23 kwietnia 2021

Maszty flagowe i charakterystyka dostępnych rozwiązań

Maszty flagowe to konstrukcje, które w pierwszej kolejności kojarzą się z flagami narodowymi. Oczywiście jest to właściwe skojarzenie, lecz warto zastanowić się nad szeregiem innych zastosowań takich rozwiązań.

Przedstawiamy krótki materiał, w którym dostępne są odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Znajdziesz w nim m.in. informacje o tym, jakie wyróżniamy zastosowania masztów flagowych, jakie są dostępne ich rodzaje i jak wybrać odpowiedni zestaw oraz jak go zamontować. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Zastosowania masztów flagowych

Głównym zastosowaniem masztów flagowych, jest wywieszenie flagi narodowej. W takie konstrukcje powinny wyposażyć się wszystkie państwowe placówki rządowe, ośrodki kultury, czy państwowe placówki edukacyjne – oczywiście jeśli dysponują one terenem, na którym może stanąć maszt. Na liście znajdziemy więc takie obiekty, jak np.:

  • szkoły,
  • urzędy,
  • amfiteatry i domy kultury,
  • muzea,
  • obiekty upamiętniające wydarzenia historyczne.

Warto zaznaczyć, że flagi mogą pojawić się również na prywatnych lub firmowych posesjach. W biznesie maszty flagowe wykorzystuje się w celu wywieszenia logo przedsiębiorstwa lub materiałów reklamowych.

Rodzaje masztów flagowych

Inwestycja w maszty flagowe powinna opierać o kilka podstawowych parametrów i informacji. Do najistotniejszych należy m.in. wysokość masztu, umiejscowienie, czy zastosowanie. Pozwoli to wybrać odpowiedzi typ masztu.

Jakie rodzaje masztów mamy do dyspozycji? W ofercie Alumast wyróżniamy m.in.:

  • Maszty aluminiowe – Wykonane są one ze stopu AlMgSi o poprawionych właściwości sprężystości i wytrzymałości. Grubość ścianek masztu wynosi od 1,2 – 3,5 mm. Dostępne propozycje Alumast spełniają normy PN-EN 40 i PN-EN 1991-1-4:2008, co świadczy o bezpieczeństwie i niezawodności. Co ciekawe, większość surowca pochodzi z recyklingu.
  • Maszty kompozytowe – Konstrukcje o identycznych zastosowaniach, co ww. maszty aluminiowe. Różnicą są tworzywa, z których zostały one wykonane. Wyprodukowane są one m.in. z polimerów, czyli połączenia żywic poliestrowych, tkanin szklanych i mat szklanych z włóknem szklanym Maszty kompozytowe charakteryzują ponadprzeciętną wytrzymałością i elastycznością. Dostępne są one w wersjach Standard, Super, Super Windtracker i wysokie MAXIMA
  • Mobilne maszty plażowe – Chyba każdy widział w popularnych kurortach turystycznych i na posesjach firm tego typu maszty reklamowe. Nadają się one zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych – dzięki czemu sprawdzą się w przypadku wszelkich imprez plenerowych, targów branżowych, czy jako narzędzie reklamowe w sezonie wiosenno-letnim.
  • Multibanery – Jest to jedna z innowacyjnych propozycji firmy Alumast.

Jak wybrać odpowiedni maszt flagowy?

Wiesz już, że podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej jest uzależnione od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli nie masz doświadczenia lub pewności, nie ryzykuj. Do dyspozycji masz zespół Alumast, którzy na podstawie oczekiwań pomogą Ci wybrać odpowiedni model i sfinalizować całą transakcję. Nie czekaj i przekonaj się na własne oczy, że zakup masztu flagowe nie musi być skomplikowany. Wystarczy profesjonalne wsparcie osób z wiedzą i doświadczeniem.

Materiał promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści