1 kwietnia 2021

Kupić czy budować – gotowe domy parterowe kontra projekty

Rynek nieruchomości rośnie w zastraszająco szybkim tempie. Co roku przybywa inwestycji, inwestorów i projektów, a mimo to mieszkań i domów cały czas brakuje. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle zaskakujący obrót, gdyż na horyzoncie nie widać zmian, które mogłyby spowodować spadek lub stagnację wartości nieruchomości. Powstaje zatem pytanie: lepiej dom budować, czy kupować.

Spróbujemy przedstawić wszystkie zalety i wady obydwu rozwiązań. Wydaje nam się, że możemy uchylić rąbka tajemnicy przed przejściem do szczegółów. Otóż zamierzamy udowodnić Ci, że najlepszym wyborem jest inwestycja w budowę takich konstrukcji jak domy parterowe. Projekty również czekają na wyciągnięcie ręki!

Zakup nieruchomości – zalety i wady

Większość osób myśli, że kupując dom w stanie deweloperskim zamkniętym, może się za chwilę wprowadzić na tzw. gotowe. Nic bardziej mylnego. Jest to dopiero część inwestycji, ponieważ pozostaje jeszcze kwestia remontu i wykończenia – co w wielu przypadkach zajmuje dwukrotnie więcej czasu, niż sam proces budowy. Ostatecznie trzeba spodziewać się również wyższych kosztów, ponieważ inwestor również musiał zarobić na takiej transakcji. Musisz też pogodzić się z tym, że rozkład pomieszczeń, kształt i większość rozwiązań zostały już opracowane i wykonane. Masz zatem małe pole manewru w zakresie personalizacji obiektu.

Pozostaje jeszcze aspekt jakości. Inwestując w gotowe nieruchomości, nigdy nie masz pewności, jak konstrukcja obiektu została wykonana i na jakich materiałach bazowała ekipa. Inwestor zazwyczaj chce zarobić jak najwięcej, więc rzadko zdarza się, by do budowy zatrudniano wysokiej klasy fachowców i stosowano wysokogatunkowe materiały.

Budowane domy parterowe – projekt prawdę Ci powie

Możesz wziąć wszystkie wady domów kupowanych na rynku deweloperskim i zmienić je na zalety. Budowa domu to przede wszystkim wspaniała przygoda, która zwiąże Cię z takim projektem. Do tego wyeliminujesz koszt zarobku inwestora, zyskasz ogrom możliwości personalizacji i przypilnujesz wszystkiego od A do Z. Jak widać, nie ma na co czekać. Budowa obiektu od podstaw naprawdę nie musi być skomplikowana. Większość prac będą realizować specjaliści, a Ty możesz angażować się jedynie w te prace, którym jesteś w stanie podołać (lub nie musisz ingerować w ogóle).

Skorzystaj z pomocy. Na Studio Krajobrazy znajdziesz także informacje odnośnie tego, ile konkretne gotowe domy parterowe będą kosztować. Są to wyliczenia bazujące na średnich rynkowych kosztach zatrudnienia ekspertów (profesjonalnych ekip z kwalifikacjami i doświadczeniem) i markowych produktów. Przekonaj się zatem, że doprowadzenie budowy do stanu deweloperskiego zamkniętego jest dużo niższe niż zakup wybudowanego domu przez inwestora. Weź oczywiście pod uwagę również wartość posesji, która w przypadku dużych i średnich miast może być wyższa od samego domu.

Artykuł gościnny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści