Lazury do drewna – zastosowanie

Drewno to wspaniały surowiec. Trzeba jednak dbać o to by nie uległo zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych oraz przez upływ czasu. Drewniane elementy często są wykorzystywane przy dekorowaniu elewacji oraz w architekturze ogrodowej. Co naturalne podczas zimniejszych miesięcy wiele z nich jest narażonych na bardzo trudne warunki. Jest przynajmniej kilka sposobów na zabezpieczenie powierzchni drewnianych. Jednym z nich jest lazurowanie drewna. Używa się do tego specjalnych preparatów zwanych lazurami. Czym są lazury? Jak zabezpieczyć powierzchnie? Kiedy ich użyć?

Co to za produkt?

Lazury do drewna Remmers to produkty które wykorzystuje się do zabezpieczenia powierzchni na zewnątrz.   Są wykonane na bazie żywic.  Ich skład oraz formuła pomagają zapewnić pokrytym powierzchniom świeży i czysty kolor oraz świetnie zabezpieczyć malowaną przestrzeń. Sprawia to że drewniane elementy są o wiele trwalsze i dłużej można się nimi cieszyć.

W ofercie firmy Remmers, głównego producenta tego rodzaju produktów można znaleźć świetnej jakości lazury.

Drewno które nie jest zabezpieczone na skutek warunków atmosferycznych kurczy się i rozszerza. Sprawia to że na jego powierzchni powstają liczne pęknięcie. Dostają się tam mikroorganizmy. W efekcie niekorzystnych warunków atmosferycznych i promieniowania UV drewno niszczy się, wysycha i nienaturalnie żółknie.

Wykonując lazurowanie skutecznie zapobiega się złym zjawiskom. Na powierzchni lazurowanej powstaje powłoka która zapewnia nieprzepuszczalność pokrytemu elementowi. Woda nie wnika do środka tylko na zewnątrz przybiera postać  kropel. Co warto dodać, powłoka stworzona przez lazur jest transparentna. Drewno nie traci więc swoich walorów estetycznych. Powierzchnia może jednak oddychać, a lazur pracuje razem z nią. Powłoka zazwyczaj nie pęka i jest dobrym zabezpieczeniem.

Odcień powłoki jest satynowy i nie ma tutaj aż takiego efektu lśnienia jak przy lakierobejcy. Dla wielu jest to ważny punkt. Trzeba jednak pamiętać że lazur nie przykryje uszkodzeń i wad drewna. Wszelkie uszkodzenia dalej będą widoczne. Należy więc kłaść go na nieuszkodzonej i dobrej jakości powierzchni.

Jak nakładać produkt?

Lazury są bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy pędzlem rozprowadzić preparat spokojnie po drewnie. Produkty te mają delikatny zapach. Prace nie są więc uciążliwe i bez obawy o swoje zdrowie można konserwować drewniane powierzchnie. Nie trzeba też mieć wielkiego doświadczenia w takiego rodzaju pracach.

Naturalnie powierzchnia którą będzie się lazurować musi być odpowiednio przygotowana. Należy więc przeszlifować i odtłuścić powierzchnie wcześniej. Bez tego efekt może być słabszy i będzie się zawiedzionym wynikiem. Nie oto przecież chodzi.

Kolory naturalnego drewna

Kolory które są oferowane przez producentów pozwalają świetnie dobrać produkt do rodzaju drewna. Zazwyczaj nie ma więc z tym problemu . Lazury w sposób skuteczny podkreślają walory drewnianych powierzchni.

Czy to dobry wybór?

Bez wątpienia użycie lazurów do zewnętrznych powierzchni drewnianych jest dobrym pomysłem. Ekologiczność, estetyka i łatwość w aplikacji sprawiają że bez problemu i obaw można zabezpieczyć drewniane elementy. Produkt ten nadaje się do mebli ogrodowych, altanek, elewacji i wielu innych zewnętrznych powierzchni.

Warto zastanowić się nad odpowiednim dobraniem koloru do danego rodzaju drewna. Jeśli się tak zrobi to efekt będzie naprawdę dobry. Lazur świetnie podkreśli wszelkie walory drewna. Lazurowana powierzchnia będzie więc nie tylko świetnie zabezpieczona ale również ozdobiona. Lazury to dobry wybór.

Jeżeli szukacie więcej informacji na temat lazur i olejów, zapraszamy na stronę naszego Partnera: Timber Market – Oleje do Drewna.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Co zrobić, gdy brama się zacina? Wózki do bram przesuwnychCo zrobić, gdy brama się zacina? Wózki do bram przesuwnych Twoja brama przesuwna zacina się przy otwieraniu? Irytuje cię brak płynnego ruchu bramy, ale nie chcesz wymieniać całego mechanizmu? Upewnij się, czy źródłem problemu nie jest źle pracujący wózek do bramy.  Wózek do bramy a płynność ruchu […]
  • Grzejniki elektryczne i grzejniki gazowe – które wybrać do łazienki?Grzejniki elektryczne i grzejniki gazowe – które wybrać do łazienki? W łazienkach wykorzystuje się mocno zróżnicowane urządzenia grzewcze, których zadaniem jest zapewnienie optymalnego komfortu cieplnego. Oprócz rozwiązań systemowych chętnie używa się też grzejników przenośnych. Jakie modele sprawdzają się […]
  • Armatura łazienkowa – kolory w twojej łazienceArmatura łazienkowa – kolory w twojej łazience Wybór armatury łazienkowej, wcale nie jest taki prosty. W poniższym artykule podpowiadamy co mamy do wyboru?Wyposażenie łazienki związane jest z wyborem wielu elementów składających się na późniejszą całość. Osiągnięcie estetycznego i […]
  • Wybieramy baterie łazienkowe wysokiej jakościWybieramy baterie łazienkowe wysokiej jakości Podczas remontu łazienki szczególną uwagę należy zwrócić na baterie łazienkowe. Spełniająca najwyższe standardy wykonania armatura zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz wieloletnią wytrzymałość. Warto postawić na sprawdzone i cenione marki, […]
  • PANELE WINYLOWE – 5 najważniejszych zaletPANELE WINYLOWE – 5 najważniejszych zalet Panele winylowe zyskują coraz większą popularność. Można je kupić w prawie każdym markecie budowlanym i sklepie specjalistycznym, pojawiają się w programach telewizyjnych i w aranżacjach uznanych architektów, możemy je spotkać w hotelach, […]