16 września 2022

Łóżko młodzieżowe czy mebel wypoczynkowy – co wybrać do pokoju nastolatka?

Wejście w nastoletni wiek to bardzo często czas zmian. Dotyczą one również aranżacji pokoju. Gdy nastolatek wyrasta z dotychczasowego łóżka lub chce zmienić meble w swoim pokoju, często pojawia się wtedy pytanie – czy lepiej kupić łóżko młodzieżowe czy mebel wypoczynkowy?

Jak umeblować pokój nastolatka?

Umeblowanie pokoju nastolatka bardzo często powoduje niemałe problemy. W tym przypadku duże znaczenie ma konsultacja z dzieckiem, a najlepiej wspólne zakupy, ponieważ można wtedy uniknąć sytuacji, gdy wybrane meble nie będą odpowiadały lokatorowi pokoju, który jest wykańczany.

Duże znaczenie ma wtedy wybór właściwego miejsca do snu. Tutaj często pojawia się problem, ponieważ nastolatkowie zwykle nie chcą już, by w ich pokoju znajdowało się zwykłe łóżko. Zamiast tego wolą mebel wypoczynkowy, który nie będzie zajmował tak dużo miejsca.

Na co zatem warto się zdecydować? Poznaj najważniejsze zalety i wady łóżek oraz mebli wypoczynkowych w pokoju nastolatka!

Łóżko do pokoju nastolatka

Gdy pokój nastolatka jest na tyle duży, że można zmieścić w nim łóżko, ale również mebel wypoczynkowy, wtedy może być to bardzo dobry wybór. Często jednak nie jest to możliwe i trzeba podjąć decyzję o zakupie jednego z tych mebli.

Zwykle łóżko wybierane jest w sytuacji, gdy najważniejszy jest komfort. Łóżko wyposażone w dobrej jakości materac zadba wtedy o wygodę snu przez całą noc. Gdy pozwala na to miejsce, można zdecydować się na łóżko w większym wymiarze zamiast jednoosobowego, na przykład o szerokości 140 cm. Dzięki temu pokój może nabrać bardziej dorosłego wyglądu.

W sklepach można znaleźć różne rodzaje łóżek, które sprawdzą się w pokoju nastolatka. Popularne są łóżka o ramach metalowych, ale też te drewniane. Na lata może też posłużyć łóżko tapicerowane, które wyposażone jest w wygodny zagłówek.

Mebel wypoczynkowy zamiast łóżka

W tym przypadku mebel może być potraktowany jako łóżko młodzieżowe rozkładane – https://birdmeble.pl/lozka/mlodziezowe ponieważ po jego rozłożeniu zapewnia on miejsce do snu.

Do wyboru jest wiele modeli takich mebli, na przykład w pokoju nastolatka może sprawdzić się rozkładany narożnik albo sofa. Z kolei wtedy, gdy miejsca do dyspozycji jest niewiele, można zdecydować się na zakupienie amerykanki, czyli rozkładanego fotela.

Takie meble są obecnie dostępne w różnorodnych stylach i kolorach, dlatego nie powinno być żadnej trudności z dobraniem ich do pokoju nastolatka. Wśród chłopców popularne są zwłaszcza meble w kolorach ciemniejszych jak szare, granatowe, natomiast dziewczyny często wybierają te w odcieniach beżowych, pastelowych.

Artykuł partnerski.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści