25 stycznia 2022

Kiedy wynająć mini dźwig?

Specjalistyczny sprzęt dźwignicowy jest wykorzystywany w niemal wszystkich pracach budowlanych lub remontowych. Ze względu na niewielkie rozmiary i doskonałą manewrowość, mini dźwig sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża precyzja działania. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wynajem mini dźwigu?

Praktyczne zastosowanie mini dźwigu. W jakich pracach sprawdza się najlepiej?

Konstrukcja i mechanizm działania mini dźwigu właściwie niczym nie odbiegają od tych, które charakteryzują pełnowymiarowe żurawie. Czynnikiem wyróżniającym mini dźwigi budowlane są oczywiście jego niewielkie gabaryty. Po złożeniu rozpiętość tych urządzeń może wynosić zaledwie 2 m, a ciężar własny tylko kilka ton! Dzięki temu zyskują one nie tylko dużą mobilność, ale i funkcjonalność. Cechy te zapewniają możliwość wykorzystania mini dźwigów niemal w każdym miejscu i na każdym rodzaju podłoża. Przeważnie używane są na placach budowy, a ich podstawową funkcją jest podnoszenie i przenoszenie ładunków o dużej masie.

Na wynajem mini dźwigu warto zdecydować się w przypadku:

  • Robót przeprowadzanych wewnątrz budynków – a także innych prac, w których przestrzeń manewrowa jest ograniczona.
  • Prac niewymagających przenoszenia dużych ciężarów – w sytuacji, gdy praca wymaga podnoszenia stosunkowo lekkich, ale delikatnych ładunków, użycie tradycyjnego żurawia jest nieopłacalne i bezcelowe. Mini dźwigi budowlane mogą posłużyć m.in. do podnoszenia dużych szyb, które łatwo uszkodzić.
  • Prac w miejscach, w których niedopuszczalne jest duże obciążenie – niska masa urządzenia i wysoka manewrowość pozwala mini dźwigom pracować na obszarach montażowych i w miejscach, w których wprowadzenie ciężkiego sprzętu spowodowałoby poważne zagrożenie, np. na stropach.

Zwarta konstrukcja mini dźwigu znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy. Duża sterowność nie tylko skraca czas wykonania prac, ale też ogranicza ryzyko wystąpienia wypadków.

Największe zalety wynajmu mini dźwigu

Mini dźwig budowlany jest maszyną, bez której nie może odbyć się spora część prac instalacyjnych. Największe zalety tych urządzeń, dzięki którym wynajem mini dźwigu będzie korzystny, to:

  • Wygodny system sterowania – mini dźwigiem manewruje się zazwyczaj za pomocą sterownika, a nie z kabiny. Pozwala to osiągać naprawdę dużą dokładność działania i świetnie sprawdza się w pracach wymagających wysokiej precyzji.
  • Bardzo dobre parametry techniczne – pomimo swoich kompaktowych rozmiarów mini dźwigi mają bardzo dobre osiągi, zwłaszcza jeśli chodzi o udźwig i wysokość roboczą. W zależności od modelu urządzenia te mogą podnosić ładunki o masie kilkuset kilogramów na wysokość kilku metrów.
  • Niezawodność i bezpieczeństwo pracy – wszystkie mini dźwigi budowlane spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Dodatkowo większość z nich wyposażona jest w specjalne chwytaki (np. przyssawki do szyb), które pozwalają sprawnie podnosić problematyczne ładunki.

Wynajem mini dźwigu może być też bardzo korzystny z punktu widzenia finansów Twojej firmy. Zakup urządzenia o wartości nawet kilkuset tysięcy złotych nie zawsze jest opłacalny, zwłaszcza jeśli mini dźwig wykorzystujesz sporadycznie. Wynajem znacząco ogranicza też wysokość kosztów realizacji zlecenia, co zwiększa bezpieczeństwo i rentowność inwestycji.

GIZO – wynajmuj korzystnie i wygodnie!

Lista korzyści płynących z wynajmu mini dźwigu nie ogranicza się wyłącznie do oszczędności finansowych. Wśród nich należy wymienić również dużą dostępność sprzętu wysokiej jakości, szybki czas dostawy mini dźwigu oraz brak odpowiedzialności za serwisowanie i naprawy sprzętu.

Warto skorzystać z usług firmy, która zapewni kompleksową obsługę wynajmu w taki sposób, jak rodzinna firma GIZO. Przedsiębiorstwo to zajmuje się zaopatrzeniem inwestorów budowlanych działających na terenie polski i wielu innych krajów europejskich. Fakt, że z jej usług korzystają rynkowi potentaci, poświadcza opłacalność wynajmu mini dźwigów. Płyną z niego wielowymiarowe korzyści, które pozwolą Ci stale i intensywnie rozwijać swoją działalność.

Artykuł promocyjny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powiązane treści