Lazury do drewna – zastosowanie

lazury do drewna

Drewno to wspaniały surowiec. Trzeba jednak dbać o to by nie uległo zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych oraz przez upływ czasu. Drewniane elementy często są wykorzystywane przy dekorowaniu elewacji oraz w architekturze ogrodowej. Co naturalne podczas zimniejszych miesięcy wiele z nich jest narażonych na bardzo trudne warunki. Jest przynajmniej kilka sposobów na zabezpieczenie powierzchni drewnianych. Jednym z nich jest lazurowanie drewna. Używa się do tego specjalnych preparatów zwanych lazurami. Czym są lazury? Jak zabezpieczyć powierzchnie? Kiedy ich użyć?

Co to za produkt?

Lazury do drewna Remmers to produkty które wykorzystuje się do zabezpieczenia powierzchni na zewnątrz.   Są wykonane na bazie żywic.  Ich skład oraz formuła pomagają zapewnić pokrytym powierzchniom świeży i czysty kolor oraz świetnie zabezpieczyć malowaną przestrzeń. Sprawia to że drewniane elementy są o wiele trwalsze i dłużej można się nimi cieszyć.

W ofercie firmy Remmers, głównego producenta tego rodzaju produktów można znaleźć świetnej jakości lazury.

Drewno które nie jest zabezpieczone na skutek warunków atmosferycznych kurczy się i rozszerza. Sprawia to że na jego powierzchni powstają liczne pęknięcie. Dostają się tam mikroorganizmy. W efekcie niekorzystnych warunków atmosferycznych i promieniowania UV drewno niszczy się, wysycha i nienaturalnie żółknie.

Wykonując lazurowanie skutecznie zapobiega się złym zjawiskom. Na powierzchni lazurowanej powstaje powłoka która zapewnia nieprzepuszczalność pokrytemu elementowi. Woda nie wnika do środka tylko na zewnątrz przybiera postać  kropel. Co warto dodać, powłoka stworzona przez lazur jest transparentna. Drewno nie traci więc swoich walorów estetycznych. Powierzchnia może jednak oddychać, a lazur pracuje razem z nią. Powłoka zazwyczaj nie pęka i jest dobrym zabezpieczeniem.

Odcień powłoki jest satynowy i nie ma tutaj aż takiego efektu lśnienia jak przy lakierobejcy. Dla wielu jest to ważny punkt. Trzeba jednak pamiętać że lazur nie przykryje uszkodzeń i wad drewna. Wszelkie uszkodzenia dalej będą widoczne. Należy więc kłaść go na nieuszkodzonej i dobrej jakości powierzchni.

Jak nakładać produkt?

Lazury są bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy pędzlem rozprowadzić preparat spokojnie po drewnie. Produkty te mają delikatny zapach. Prace nie są więc uciążliwe i bez obawy o swoje zdrowie można konserwować drewniane powierzchnie. Nie trzeba też mieć wielkiego doświadczenia w takiego rodzaju pracach.

Naturalnie powierzchnia którą będzie się lazurować musi być odpowiednio przygotowana. Należy więc przeszlifować i odtłuścić powierzchnie wcześniej. Bez tego efekt może być słabszy i będzie się zawiedzionym wynikiem. Nie oto przecież chodzi.

Kolory naturalnego drewna

Kolory które są oferowane przez producentów pozwalają świetnie dobrać produkt do rodzaju drewna. Zazwyczaj nie ma więc z tym problemu . Lazury w sposób skuteczny podkreślają walory drewnianych powierzchni.

Czy to dobry wybór?

Bez wątpienia użycie lazurów do zewnętrznych powierzchni drewnianych jest dobrym pomysłem. Ekologiczność, estetyka i łatwość w aplikacji sprawiają że bez problemu i obaw można zabezpieczyć drewniane elementy. Produkt ten nadaje się do mebli ogrodowych, altanek, elewacji i wielu innych zewnętrznych powierzchni.

Warto zastanowić się nad odpowiednim dobraniem koloru do danego rodzaju drewna. Jeśli się tak zrobi to efekt będzie naprawdę dobry. Lazur świetnie podkreśli wszelkie walory drewna. Lazurowana powierzchnia będzie więc nie tylko świetnie zabezpieczona ale również ozdobiona. Lazury to dobry wybór.

Jeżeli szukacie więcej informacji na temat lazur i olejów, zapraszamy na stronę naszego Partnera: Timber Market – Oleje do Drewna.

Podobne posty

  • Kompleksowy remont domu – od czego zacząć?Kompleksowy remont domu – od czego zacząć? Planujesz kompletny remont swojego domu? Z tego artykułu dowiesz się, w jakiej kolejności przeprowadza się kompleksowe prace remontowe, które z nich wykonywane są zależnie od warunków pogodowych oraz jak i kiedy zaplanować remont.Stare […]
  • Nie działa Ci klimatyzacja? Sprawdź, jakie mogą być tego przyczynyNie działa Ci klimatyzacja? Sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny Czyszczenie klimatyzacji powinno odbywać się regularnie. Niestety większość osób zapomina o tej ważnej kwestii, jaką jest czyszczenie klimatyzacji i potem przychodzi wielkie zdziwienie i wołanie o pomoc, bo coś się zepsuło, coś śmierdzi, czy […]
  • Tapeta ścienna: ładny akcent na jedną ścianę. Jak go wybrać?Tapeta ścienna: ładny akcent na jedną ścianę. Jak go wybrać? Tapeta ścienna wielu z nas nadal kojarzy się z reliktem przeszłości rodem z PRL-u. Niesłusznie! Obecnie tapety to super modny i uniwersalny element wystroju wnętrza, dzięki któremu nadamy mu charakteru, sprawimy, że będzie się prezentować […]
  • Na co zwrócić uwagę, wybierając rozdzielnię budowlaną?Na co zwrócić uwagę, wybierając rozdzielnię budowlaną? Profesjonalne rozdzielnie budowlane to urządzenia wykorzystywanie na otwartych przestrzeniach. Ich celem jest bezpieczne rozdzielenie i przesyłanie energii. Popularne erbetki budowlano-garażowe są właśnie wykorzystywane na różnego rodzaju […]
  • Jak wygląda budowa domu szkieletowego?Jak wygląda budowa domu szkieletowego? Dom w technologii szkieletowej to doskonała alternatywa dla tradycyjnego domu murowanego. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ten właśnie sposób budowy swojego wymarzonego lokum. Od czego zacząć budowę domu […]
Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]