27 czerwca 2024

Klimatyzator przenośny, czyli szybki i efektywny sposób na przetrwanie letnich upałów

Letni upał nie zawsze jest tym, na co z utęsknieniem czekamy. Na pewno nie wtedy, gdy musimy spędzać lato w mieście. Na szczęście dzięki przenośnym klimatyzatorom ekstremalne temperatury nie muszą nam spędzać snu z powiek. Dlaczego warto kupić klimatyzator? Poniższe argumenty na pewno cię przekonają.

Klimatyzatory przenośne są łatwe w instalacji

Klimatyzatory przenośne są tak proste w instalacji, że… właściwie w ogóle jej nie wymagają. Wszystko sprowadza się do podłączenia klimatyzatora do prądu i wystawienia za okno lub przez otwór w ścianie rury odprowadzającej ciepłe powietrze. Otwory w ścianie są dostępne stosunkowo rzadko, dlatego zwykle niezbędne jest założenie listwy ochronnej lub rękawa na szparę okienną, aby zapobiec powracaniu do wnętrza ciepłego powietrza.

Równie łatwo można zdemontować klimatyzator przenośny. To rozwiązanie jest idealne dla osób wynajmujących mieszkania. Brak w nim typowej dla stałej klimatyzacji jednostki zewnętrznej i instalacji stałej.

Mobilność klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzatory przenośne nie bez powodu noszą taką nazwę. W rzeczywistości można je nie tyle przenosić, ile przesuwać dzięki zamontowanym w dolnej części kółkom. Dzięki temu można sukcesywnie schładzać te pomieszczenia w domu, których aktualnie używamy. W dzień może to być salon lub gabinet, wieczorem sypialnia.

Przenośny klimatyzator sprawdzi się też w przestrzeni biurowej lub w jakimkolwiek zamkniętym pomieszczeniu, w którym jest dostęp do prądu. Klimatyzatory są na tyle nieduże i lekkie, że mobilność w ich wypadku nabiera szerszego charakteru – można je przewozić samochodem na całkiem spore odległości.

Skuteczne i trwałe chłodzenie pomieszczeń dzięki przenośnym klimatyzatorom

Nowoczesne klimatyzatory są niezastąpione w upalne dni. Dzięki innowacyjnym technologiom pozwalają szybko i trwale obniżyć temperaturę. Oznacza to, że ciepło nie wraca natychmiast po wyłączeniu klimatyzatora.

Jak długo utrzyma się chłód? To zależy do indywidualnych warunków – temperatury za oknem, grubości ścian, ekspozycji na promienie słoneczne, wielkości okien itp.

Różne tryby pracy pozwalają dopasować intensywność działania klimatyzatora do własnych potrzeb. Mowa nie tylko o stopniu chłodzenia, ale też możliwości programowania i trybie nocnym.

Wielofunkcyjność i nowoczesność klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzator przenośny KLC9050 jest najlepszym przykładem urządzenia wielofunkcyjnego, które pokocha cała rodzina. Potrafi nie tylko schłodzić pomieszczenie, ale także osuszyć je. Ta funkcja przyda się zwłaszcza jesienią i wiosną, kiedy wilgotność powietrza jest największa.

Dodatkowo ten model klimatyzatora ma wbudowany wentylator. To sposób na natychmiastową ulgę w upale. Trzeba tylko pamiętać, że sam wentylator nie chłodzi pomieszczenia, a jedynie daje takie złudzenie, wprowadzając powietrze w ruch.

Miłośnicy nowinek technologicznych z pewnością będą zadowoleni z możliwości obsługi urządzenia za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala włączyć klimatyzator podczas nieobecności w domu. Dzięki temu po powrocie można się od razu cieszyć wysokim komfortem termicznym.

Można też skorzystać z tradycyjnego rozwiązania, czyli bezprzewodowego pilota. Dużą pomocą w tym wypadku jest czytelny wyświetlacz LCD.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści