Kredyt konsolidacyjny – czy jest możliwy ze złą historią BIK?

Kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowym produktem banku, bo jego istotą wcale nie jest finansowe wsparcie w postaci przekazywania przez instytucję bankową środków pieniężnych kredytobiorcy. Po co właściwie się go zaciąga i kto ma szansę na tego rodzaju zobowiązanie? Szczegóły dotyczące warunków kredytu konsolidacyjnego, przedstawiamy poniżej.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytów to nic innego jak ich połączenie. Kredyt konsolidacyjny łączy więc co najmniej dwa zobowiązania zaciągnięte wcześniej w jednym bądź konkurencyjnych względem siebie bankach. Całym procesem zajmuje się nowy bank, który spłaca kredyty wskazane przez swojego klienta, po czym ustanawia jeden połączony. Od tego momentu kredytobiorca spłaca tylko jedno zobowiązanie. Warto przy tym dodać, że kredyt konsolidacyjny bardzo często uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy. To dlatego, że daje szansę na utrzymanie płynności finansowej, ponieważ nowy kredyt udzielany jest na lepszych warunkach, przez co jest bardziej opłacalny. Wydłużony zostaje też czas współpracy z bankiem, przez co comiesięczne raty są niższe. Kredytobiorca uzyskuje lepszą zdolność kredytową, ma więc możliwość dobrania dodatkowych środków. Te stanowią idealne wsparcie w ramach konieczności spłaty innych zadłużeń. Dlatego też kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest jedną z najlepszych opcji na ratowanie własnego budżetu.

Po co bierze się kredyt konsolidacyjny?

Istnieje kilka czynników, dla których warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Przede wszystkim korzystają z tego rozwiązania osoby, które nie radzą sobie z regularną spłatą co najmniej kilku zobowiązań zaciągniętych wcześniej. Pamiętajmy, że banki oferują dzisiaj kredyty gotówkowe na prostych zasadach, przez co Polacy biorą je w ogromnej ilości. To może jednak spowodować spiralę zadłużenia i problemy finansowe. Właśnie kredyt konsolidacyjny pozwoli rozpocząć proces oddłużenia i przyczyni się do lepszego zarządzania środkami pieniężnymi.

Kredytobiorca zyskuje jeden, lepszy kredyt, niższą ratą połączoną, atrakcyjne warunki współpracy z bankiem. Zyskuje też komfort współpracy z tylko jedną instytucją i jeden termin regulowania należności, dzięki czemu udaje mu się sprawnie zarządzać pieniędzmi.

Wydłużenie okresu współpracy z bankiem przyczynia się zaś do rozłożenia płatności na więcej rat, a te są niższe. Dzięki temu klient banku odzyskuje zdolność kredytową, a nawet może zaciągnąć dodatkowy kredyt. Okazuje się więc, że kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek jest dostępną opcją. Pieniądze udzielane są na dowolny del, a bank zupełnie nie ingeruje w to, na co przeznaczy je kredytobiorca. Z powodzeniem można więc dzięki nim spłacić inne zaległości, w tym właśnie przeterminowane chwilówki ( najnowsze oferty znajdziesz na Totalmoney.pl ).

Warunki, jakie trzeba spełnić, by wziąć kredyt konsolidacyjny

Należy wziąć pod uwagę, że kredyt konsolidacyjny nie jest dostępny dla wszystkich, a każdy bank, który posiada takie zobowiązanie w swojej ofercie, weryfikuje potencjalnych kredytobiorców. Procedura zaciągania kredytu konsolidacyjnego jest podobna do tej, jaka przebiega w przypadku każdego innego kredytu, w tym tych gotówkowych na dowolny cel. Klient powinien złożyć odpowiednio wypełniony wniosek o kredyt konsolidacyjny, a w nim wskazać kredyty, które mają ulec konsolidacji.

Sam bank weryfikuje zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy. Generuje raport BIK, żąda zaświadczeń o zarobkach i źródle ich generowania. W raporcie BIK analizowane są nie tylko kwoty innych zobowiązań, jakie posiada albo posiadał klient, ale także historia kredytowa. Jeśli kredytobiorca posiada zaległości z tytułu niespłacalnych rat albo w przeszłości spóźniał się z ich regulowaniem, ma małe szanse na współpracę. Pamiętajmy jednak, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, a warunki kredytowe ustalane są indywidualnie. Co więcej, kredytobiorca ma szansę negocjować zasady współpracy, by te były jak najbardziej korzystne. Nie zawsze zła historia w BIK przekreśla więc możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Z całą pewnością jest jednak ważnym czynnikiem, który analitycy kredytowi zawsze biorą pod uwagę.

Jak znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które nie są pewne, czy kredyt konsolidacyjny zostanie im udzielony właśnie przez złą historię kredytową w BIK, powinny znaleźć instytucję bankową, która tego kryterium nie bierze pod uwagę albo nie jest ona parametrem priorytetowym. W tym celu świetnie sprawdzą się rankingi kredytowe. To zestawienia, dzięki którym możliwe jest porównanie warunków kredytów konsolidacyjnych, jakie proponowane są przez różne banki. Aby ranking był aktualny, należy szukać tego niezależnego, opublikowanego na rzetelnym portalu o tematyce finansowej. Ranking musi być też aktualny, bo oferty banków zmieniają się nawet kilka razy w miesiącu. Co ważne, poszczególne warianty ujęte w rankingu, są jedynie szacunkowe, bo ostateczne warunki kredytobiorca pozna dopiero po wydaniu przez bank decyzji pozytywnej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Ogrzewanie podłogowe – wszystko co musisz wiedziećOgrzewanie podłogowe – wszystko co musisz wiedzieć Gdy pogoda się ochładza, nic nie przebije luksusu ciepła – zwłaszcza wstając z nagrzanego łóżka rankiem. Ogrzewanie podłogowe jest również energooszczędne, wygodne, zwalnia miejsce na ścianie i może stanowić wartość dodaną dla Twojego domu. […]
  • Wybieramy baterie łazienkowe wysokiej jakościWybieramy baterie łazienkowe wysokiej jakości Podczas remontu łazienki szczególną uwagę należy zwrócić na baterie łazienkowe. Spełniająca najwyższe standardy wykonania armatura zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz wieloletnią wytrzymałość. Warto postawić na sprawdzone i cenione marki, […]
  • Budki lęgowe i karmniki dla ptaków do ogrodu i nie tylkoBudki lęgowe i karmniki dla ptaków do ogrodu i nie tylko Ptaki należą do niezwykle cennych stworzeń w naszym środowisku. To właśnie im zawdzięczamy wiele pozytywnych aspektów, w tym m.in. skuteczną walkę ze szkodnikami. Niestety w ostatnich latach ze względu na postęp technologii, rozwój cywilizacji […]
  • Smart House – dlaczego warto zacząć od oświetlenia?Smart House – dlaczego warto zacząć od oświetlenia? Smart House zyskuje rzesze zwolenników, złaknionych wygody oraz praktycznych rozwiązań do domu. Pozwala na stworzenie optymalnych warunków do codziennego życia oraz zbudowanie znaczących oszczędności. Inteligentny dom słusznie kojarzy się z […]
  • Krzewy ozdobne – jak wybrać odpowiednie?Krzewy ozdobne – jak wybrać odpowiednie? Pragniesz aby twój ogród prezentował się wyjątkowo? Dobrze dobrane krzewy ozdobne pozwolą zamienić ogród w niezwykle klimatyczne i urokliwe miejsce.Piękny ogród to marzenie każdej kobiety. Wymaga on poświęcenia i nakładu finansowego, […]