2 grudnia 2021

Marzysz o nowym ogrodzie? Zobacz najpopularniejsze nasiona

Nie ulega wątpliwości, że samodzielna uprawa warzyw, choć niełatwa, jest przyjemnym zajęciem dla wielu osób. Zbieranie plonów z własnych grządek daje wiele radości. Jeśli marzysz o ogrodzie, zobacz, jakie nasiona możesz w nim zasadzić.

Kiedy sadzić warzywa?

Grządki warzywne to marzenie każdego, kto posiada ogród. Jednak, aby cieszyć się obfitymi plonami, należy odpowiednio przygotować się do uprawy roślin z nasion, a także posiadać niezbędną wiedzę. Przede wszystkim pamiętaj, że okres siewu nasion przypada na okres od wczesnej wiosny do połowy lata. Na początku kwietnia należy rozpocząć uprawę roślin, które tolerują tylko niewielkie przymrozki m.in. groch, burak ćwikłowy, szpinak, pietruszka, marchew, sałata masłowa. Z kolei pod koniec maja uprawia się nasiona warzyw, które lubią ciepło. To m.in. cukinia, ogórki gruntowe, fasola szparagowa czy dynia olbrzymia.

Jak kupować nasiona?

Zakup nasion powinien być przemyślany, a samych zakupów dokonuj tylko i wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców. W pierwszej kolejności zastanów się, jakie warzywa, owoce, zioła czy kwiaty potrzebujesz. To niezwykle istotne, ponieważ w sklepach stacjonarnych i online jest ich mnóstwo. Wybór gatunków odmian warzyw i innych produktów jest tak ogromny, że potrafi przyprawić o zawrót głowy. Zwróć również uwagę na to, w jaki sposób uprawia się dane warzywa, zioła i czy mają wymagania, którym jesteś w stanie sprostać. Jeżeli nie, zrezygnuj z nich. W przypadku nasion kwiatów określ jaki chcesz osiągnąć efekt. Czy mają być niskie, czy wysokie? Czy mają pełnić rolę tylko dekoracyjną? A może dodatkowo odstraszać szkodniki albo wydzielać przyjemny zapach? Najlepiej zrób listę potrzebnych nasion i przygotuj dokładny plan uprawy. Dopiero wtedy odwiedź sklep ogrodniczy i dokonaj zakupu. Wybieraj te warzywa, zioła czy owoce, które lubisz i przygotowujesz z nich posiłki czy zaprawy.  Kupując nasiona, zawsze dokładnie czytaj etykiety. W przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym upewnij się, że torebka nie jest uszkodzona czy zawilgocona. Warto wybierać również nasiona Bio, które posiadają certyfikat europejskiej instytucji. Cechują się tym, że są całkowicie ekologiczne. W praktyce oznacza to, że podczas procesu uprawy, na plantacjach nie stosowano chemicznych środków roślin ani nawozów sztucznych. Dzięki temu dbasz o środowisko naturalne, planetę, a także zdrowie swoje i bliskich.

Najpopularniejsze nasiona

Decydując się na zakup uwagę, przede wszystkim zwróć uwagę na te, które lubisz Ty oraz Twoja rodzina. Nie ma sensu uprawiać produktów, za którymi nie przepadasz. Pamiętaj, że w przypadku jednego gatunku możesz mieć do wyboru kilka, a nawet i kilkanaście odmian warzyw. Różnią się od siebie nie tylko smakiem, ale również wymogami, dotyczącymi uprawy, odpornością na choroby oraz terminem dojrzewania. Do najpopularniejszych nasion zalicza się takie warzywa jak: ogórki, pomidory, marchewka, sałata, cukinia, rzodkiewka oraz cebula. Ludzie chętnie sięgają także po owoce, w tym truskawki, maliny, poziomki czy winogrona.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://sklepogrodniczy.online/pl/c/Nasiona/177

Treść sponsorowana.

Oceń artykuł
[Suma: 5 Średnia: 5]

Powiązane treści