11 października 2022

Kiedy zdecydować się na wynajem magazynu i przechowywanie rzeczy?

Jeśli jesteś właścicielem firmy szukającym powierzchni magazynowej do wynajęcia, ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie powierzchnie magazynowe są stworzone tak samo. Przeprowadzenie wstępnych badań pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Magazyn i przestrzeń przemysłowa mogą być wykorzystywane do różnych celów, w tym przechowywania, produkcji i dystrybucji.

Każda nieruchomość przemysłowa, którą rozważasz, będzie miała swój własny zestaw specyfikacji i obowiązków, więc upewnij się, że rozumiesz przeznaczenie obiektu i zadaj wynajmującemu odpowiednie pytania, aby zapewnić, że przestrzeń spełnia Twoje wymagania.

Funkcja magazynu

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć przed wyborem odpowiedniego wynajmu magazynu jest funkcja magazynu. Przed wynajęciem magazynu należy określić jego przeznaczenie. Każda firma ma inny cel podczas korzystania z magazynu. Na przykład, jeśli chcesz zrobić magazyn jako centrum dystrybucji odzieży, obuwia i przechowywania rzeczy do kilku sklepów w centrum miasta, lepiej wybrać magazyny zlokalizowane w obszarach miejskich, które są blisko tych sklepów.

A jeśli chcesz wynająć magazyn do przechowywania żywności i surowej żywności, to lepiej, jeśli wynajmiesz magazyn w pobliżu restauracji i kawiarni. Lokalizacja magazynu, która jest blisko klientów, pozwoli zaoszczędzić więcej pieniędzy i czasu dla firmy. Następnie, jeśli Twoja firma koncentruje się na przemyśle spożywczym, lokalizacja magazynu, która jest blisko klienta, pozwoli zachować jakość żywności. Ogólnie rzecz biorąc, magazyn ma dwie funkcje, pierwszą jako centrum dystrybucji, a drugą jako miejsce do przechowywania towarów. Dlatego firma musi zdecydować, jaki jest cel biznesowy dla magazynu.

Wynajem magazynu – zalety

Rozwój firmy wiąże się z wieloma dodatkowymi wydatkami, które mogą szybko pochłonąć dostępny kapitał. Ale dzięki wynajmowaniu powierzchni magazynowej, firmy mogą wejść na nowe rynki lub rozszerzyć działalność na skalę globalną, nie wykorzystując kapitału na powierzchnię obiektu. Klienci końcowi wymagają szybszych dostaw, co nadwyręża zasoby firm. Korzystając z magazynu publicznego, firmy mogą jednak spełnić wymagania dystrybucyjne po kosztach dostosowanych do ich budżetu.

Magazyn publiczny posiada usprawniony system dystrybucji, który obejmuje wszystkie aspekty zarządzania transportem, niezależnie od tego, czy chodzi o przewoźnika krajowego czy międzystanowego, transport towarów drogą lądową, kolejową, powietrzną lub morską, czy też o dostawy lokalne. Ponieważ system dystrybucji jest w pełni zautomatyzowany, identyfikuje on najbardziej efektywną i opłacalną trasę, którą przesyłka jest dostarczana do klienta końcowego. Jest to system niedościgniony dla firm, w których dystrybucja nie jest główną kompetencją.

Firmy, które potrzebują więcej miejsca w swojej głównej siedzibie, mogą zwolnić powierzchnię kwadratową poprzez przeniesienie funkcji magazynowych do magazynu publicznego. Ta wynajęta powierzchnia magazynowa pozwala firmom na rozwój bez konieczności inwestowania w nowy budynek i eliminuje dodatkowe wydatki związane z podatkami od nieruchomości, ubezpieczeniem, sprzętem i innymi zasobami.

Materiał partnera.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści