6 marca 2022

Kompaktowy mini żuraw a budowa domu jednorodzinnego

Powszechnie znane żurawie wieżowe znajdują swe zastosowanie raczej przy ekstremalnych pracach budowlanych, które wymagają odpowiedniego zasięgu, sięgającego nieraz stu metrów. Jednak w przemyśle budowniczym coraz bardziej popularne stają się małe dźwigi, które choć mogą budzić zdziwienie, przede wszystkim usprawniają pracę. Jeżeli decydujemy się na samodzielną budowę domu jednorodzinnego wynajem takiego sprzętu przyspieszy cały proces.

Zastosowanie mini żurawia

Małe żurawie https://dzwigamy.com/mini-zurawie/ budowlane wykorzystać można przede wszystkim podczas noszenia materiałów budowlanych, które do najlżejszych niestety nie należą. Przetransportowanie ich na wysokość paru metrów stanowi nie lada wyzwanie i oczywiście istnieją wszelakie rozwiązania, aczkolwiek często wiążą się z dodatkową pracą, a krótki zastój przy budowie automatycznie wydłuża całą pracę. Wynajem dźwigu jest więc najszybszą opcją.

Dostępność małych żurawi

W każdym większym mieście firmy budowlane oferują wynajem dźwigów, wraz z dowozem na budowę. Nawet nie trzeba do danego miejsca przyjeżdżać, w dobie dzisiejszych czasów możliwa jest transakcja online. Dodatkowo na stronach internetowych zwykle podane są wszystkie parametry i precyzyjny opis produktu, co pozwala na dostosowanie dźwigu do swoich potrzeb. Również w przeciwieństwie do stacjonarnych firm- mamy możliwość obejrzenia wszystkich dostępnych żurawi, nawet tych znajdujących się w magazynie.

Koszt wynajmu

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego jesteśmy świadomi z jakimi ogromnymi kosztami to się wiążę. Wynajem mini żurawia budowlanego nie należy do najtańszych opcji, ale zdecydowanie jest to warte swojej ceny. Każda firma posiada swój własny cennik, który zależny jest od długości wynajmu, wielkości maszyny oraz jej rodzaju. Ceny za standardową dobę wraz z operatorem wahają się od 1500 zł do 2300 netto. Natomiast wynajem bez obecności operatora wiąże się z kolei z kaucją, umową oraz pewną ostrożnością, gdyż urządzenie powinno być zwrócone w jak możliwie najlepszym stanie. Cena wówczas za dobę oscyluje pomiędzy 1100-1200 zł netto.

Korzyści przy budowie domu jednorodzinnego

Przede wszystkim o czym wielokrotnie wspomniano w tekście, mały dźwig budowlany jest innowacyjnym rozwiązaniem ułatwiającym pracę, tam, gdzie zastosowanie większego żurawia jest zbędne, a samodzielne uporanie się z transportem niemożliwe. Obecnie urządzenia te dodatkowo wzbogacone są w nowe funkcje m.in. czujniki chroniące przed potencjalnym wywróceniem się. Również kompaktowe mini żurawie mieszczą się w otwory drzwiowe, co pozwala na pracę na różnych wysokościach. Po skończonej budowie ułatwią również przewóz niewykorzystanych elementów bądź pozostałości po pracy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści