławiu. To oczywiste, ponieważ inwestorzy nie mają wielkich możliwości, aby nabywać działki inwestycyjne w centrum miasta. Co innego na jego obrzeżach, gdzie powstają całe osiedla mieszkaniowe z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Poza tym mają one dobry stosunek jakości do ceny.

Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie na krańcach Wrocławia, często możemy liczyć na lokal z własnym ogródkiem, a przynajmniej dużym balkonem lub tarasem. Poza tym deweloperzy inwestują w infrastrukturę, tworząc strefy zielone, zewnętrze siłownie czy place zabaw. Oczywiście na obrzeżach mamy też więcej możliwości do aktywności na świeżym powietrzu, na przykład oddając się spacerom, joggingowi czy przejażdżkom rowerowym.

To tereny spokojne, aczkolwiek wymagające od nas poświęcenia nieco czasu na dojazd do pracy czy szkoły. Jednak dziś, kiedy praca w systemie zdalnym czy hybrydowym będzie zyskiwać na znaczeniu, na pewno jest to lokalizacja warta bliższego poznania.

Widzimy więc, że oba rozwiązania mają swoje zalety. Centrum miasta to dzielnice, w których najlepiej czuć się będą ludzie młodzi, którym nie dokucza gwar wielkiego miasta, a wyżej cenią oni sobie dostęp do dobrej infrastruktury. Jeśli ktoś bardziej ceni sobie ciszę, spokój i świeże powietrze powinien wybrać peryferia miasta, inwestując w nowoczesne mieszkania lub domy. To lokalizacja doskonała dla tych, którzy chcą cieszyć się spokojniejszym i wolniejszym życiem, będąc przy tym aktywnym fizycznie. Co jest tutaj najważniejsze, rynek mieszkaniowy we Wrocławiu daje nam ogromne możliwości. Należy tylko pamiętać, aby wybrać miejsce, które będzie optymalne dla naszego trybu życia.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

Podobne posty

  • Narzędzia dla fachowców i majsterkowiczówNarzędzia dla fachowców i majsterkowiczów Warsztaty prywatne i te profesjonalne, należące do firm, a także miejsca, w których budowana jest infrastruktura, albo też hale produkcyjne, itd. - czynności techniczne wykonywane w tych miejscach, praca jaka w nich przebiega, wymagają […]
  • Jak zrobić wino z winogron we własnym domu?Jak zrobić wino z winogron we własnym domu? Wino to napój towarzyszący człowiekowi już od dawien dawna, głównie ze względu na walory smakowe, ale też i zdrowotne – w końcu zawiera w sobie cenne minerały, aminokwasy oraz witaminy, oczywiście ich ilość zależy od rodzaju wina i winogron […]
  • Sansewierie, wężownica, języki teściowej: jedna roślina wiele nazw i odmianSansewierie, wężownica, języki teściowej: jedna roślina wiele nazw i odmian Sansewieria to ozdobne zioło liściaste. Należy do rodziny szparagów. W kwiaciarniach jest lepiej znany jako „ogon szczupaka”, „lilia lamparta”, „język diabła” lub „język teściowej”. Występowanie rośliny rozciąga się na lasy tropikalne i […]
  • Logistyka polską szansą na sukcesLogistyka polską szansą na sukces Logistyka to dziedzina przyszłości, dzięki niej możemy sprawnie wymieniać się towarami i usługami na całym świecie. Coraz więcej firm inwestuje w rozwój swoich działów logistycznych i w zwiększanie świadomości istotności tego zagadnienia wśród […]
  • Jak przezwyciężyć pluskwy domowe – czyli sposoby na ich pozbycieJak przezwyciężyć pluskwy domowe – czyli sposoby na ich pozbycie Pluskwa domowa ( Cimex lectularius) jest to gatunek owada należący do podrzędu pluskwiaków. Pluskwy występowały już przed naszą erą. Żywiły się wtedy krwią zwierząt, głównie nietoperzy zamieszkujących jaskinie. Z biegiem lat gdy w jaskiniach […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]