2 grudnia 2020

Logistyka polską szansą na sukces

Logistyka to dziedzina przyszłości, dzięki niej możemy sprawnie wymieniać się towarami i usługami na całym świecie. Coraz więcej firm inwestuje w rozwój swoich działów logistycznych i w zwiększanie świadomości istotności tego zagadnienia wśród swojej kadry.

Logistyka i świat

Światowi liderzy transportu, magazynowania i przesyłek już dawno zauważyli, że to logistyka stanowi krwiobieg nowoczesnego biznesu. Mimo iż sprzedaż, marketing, reklama, finanse i obsługa klienta są masowo przenoszone do internetu, to finałem tych działań zazwyczaj jest fizyczny przepływ produktowo-materiałowy.

Polska przewaga w europejskiej logistyce

Polska pierwszy raz w historii czerpie znaczne korzyści z tego, że znajduje się na szlaku tranzytowym między Europą Zachodnią a Europą Wschodnią. Dotychczas ta lokalizacja przysparzała nam jedynie samych problemów i narażała na ataki z każdej strony. Obecnie w czasach pokoju, demokracji i wolnego handlu zyskaliśmy ogromnie na znaczeniu, a nasze idealne logistycznie umiejscowienie na mapie pozwala nam czerpać znaczne profity z bycia magazynem przeładunkowym Europy. To u nas firma Amazon, największy internetowy sprzedawca na świecie, wybudował swoje zautomatyzowane magazyny. To tu firma Amika wybudowała nowatorski, automatyczny magazyn wysokiego składowania. To Polska jest miejscem produkcji podzespołów i montażu wielu marek samochodów. Coraz lepiej udaje nam się wykorzystać ten potencjał i zrobić z niego atut i towar eksportowy.

Polskie firmy

Mamy też w Polsce firmy takie jak Promag S. A. specjalizujące się w projektowaniu systemów logistycznych, produkcji urządzeń i maszyn do wspomagania procesów logistycznych. Niebagatelne jest to, że to firma z niezwykle długimi tradycjami na Polskim, ale też światowym rynku logistycznym. Firma, która nie boi się innowacji i inwestowania w najnowocześniejsze rozwiązania. Promag, inwestuje spore zasoby, ludzkie, jak i materialne. By dotrzymywać kroku, a niejednokrotnie być o krok przed światowymi liderami. Żeby ułatwić dostęp do swoich usług i produktów uruchomiony został sklep e-promag.pl, w którym zmienił sposób finalizacji transakcji między producentem a nabywcami. Firmy takie jak powyższa, charakteryzują się też kompleksowym podejściem do zagadnienia, oferują profesjonalny konsulting, doradztwo na każdym etapie transakcji, jak i pełne projekty rozwiązać logistycznych.

Dlaczego to takie ważne?

Aby dotrzymać kroku światowym trendom i niezwykle dynamicznemu rozwojowi handlu internetowego, potrzebne są rozwiązania globalne. Tylko holistyczne podejście, uwzględniające pełną automatykę procesów, jak i kwestie związane z ochroną środowiska, zieloną energią i optymalnym wykorzystaniem pracy ludzkiej, mają szansę powodzenia, na konkurencyjnym rynku. Nie bójmy się zatem śmiałych rozwiązań i nowatorskich kroków, a staniemy się europejskim, a nawet światowym liderem technik logistycznych.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Powiązane treści